Lugemisprogrammi raames loeti läbi 13 349 raamatut

Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammist „Loeme valmis „Oma raamatu““ võttis 2015/2016 õppeaastal osa 80 klassi. Õpilased lugesid programmi ajal läbi 13 349 raamatut, 2069 raamatut rohkem kui eelmise lugemisprogrammi raames.

Lugemisprogramm sai alguse 2013/2014. õppeaastal Pääsküla raamatukogus ning koolide suure huvi tõttu laines kiiresti ülelinnaliseks. Sügisel alanud lugemisprogramm toimus kolmandat korda ning osalema olid oodatud kõikide Tallinna koolide 1.–9. klassid. Õppeaasta jooksul valmis igal klassil „Oma raamat“, mille õpilased koostasid loetud raamatute põhjal. Loetud raamatutest kirjutati kokkuvõtteid ja luuletusi, joonistati ja kleebiti pilte, koostati nuputamisülesandeid ja ristsõnu. Nüüd on kõik „Oma raamatud“ köidetud ning need jäävad osalejatele mälestuseks.

Lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ kolmanda hooaja lõpetamine toimub Tallinna Vanalinna Päevade ajal, 2. juunil kell 15 Hirvepargis. Lõpetamisel tunnustatakse parimaid ja kingitakse klassidele köidetud „Oma raamatud“. Kõigi linnaosade tublimad klassid saavad auhinna Zoo Seikluspargi, NUKU teatri, Kuulsaali ja Tallinna Loomaia poolt.

Lisaks lugemisprogrammi lõpetamisele korraldab keskraamatukogu Vanalinna Päevade ajal,  2. juunil kell 16-19 Hirvepargi lastealal mänge, meisterdamisi, nuputamisülesandeid ja orienteerumise vanalinnas. Päeva lõpus saab osa võtta lõbusatest teaduskatsetest Nerdfighterite klubi eestvedamisel. Kaasa teeb ka saatest „Rakett 69“ tuttav Karoliina Inno.

Vanalinna Päevade lastealal toimuval saab silma peal hoida Facebookis.

Teate edastaja

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
683 0907 Mari.Sieberk@tln.lib.ee
www.keskraamatukogu.ee

Valentīns Jākobsonsi proosakogumiku „Hommikueine keskööl” esitlus

raamatuesitlus_lati_kirjanik_06_16Teisipäeval, 7. juunil kell 17 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis läti kirjaniku Valentīns Jākobsonsi (1922-2005) Siberi-ainelise proosakogumiku „Hommikueine keskööl” (Libri Livoniae 2016) esitlus. Raamatut tutvustab tõlkija Livia Viitol.

Üritusel osaleb eesti kirjanduse läti keelde tõlkija Guntars Godiņš, kes kõneleb äsja läti keeles ilmunud Raimond Kaugveri romaanist „Nelikümmend küünalt” ja selle retseptsioonist läti kirjanduse kontekstis.

Esitlusel müüakse raamatut soodushinnaga.

Osavõtt on tasuta ja kõik huvilised on oodatud!

Nõmme linnaosa raamatukogud osalevad Nõmme kevade perepäeval

nommekevadLaupäeval, 28. mail toimub Nõmme Spordikeskuses (Külmallika 15a) Nõmme Kevade Perepäev, kus osalevad ka Nõmme linnaosa raamatukogud ning raamatukogubuss Katarina Jee. Raamatukogude eestvedamisel toimub perepäeval VÄLIRAAMATUKOGU, kus saab tutvuda raamatukogu teenustega, mõnuleda lugemispesas, mängida raamatubingot ja meisterdada.

Perepäeva kavaga saab tutvuda Facebookis.

Kirjandusfestival HeadRead Tallinna Keskraamatukogus

Kirjandusfestival HeadRead toimub 25.-29. mail, kavaga saab tutvuda festivali veebilehel. Tallinna Keskraamatukogus toimuvad kohtumised kirjanike ja kultuuriinimestega 26.-28. mail.


Neljapäeval, 26. mail keskraamatukogu rõdusaalis

17.00 „Loomingu Raamatukogu“ 60: Triinu Tamm ja Joonas Hellerma

18.00 Puhas eesti kirjandus


Reedel, 27. mail rõdusaalis

15.00 Artemi Troitski ja Andrei Hvostov

16.00 Düstoopia ja sotsioloogia: Johanna Ross, Mihkel Mutt ja Tõnis Kahu


Laupäeval, 28. mail suures saalis (I korrusel, vasakut kätt)

12.00 Jason Goodwini krimikirjanduse töötuba. NB! Eelregistreerimisega.


Laupäeval, 28. mail rõdusaalis

14.00 Sherif Bakr kirjastamisest araabia kultuuris

Võõrkeelse kirjanduse osakonnas on avatud vanema ja beebi tuba

Ema-beebi-tuba-vkoVõõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) on sisustatud mugav vanema ja beebi tuba, kus on olemas kõik vajalik lapse imetamiseks ja mähkme vahetamiseks. Toast leiab lapsevanem tugitooli, mähkimislaua, kraanikausi ja kaanega prügikasti.

Tuba võivad kasutada kõik soovijad, selleks ei pea omama raamatukogu lugejakaarti.

Kui beebi esmavajaduste eest on hoolitsetud, kutsume vanemaid tutvuma ka beebi-teemalise kirjandusega, mida on osakonnas laias valikus nii inglise, vene kui teistes võõrkeeltes.

Usklik: erinev või eriline?

Erinev_voi_eriline_plakat_05_16Teisipäeval, 24. mail kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8) kohtumistesarja „Erinev või eriline?“ eelviimane üritus. Seekordse külalised on Age Ploom (kristlane, ortodoks) ja Maria Bogdanovitš (moslem), kes vestlevad  islamist, religioonide dialoogist ja kultuuridevahelisest suhtlusest. Saame vastuse küsimusele, kas usklik inimene tunneb ennast tänapäeva Eestis „erineva“ või „erilisena“. Kas piirid usklike ja ateistide vahel on üldse olemas või on inimlikud unistused ja mured universaalsed?

Sarja vältel toimub Tallinna Keskraamatukogus kuni 2016. aasta kevadeni kokku viis kohtumist, mille raames räägivad endast, oma elust ja tõekspidamistest inimesed, kelle sõnal võiks tänases ühiskonnas olla rohkem kaalu. Juba toimunud kohtumistel on sõna saanud OMA keskuse ja Eesti LGBT Ühingu esindajad ning erivajadustega inimesed. Kohtumistel arutletakse, mida tähendab keskmisest erinemine.

Kohtumistesari „Erinev või eriline?“ toimub „Nordplus” projekti toel.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Maarja Pildrelt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil Maarja.Pildre@tln.lib.ee

Teate edastaja

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
683 0907 Mari.Sieberk@tln.lib.ee
www.keskraamatukogu.ee