Tallinna Keskraamatukogu osaleb Kirjandustänava festivalil

Laupäeval, 9. septembril korraldab Tallinna Kirjanduskeskus koostöös Kadrioru pargiga Eesti esimese Kirjandustänava festivali. Festival tahab tähelepanu tõmmata kirjanduspärandile meie linnaruumis ning tuua samal ajal elav kirjandus otse tänavale. Loe lisaks.

Kirjandustänava festivalil osaleb ka Tallinna Keskraamatukogu ja meie raamatukogubuss Katarina Jee. Bussist saavad inimesed raamatuid, ajakirju, audioraamatuid jne koju laenata kui ka kohapeal lugeda. Samuti saab bussis vormistada ennast Tallinna Keskraamatukogu lugejaks. Bussis saab vaba aega sisustada ristsõnu lahendades, viktoriini ja raamatubingot mängides jne.

Tallinna Keskraamatukogu telgis toimub raamatutäika, kus müüme eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Samuti saab osta vanemaid ajakirju. Raamatute ja ajakirjade hinnad on soodsad (alates 0,15 €).

Keskraamatukogu telgis toimub lastele töötuba „Teeme oma raamatu”, lasteraamatubingo, näpunukkude meisterdamine ja nendega teatri tegemine, äraarvamismäng  „Mis raamatust on juttu?” ja viktoriin. Terve päeva on avatud lugemisnurk, saab mängida lauamänge ja lahendada mõistatusi.

 

16.08.2017

Tallinna Keskraamatukogu osaleb Kultuuriööl

26. augustil toimub Kultuuriöö, mis kutsub augustikuu viimasel laupäeval kultuurihuvilisi külastama kontserte, etendusi, muuseume ja galeriisid, vaatama filme ning osalema ekskursioonidel ja õpitubades. Tasuta sündmused toimuvad Tallinnas pärastlõunast südaööni, üritusi on igale eale.
Tutvu Kultuuriöö programmiga.

 

26.08.2017 Kultuuriööl Tallinna Keskraamatukogus

Kõik töötoad toimuvad Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) ning on osalejate tasuta. Töötubadesse ei ole vaja eelnevalt registreerida. 
Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest telefonil 683 0914 ja e-posti aadressil laste@tln.lib.ee

Kell 11 Miti mängud mudilastele
Ootame eelkooliealisi avastama põnevat kirjatähtede ja sõnade maailma. Kogume üheskoos uusi teadmisi raamatutest, kirjanikest ja raamatukogust. Õpime üheskoos tähestikku, räägime kirjanikest ja arvame ära raamatutegelasi.

Kell 12 Orienteerumismäng vanalinnas.
Parimatele magusad auhinnad!

Kell 13 Aaretejaht raamatukogus
Otsime keskraamatukogus peidetud aardeid.

Kell 14 Koomiksite töötuba
Sukeldume põnevasse koomiksite maailma, tutvume graafiliste romaanide ja mangadega ning harjutame kätt koomiksi joonistamisel.

Kell 15 Taaskasutuse töötuba
Punume ajakirjadest ja ajalehtedest korve, kausse ja meisterdame erinevaid kaunistusi.

Kell 16 Improteatri töötuba
Mängime ja teeme harjutusi, et lõbusal viisil edendada näitlemisoskust, enesekindlust, kujutlusvõimet ja meeskonnatööd.

 

Kalamaja raamatukogu (Kotzebue 9)

Raamatukogus toimub kultuuriöö puhul lustakas üritus lastele. Eelregistreerida ei ole vaja ja osavõtt on kõigile tasuta.
Lisainfo Kalamaja raamatukogust e-posti aadressil kalamaja@tln.lib.ee ja telefonil 683 0970

Kell 14 „Viikingid on vallutanud raamatukogu”
Lähme tagasi aega, mil merevalitsejateks olid viikingid.  Sukeldume ajaloo sügavustesse, kus ärkab ellu 1000 aastat maapõues peidus olnud viikingilaev. Uurime, kes olid viikingid, kus nad elasid ja millega tegelesid. Mõistatame ruunikirjas kirjutatud sõnumeid ning meisterdame uhked viikingilaevad.

 

Instagrami fotokonkursi „Minu ilus kodumaa” lõpuüritus

1. juulist 1. augustini 2017 toimus Tallinna Keskraamatukogus Kultuuriööle pühendatud ja noortele suunatud Instagrami fotokonkurss „Minu ilus kodumaa”. Fotokonkursi lõpetamine, parimate autasustamine ja konkursile laekunud töödest koostatud näituse avamine toimub kultuuriööl, 26. augustil kell 12 Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

 

16.08.2017

Lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ osavõtjate arv püstitas uue rekordi

Kolmapäeval, 23. augustil kell 12 toimub Kumu Kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1) Tallinna Keskraamatukogu laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga 2017“ lõpetamine. Lugemissuvi kestis 1. juunist kuni 31. juulini ning selle aja jooksul võttis programmist osa rekordiline arv lapsi – 390. Neist edukaid  lõpetajaid, s.o luges läbi 10 raamatut, oli samuti varasemast rohkem – 242 last.

Kahe suvekuu jooksul lugesid lapsed Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidjate valitud lasteraamatuid. Valikus oli 27 eestikeelset ning 26 venekeelset uuemat raamatut, mis kooli soovitusliku kirjanduse nimekirja ei kuulu. Iga läbiloetud raamatu kohta joonistas laps pildi või vastas küsimustele. Suvise lugemisprogrammi lõpetamisele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt 10 raamatut.

Programmi jooksul loeti ka rohkem raamatuid kui eelmistel aastatel – kokku 3224 korda.

 

Eestikeelsetest raamatutest olid menukamad:

1. Kairi Look „Härra Klaasi pöörane muuseum“

2. Roald Dahl „Koletu Krokodill“

3. Kim Fupz Aakeson „Lõvitüdruk“

 

Venekeelsetest raamatutest olid kõige populaarsemad:

1. Андрус Кивиряхк „Карнавал и картофельный салат“

2. Маркус Саксатамм „Признания Сказочника“

3. Ильмар Томуск „Криминалисты из 3“А““  

 

Lapsed andsid loetud raamatute kohta tagasisidet. Näiteks leidis väike lugeja, et raamatu „Härra Klaasi pöörane muuseum“ moraal on see, et imedesse peab uskuma. Samuti kiitsid paljud lapsed raamatu pilte. Mauri Kunnase ja Tarja Kunnase raamat „Suvi Koeramäel“ meeldis lastele, kuna sealt sai teada palju huvitavat vanaaegsete kommete kohta.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab lähiajal vaadata Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis ja veebilehel.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteenindusest telefonil 683 0914 ja e-posti aadressil laste@tln.lib.ee.

 

Teate edastaja

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
683 0907 Mari.Sieberk@tln.lib.ee
www.keskraamatukogu.ee

 

16.08.2017

Hanna Lepparu maalide näitus keskraamatukogus

Tallinna Keskraamatukogu näitusesaalis (Estonia pst 8) saab ajavahemikul 9.–31. august 2017 näha Hanna Lepparu maalide näitust.

Näitusetöid on võimalik kokkuleppel kunstnikuga ka osta.

Kontakt: lepparuhanna@gmail.com


Hanna Lepparu sündis 1987. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemia maali eriala bakalaureuseõppe. Tema eelnevad isikunäitused leidsid aset 2010. aastal Eesti Tervishoiu Muuseumis ja 2011. aastal Saaremaa Kunstistuudio galeriis. H. Lepparu on maalikunstnik, kelle peamiseks meediumiks on sürrealistlik akrüülmaal.

 

09.08.2017

„Elektrooniline töökoda“ võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Kas oled elektroonikast, programmeerimisest ja käsitööst huvituv laps? Kõneled eesti või vene keelt? Kui vastasid mõlemale küsimusele jaatavalt, siis ootame sind osalema „Elektroonilises töökojas“!

♦ Ühendame käsitöö, elektroonika ja programmeerimise!

♦ Arendame loomingulisust ja elektroonika-alaseid teadmisi!

♦ Õpime viima ellu põnevaid ideid, mis ühendavad käelist tegevust innovatiivsete tehnoloogiatega!

♦ Õpime töötama mitmekeelses ja mitmekesises meeskonnas!

Töökoda toimub alates 2. septembrist igal laupäeval kell 10.00-11.30 (I grupp – vanuses 11-13) ja kell 12.00-13.30 (II grupp – vanuses 8-10) võõrkeelse kirjanduse osakonnas, aadressil Liivalaia 40.

Kursust viivad läbi Marina Datskovskaja (käsitöö pool) ja Natalja Ivanistseva (tehniline pool).

Töökojas osalemiseks on tarvis eelregistreeruda! Kohad on piiratud! Lisainfo saamine ja eelregistreerimine toimub e-posti aadressil tallinnbricks@gmail.com või telefonidel 5810 0069 ja 5805 9298.

 

02.08.2017

César Santivañezi ettekanne Lõuna-Ameerika fantaasia- ja ulmekirjandusest

Tähelepanu fantaasia- ja ulmekirjanduse sõbrad!

12. augustil kell 11.00 ootame teid võõrkeelse kirjanduse osakonda, aadressil Liivalaia 40. Toimub kohtumine Peruu koomiksikirjaniku César Santivañeziga, kelle verdtarretavad lood on saanud ainest Andide mäestiku rikkalikust kultuuripärandist.

Lõuna-Ameerika on olnud koduks iidsetele kultuuridele, kel olid äärmiselt omapärased vaated elule ja surmale. Need kultuurid, oma kivilinnade, hämarate rituaalide ja keerukate sotsiaalsete süsteemidega, on olnud põhjatuks inspiratsiooniallikaks fantaasia- ja ulmekirjanduse lugude loomisel. Ühinege härra Santivañeziga reisil üle ookeani ja läbi aja ning avastage Lõuna-Ameerika põnev fantaasia- ja ulmekirjanduse maastik.

Kohtumisel osalemine on tasuta. Kohtumisel kõneldakse inglise keeles.

Lisainfo: vko@tln.lib.ee või 683 0961

 

01.08.2017

Luuleklubi külaline on Riina Eigi

Neljapäeval, 10. augustil kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaalis luulehuviliste kohtumine „Luuleklubi”.
Üritusel loeme luuletusi, räägime luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest. Luuletaja Riina Eigi tutvustab oma uut luulekogu “Ma armastasin kortsnapühkjat”.

„Luuleklubi” toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal. Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne luuletaja oma loomingut – raamatut või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu. Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.

Osavõtt on tasuta ja oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

Lisainfo: aimur.keskel@tln.lib.ee ja 683 0917

Liitu „Luuleklubiga” ka Facebookis.

 

26.07.2017

Nõmme raamatukogu taasavamine

Remont Nõmme raamatukogus on jõudnud lõpule ning 8. augustist alates oleme taaskord valmis lugejaid teenindama.

Ootame kõiki lugejaid uudistama meie uut ruumikujundust (uuenenud lugemissaal täiskasvanutele ning eraldi laste- ja noorteala).

Augustis töötab raamatukogu suviste lahtiolekuaegadega (08.08.–31.08.2017: T, K, R 11-18; N 12-19;
L 10-17)

Olete oodatud!

 

07.08.2017

Videokonkursi #minaloenagasina!? töötoad Tallinna Keskraamatukogus

Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) toimuvad 7. augustil videokonkursi #minaloenagasina?! raames tasuta töötoad noortele videohuvilistele.


11.00 kohtumine YouTuberite Melani Lindebergi ja Janne Jurkatamiga
12.30 videote loomise ja autoriõiguse töötuba kunstnik Eva Seppinguga

Eelregistreerimine aadressil videokonkurss@tln.lib.ee

 

Vaata lisaks: keskraamatukogu.ee/videokonkurss/

 

19.07.2017

 

Lugemisväljakutse noortele

1. juulist 2017 kuni 1. veebruarini 2018 saavad 13-27aastased noored osaleda Tallinna Keskraamatukogu lugemisväljakutses. Programmis osalemiseks tuleb lugeda väljakutse teemale vastav raamat, jagada väljakutset Facebookis ja teha raamatu kohta oma Facebooki seinale postitus. Viie raamatu asemel võib vaadata ka filmi, kuulata muusikaalbumit või mängida arvutimängu.

Väljakutse teemad on:

 • Raamat, mille loeb läbi ühe päevaga
 • Raamat, mis on ilmunud aastal 2017
 • Raamat, kus peategelane võitleb/elab haigusega
 • Raamat, mille järgi on tehtud film
 • Raamat, mis on tuntud kui pisarakiskuja
 • Raamat, mille valisid kaane järgi
 • Raamat, mille tegevus leiab aset minevikus või tulevikus
 • Raamat, mille pealkiri on ühesõnaline
 • Raamat, mida soovitab raamatukoguhoidja
 • Raamat, mis on Tallinna Keskraamatukogu enim laenutatud raamatute TOP10 hulgas
 • Raamat, mis on olnud mõnes keelatud raamatute nimekirjas
 • Raamat, mis on ümberjutustus või inspireeritud muinasjutust, müüdist või mõnest klassikalisest loost
 • Raamat, mis asub sinu nime (ees- või perekonnanimi) esitähe all riiulis
 • Raamat mõnest võimsast/mässajast peategelasest
 • Raamat legendaarsest armastusest

Kuna kogu väljakutse on veebipõhine, on lihtne programmist osa võtta ka neil, kel pole võimalik raamatukogu sageli külastada. Osalemiseks peab siiski olema registreeritud Tallinna Keskraamatukogu lugejaks. E-raamatuid ja audioraamatuid on võimalik laenutada e-raamatukogudest ELLU ja OverDrive.

Programmi tingimustest saab täpsemalt lugeda väljakutse lehelt.

Lugemisprogrammi auhinnad on välja pannud Energia Avastuskeskus, Apollo Kino, EscapeRoom ja Pirita Seikluspark.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest telefonil 683 0914 ja e-posti aadressil noorte@tln.lib.ee.

 

01.07.2017