Luuleklubi külaline on Linnar Priimägi

Esmaspäeval, 10. juulil kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaalis luulehuviliste kohtumine „Luuleklubi“. Üritusel
 loeme luuletusi, räägime luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest. Seekordsel üritusel tutvustab kultuuritegelane Linnar Priimägi enda kirjutatud luuletusi. Peamiselt reklaami- ja meediaspetsalistina tuntud Priimägi avaldas 2005. aastal luulekogu „Kelle tee on varjul”.

„Luuleklubi“ toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal. Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne luuletaja oma loomingut –
raamatut või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu. Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.

Osavõtt on tasuta ja oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

Lisainfo: aimur.keskel@tln.lib.ee ja 683 0917

Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

 

Ukraina kultuuri päevad lastele võõrkeelse kirjanduse osakonnas

 

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) toimuvad 17.07-28.07 ukrainakeelsed töötoad lastele. Teeme käsitööd, valmistame süüa, tantsime, kuulame muusikat ja tutvume ukrainakeelse kirjandusega.

Töötubasid viib läbi Ukrainast pärit vabatahtlik Yulya Lutškova.

Osavõtt on tasuta!

Tähelepanu! Kohad on piiratud ja eelregistreerimine on kohustuslik! Registreerida saab e-posti aadressil vko@tln.lib.ee või telefonil 683 0961.

 

ДНІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

17.07 по 28.07 у Відділенні літератури іноземних мов Таллінської Центральної бібліотеки (Лійвалайя, 40)

Діти познайомляться з українською культурою, музикою, літературою та кухнею.
Майстер-клас-класи проводитиме волонтер з України Юля Лучкова.

Українською мовою.

Безкоштовно!

Увага! Кількість місць обмежена. Необхідна попередня реєстрація: vko@tln.lib.ee або 683 0961.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nõmme raamatukogu on 19.06.–14.08.2017 remondi tõttu suletud

Nõmme raamatukogu (Raudtee 68) on 19. juunist kuni 14. augustini suletud remondiks. Alates 15. augustist on raamatukogu lugejatele avatud tavapärastel aegadel.

Remondi käigus värvitakse üle teenindussaali seinad ja laed. Tehakse mõned muudatused raamatukogu ruumilahenduses, mille tulemusel tekivad teenindussaali eraldi lugemisalad täiskasvanutele ning lastele ja noortele. Raamatukogu lugejatele hangitakse uued lauad, tugitoolid ning noortepärased tumbad. Hoidla vähendamise arvel luuakse rühmatööruum.

Lähimad raamatukogud, mis on avatud ka suvel, on Pääsküla raamatukogu (Pärnu mnt 480a) ja Männiku raamatukogu (Pihlaka 12). Kõigi Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondade ja haruraamatukogude asukohad ja kontaktid leiab veebilehelt.

Lisaks saavad Tallinna Keskraamatukogu lugejad eestikeelseid e-raamatuid laenata e-raamatukogust ELLU ning inglis- ja venekeelseid audio- ning e-raamatuid OverDrive’i e-raamatukogust.

Palume vabandust ebameeldivuste pärast. Soovime ilusat suve ja häid lugemiselamusi.

 

14.06.2017

Kella viiene külaline Urmas Vadi

Kolmapäeval, 21. juunil kell 17.30 vestleb Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis lugejatega Urmas Vadi.

Urmas Vadi on eesti kirjanik, ajakirjanik, stsenarist ja lavastaja. Suvel 2010 juhtis Vadi Vikerraadios kirjandussaadet “Keda sina viimati lugesid?”, milles kirjanikud rääkisid teiste kirjanike tekstidest. 2012. a. algas Vikerraadios saatesari “Kohustuslik kirjandus”.

Urmas Vadi on võitnud mitmeid auhindu. 2013. aastal pälvis Tartu linna kultuuripreemia Aasta teose looja kategoorias 2012. aastal ilmunud romaani „Tagasi Eestisse“ üllitamise ning lavalaudadele toomise eest ning isikuloolise triloogia viimase teose „Rudolf Allaberdi testament“ eest. 2017. aastal määrati talle Friedebert Tuglase novelliauhind novelli “Auhind” eest, see ilmus ajakirjas Vikerkaar 2016, nr 4/5.

 

Kohtumisel on võimalus osta raamat „Neverland“ kirjastuse hinnaga.

 

„Kella viiene külaline“ on ürituste sari, mis toob alates 2006. aastast Tallinna Keskraamatukokku erinevaid loomingulisi inimesi vestlema kirjandusest, elust ja tegemistest.

Kohtumisõhtul osalemine on tasuta. Olete oodatud!

 

Lisainfo telefonil 683 0919 ja e-posti aadressil Merle.Tanilsoo@tln.lib.ee

 

Kohtumist toetab Eesti Kultuurkapital.

 

07.06.2017

Silvia Kelle näitus „Emade pärandist” Tallinna Keskraamatukogus

ESIEMADE PÄRANDIST.

RAHVAKALENDRI TÄHTPÄEVAD,

MÜÜDID, SÜMBOLID JA VÄGI.

Näitus koosneb nahktaiestest – vaipadest, amulettidest, nahast sõlgedest – mandalatest – rõngastalismanidest, loitsudest-luuletustest, mis saadavad ja selgitavad kõiki minu taieseid. Aineks on soome-ugri rahvaste uskumused, müüdid, tootemid ja sümbolimärgid, meie rahvakalendri  tähtpäevad. Väljapanek on kui mõtterännak ürgsete esiemade teadmiste ja uskumuste juurde rõhuasetusega kodusoojusele ja vaimsusele – meie emakeele ja kultuuri hoidjatele.

„Olen sündinud Tiigri aastal, Veevalaja tähtkujus oma pere viienda lapsena. 1958.aastal lõpetasin Tartu kujutava kunsti kooli 3. lennu maali eriala. Samal aastal läksin õppima ERKI nahkehistöö osakonda, mille lõpetasin 1964. aastal. Mind suunati tööle Tartu naha- ja jalatsivabrikusse, kust mind viidi üle 1976. aastal Tallinnasse „Kommunaari“ peakunstnikuks. Olin Eesti tööstuskunstnike ja disainerite liidu liige. Järgnevatel aastatel võtsin osa disaininäitustest Eestis, Venemaal, Tšehhis, Ungaris, Itaalias ja Jaapanis. Vabakunstnikuna töötan alates 1993. aastast, tehes nahktaieseid – seinavaipu, tootemeid, peretalismane, amulette-ehteid. Materjaliks on seanahk. Tehnikaks – nahavool.

Minu tööde aineseks on soome-ugri  rahvakunst, mütoloogia, uskumused ja sümbolid. Seetõttu vajavad tööd verbaalset lähenemist. Märkide sõnum töödes vajab lahtimõtestamist ja seletamist. Algul kirjutasin taieste juurde tekste, kuid hiljem loitse-luuletusi. Olen 1997-2005 välja andnud 6 luulekogu. 2016. aastal andsin kahest luulekogust välja kordustrükid, mida on võimalik osta. Müügis on ka amulette-ehteid, hingelinde ja rõngastalismane.

Peale nahktaieste olen palju teinud kriitpastell-tehnikas maale ja akvarelle, millest osa on koopiatena väljas klaasvitriinides.

Minu näitus on soov silmade kaudu tunnetada midagi head, müstilist ja igatsuslikku.

Loodan, et väljapanek aitab teil saada osa sellest ülevusest ja inspiratsioonitundest, mis valdas mind nende tööde tegemisel.

Head näituse vaatamist!”

 

Silvia Kelle

 

02.06.2017

 

Nõmme raamatukogu raamatutäika

Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) toimub täika, kus müüakse eesti- ja venekeelseid raamatuid. Hinnad alates 0,15 €.

Raamatutäika toimub:

laupäeval, 10. juunil kell 10-17
teisipäeval, 13. juunil kell 11-18
kolmapäeval, 14. juunil kell 11-18

Lisainfo telefonil 672 3858 ja e-posti aadressil nomme@tln.lib.ee

 

02.06.2017