Lahtiolekuajad pühade ajal

Neljapäeval, 23. veebruaril on kõik Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud avatud kell 10-14
Reedel, 24. veebruaril on Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud ja teenindusosakonnad SULETUD.
Laupäeval, 25. veebruaril on keskraamatukogu
haruraamatukogud ja teenindusosakonnad avatud kell 10-17

 

20.02.2017

E-raamatukogu ELLU tagasiside küsitlus

ellu_logo_2ELLU tähistab oma 5. sünnipäeva! 31. jaanuaril 2012 said Tallinna Keskraamatukogu lugejad hakata e-raamatute laenamis- ja lugemiskeskkonnast ELLU laenama autorikaitse all olevaid e-raamatuid.

Sünnipäeva puhul palume Sinu tagasisidet, et saaksime ELLU veel paremaks muuta.

Küsitlusele vastamiseks kulub 5 minutit. Küsitlus on anonüümne.


Raamatutäika

Tallinna Keskraamatukogu raamatutäikaeko_taika_marts_17_plakat

 

Teisipäeval, 7. märtsil ja kolmapäeval, 8. märtsil kell 11.00 – 17.00 müüb Tallinna Keskraamatukogu täikal eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Samuti saab osta vanemaid ajakirju. Raamatute ja ajakirjade hinnad on soodsad (alates 0,15 €).

Raamatuid müüakse Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) saalis. Kõik huvilised on oodatud!

Vaata ka: www.keskraamatukogu.ee/raamatumyyk.

 

Täiendav info Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna juhatajalt Reet Ojasoo´lt, telefon 683 0919, e-post reet.ojasoo@tln.lib.ee

 

Suur jutukonkurss „Minu isamaa, minu emakeel“

minuemakeel

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond kuulutab Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamise raames välja suure jutukonkursi „Minu isamaa, minu emakeel“.

Ootame konkursile algklassiõpilaste jutukesi sellest, mida tähendab lapse jaoks kodumaa, Eesti Vabariik ja riigikeel – eesti keel. Kirjutada võib nii eesti kui vene keeles. Jutt peaks olema ühe A4 lehekülje pikkune. Tööle peab olema juurde lisatud lapse ees- ja perekonnanimi, kool, klass ja kontaktinfo (e-posti aadress või telefoninumber).

Töid ootame e-posti aadressile vko@tln.lib.ee või paberkandjal lähimasse Tallinna Keskraamatukogu raamatukokku kuni 31.03.2017 (k.a). Võitjad kuulutatakse välja 2017. aasta aprillis. Parimaid kirjutajaid ootame auhindu kätte saama võõrkeelse kirjanduse osakonda (Liivalaia 40) pidulikule lõpuaktusele.
Võidutööd lähevad avaldamisele lasteajakirja Täheke eesti- ja venekeelsesse väljaandesse.

Täpsemalt saab osalemise tingimustest lugeda siit, lisainfot saab ka e-posti aadressil vko@tln.lib.ee või telefonil 683 0961.

 

20.02.2017

Tallinna Linnavalitsus tunnustab Tallinna Keskraamatukogu töötajaid raamatukogu 110. aastapäeva puhul raemedaliga

kaja_palmiste_loigatud
Kaja Palmiste
kaie_leesment_17
Kaie Leesment

Tallinna Linnavalitsus otsustas anda raemedali kahele Keskraamatukogu töötajale – Kalamaja raamatukogu juhatajale Kaja Palmistele ja majandusdirektor Kaie Leesmendile. Raemedalid antakse üle Keskraamatukogu 110. aastapäeva vastuvõtul Salme Kultuurikeskuses 23. veebruaril.

Kaja Palmiste töötab Tallinna Keskraamatukogus alates 1977. aastast ja tähistab sellel aastal oma 40ndat tööjuubelit.

Kalamaja raamatukogu juhatajana on ta panustanud piirkonna tugeva kogukondliku vaimu arengusse ja laste lugemisharjumuse kujundamisse. Kaie Leesmendi vastutusalaks on raamatukogu finantsjuhtimine ja haldusteenistuse korraldus. Teda iseloomustab nõudlikkus nii enda kui haldustöötajate töö suhtes, aga ka linna vahendite eesmärgipärase kasutamise osas.

Tallinnas maksuta avaliku raamatukogu avamise otsuse tegi Tallinna Linnavalitsus 13. detsembril 1906. Peale seda sai asuda raamatukogu avamiseks ettevalmistusi tegema – tarvilikud ruumid saadi linnale kuuluvas majas Nunne 2 ning linna poolt määratud 3000 rublaga hakati hankima kirjandust ja sisseseadet.  Arvestades Tallinnas sel ajal käibivat kolme kohalikku keelt, pidi kolmandik kirjandusest olema eesti-, kolmandik vene- ja kolmandik saksakeelne. Direktor Hendrik Mikkor määrati ametisse alates 19. märtsist 1907. Raamatukogu avati 14. oktoobril (vana kalendri järgi).
Raamatukogu ajaloo kohta on võimalik lugeda raamatust „Tallinna Keskraamatukogu 1907-2007“ (http://keskraamatukogu.ee/meist/ajalugu/).

Teate edastaja

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
683 0907 Mari.Sieberk@tln.lib.ee
www.keskraamatukogu.ee

 

17.02.2017

Tallinna Keskraamatukogu kutsub robootikaringi

kannukuke_robootikaring_17legorobotite_klass_17

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) alustab kolmapäeval, 22. veebruaril kell 15 tegevust robootikaring „Nuti(ki)kas“, kus lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Kaks korda kuus toimuva robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning roboteid. Järgmised robootikaringid toimuvad Kännukuke raamatukogus 8. märtsil ja 22. märtsil algusega kell 15.

Lisaks Kännukuke raamatukogu robootikaringile hakkab Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondi ja haruraamatukogusid külastama „Rändav robotite klass“, kus saab samuti robotitega tutvuda ja programmeerida LEGO WeDo2 roboteid. Robootikahuviline laps võib koos „Rändava robotite klassiga“ liikuda mööda raamatukogusid ja osaleda kõigil kohtumistel või oodata, millal robootikaring teeb peatuse lapse kodule või koolile lähimas raamatukogus.

 


Robootikaring „Rändav robotite klass“ on:

28. veebruaril kell 14 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8);

16. märtsil kell 14 Väike-Õismäe raamatukogus (Õismäe tee 115a);

23. märtsil kell 14 Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19);

5. aprillil kell 13 Nõmme raamatukogus (Raudtee 68);

19. aprillil kell 13.30 Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8);

10. mail kell 14 Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a);

16. mail kell 15 Pelguranna raamatukogus (Kangru 13).


Robootikaringidesse ootame 8‒11-aastaseid lapsi. Osalema ei pea kõigis robootikaringides, kaasa võib lüüa ka üksikutel kohtumistel. Robootikaringide üritused toimuvad kogu 2017. aasta vältel.

Lisainfo ja robootikaringidesse eelregistreerumine e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Robootikaringe juhendavad raamatukoguhoidjad ja ringe toetab NutiLabor. Robootikaringides osalemine on tasuta!

 

 

16.02.2017

Teemaõhtupoolik „Flirt ilukirjanduses“

piiri_loengusari_03_17

Neljapäeval, 9. märtsil kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaalis teemaõhtupoolik „Flirt ilukirjanduses“, kus vaadeldakse vastassooga tutvumise ja vastastikuse sümpaatia väljendamise kujutamist eri ajastute kirjandusteostes.

Kohtumised viib läbi ajaloolane ja kirjanik Milvi Martina Piir, kes on mitme romaani ja luuleraamatu autor. Ajaloolasena on ta läbi viinud kohtumisi ja seminare, avaldanud artikleid, kirjutanud üldhariduskoolidele ajalooõpikuid, töötanud õppejõuna, teeb järjepidevat kaastööd raadiojaamale Retro FM ning kuukirjale „Diplomaatia”.

Kohtumisel annab M. M. Piir ülevaate teema ajaloost ja kujunemisest ning tutvustab, kuidas on seda teemat eri ajastutel ilukirjanduses kajastatud (nt romantismis, realismis). Osalejad on oodatud arutlema tsitaatide, konteksti, tähenduste üle. Soovi korral võivad osalejad omalt poolt tutvustada mõnd antud teemaga haakuvat raamatut.

Teemaõhtupoolikute näol on tegemist viiest kohtumisest (november 2016−aprill 2017) koosneva ürituste sarjaga, kus käsitletakse ilukirjandust uudse nurga alt. Tavapärase ajastu-, žanri- või autoripõhise lähenemise asemel on valitud temaatiline vaatenurk (lemmikloomad, inimsuhted, materiaalne jõukus). Sarja sihtrühmaks on inimesed, kes on seni oma huvi nende teemade vastu rahuldanud peamiselt aime- või tarbekirjanduse lugemisega. Uudse lähenemise eesmärgiks on näidata ilukirjanduses peituvaid võimalusi ning tuua juurde uusi ilukirjanduse lugejaid.

Kohtumiste sarja läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Osavõtt on tasuta. Olete oodatud!

 

15.02.2017