Loomaaia sünnipäeval avame Looduse lugemissaali

Looduse_lugemissaal_ajakava_08_16Neljapäeval, 25. augustil tähistab loomaaed oma 77. sünnipäeva ning Tallinna Keskraamatukogu avab sel päeval loomaaias Looduse lugemissaali, kus saab osaleda looma- ja lasteraamatubingos ning viktoriinis, maalida, võtta osa sõlmede ja improkirjutamise töötoast, kaasa lüüa nukuteatris ja vaadata põnevaid loodus- ja loomaraamatuid. Kõik tegevused toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Meie päevakava:

11.00 Bingo
12.00 Loomaaia pildi maalimine
13.00 Sõlmede töötuba
14.00 Improkirjutamise töötuba
15.00 Teeme ise nukuteatrit
16.00 Viktoriin

Lisaks saab päeva jooksul tutvuda erinevate keskraamatukogu laste- ja noorteprogrammidega, joonistada, meisterdada loomi ja järjehoidjaid ning lahendada ristsõnu. Ka on võimalus mängida erinevaid lauamänge või lihtsalt puhkenurgas jalga puhata.

 

Tallinna Keskraamatukogu telgi leiab loomaaia Läänevärava ja Keskkonnahariduskeskuse (KHK) juurest. Tegevused toimuvad kella viieni.

Kohtume loomaaias!

Erivajadused: erinev või eriline?

Erinev_voi_eriline_plakat_08_16Teisipäeval, 23. augustil kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) kohtumistesarja „Erinev või eriline?“ viimne üritus.

Sel korral on külalisteks Briti Tartes ja Maikel Mõttus, kes kõnelevad elust tserebraalparalüüsiga ja sellega kaasnevatest plussidest ja miinustest. Saame vastuse küsimusele, kuidas erivajadustega inimeste elu erineb või ei erine teiste inimeste omast, mis teeb elu lihtsaks, mis keeruliseks?

Sarja vältel toimub Tallinna Keskraamatukogus kuni 2016. aasta kevadeni kokku viis kohtumist, mille raames räägivad endast, oma elust ja tõekspidamistest inimesed, kelle sõnal võiks tänases ühiskonnas olla rohkem kaalu. Juba toimunud kohtumistel on sõna saanud OMA keskuse ja Eesti LGBT Ühingu esindajad, erivajadustega inimesed ning erineva usutunnustusega inimesed. Kohtumistel arutletakse, mida tähendab keskmisest erinemine.

 

Kohtumistesari „Erinev või eriline?“ toimub „Nordplus” projekti toel.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Maarja Pildrelt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil Maarja.Pildre@tln.lib.ee