Raamatukogude lahtiolekuajad pühade ajal

23. detsembril 2017 suletakse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud kolm tundi tavapärastest lahtiolekuaegadest varem. Raamatukogud on avatud kell 1014.
24.26. detsembril 2017 on teenindusosakonnad ja haruraamatukogud suletud.

30. detsembril 2017 on eestikeelse kirjanduse osakond ja muusikaosakond (Estonia pst 8) ning võõrkeelse kirjanduse osakond (Liivalaia 40) avatud kell 1017.
30. detsembril 2017 on haruraamatukogud SULETUD korrastuspäevaks.

31. detsembril 2017 ja 1. jaanuaril 2018 on Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud SULETUD.

 

 

15.12.2017

Tallinna aasta vabatahtliku tiitli pälvis Evelyn Kapp

Foto: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet

13.12.2017. a kuulutati Eesti Filmimuuseumis välja Tallinna noorsootöö tunnustusauhindade konkursi „Suured teod“ võitjad.  Tallinna aasta vabatahtliku tiitli pälvis Tallinna Keskraamatukogus vabatahtlikuna tegutsev Evelyn Kapp, kes on oma tööga abiks olnud noortele MTÜ Mondo dokumentaalfilmiõhtute korraldamisel, raamatukogu klubiliste ürituste korraldamisel ja mitmetel raamatukogude sisetöödel.

Konkursi tulemustest saab ülevaate Tallinna veebilehelt ja Facebookist.

 

 

14.12.2017

Luulekonkurss noortele „EESTI LUULE 100“

Pääsküla raamatukogu ja Pääsküla noortekeskus korraldavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks noortele luulekonkursi.

Luulekonkursiga soovime innustada noori rohkem nii luulet lugema kui ka end luulevormis väljendama. Konkursile on oodatud kõigi 7–26aastaste noorte luuletused. Ootame luuletusi, mis kirjutatud juba varem (kuid ei ole kunagi näinud trükivalgust) või spetsiaalselt selle konkursi jaoks. Temaatika võib autor ise valida, selles osas piiranguid ei ole. Iga autor võib esitada ühe või mitu luuletust, kuid kogu tema esitatav luule peaks ära mahtuma ühele A4 formaadis lehele. Luuletuse juures peab olema autori nimi, vanus ja kontaktandmed.

Töid hinnatakse kolmes vanusegrupis: 7–11aastased, 12–16aastased ning 17–26aastased.

Laekunud tööde hulgast valib žürii igast vanusegrupist välja kolm paremat. Žüriisse kuuluvad noorsootöötaja Pääsküla noortekeskusest ning raamatukoguhoidjad Pääsküla raamatukogust, aga ka tuntud tegijad kirjandusmaailmast – Helga-Johanna Kuusler, Mart Kangur ja Kalju Kruusa. Auhindadega toetavad luulekonkurssi Apollo, REaD ja Keila Tarbijate Ühistu.

Luuletused tuleb saata e-postile eestiluule100@nullgmail.com või tuua kas Pääsküla noortekeskusesse (Rännaku pst 1) või Pääsküla raamatukokku (Pärnu mnt 480a). Luuletusi saab konkursile edastada kuni 1. märtsini 2018. a.

Konkursi lõpuüritus toimub Pääsküla raamatukogus 9. märtsil 2018.a. Meeleolukal luulet täis pealelõunal kuulutame välja võitjad ning jagame auhindu.

Konkursi kohta leiab infot ka Facebookist.

 

 


 

29.11.2017

 

Uuendatud sertifikaatidega ID-kaardiga saab lugejaks registreeruda

Inimesed, kellel on ID-kaardi sertifikaadid uuendatud, saavad taas kõigis Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes ID-kaardiga lugejaks registreeruda. Samuti on võimalik raamatukogudes ID-kaardi sertifikaate kauguuendada, anda digiallkirja ja kasutada e-teenuseid.

Inimesed, kelle ID-kaardi sertifikaadid on peatatud, ei saa ID-kaardiga raamatukogu lugejaks registreeruda alates 4. novembrist. Samuti ei ole neil võimalik Minu ESTERit ID-kaardiga kasutada. Minu ESTERisse sisse logimiseks saab endiselt kasutada teisi võimalusi (Mobiil-ID, kasutajatunnus/salasõna). Minu ESTERi kaudu saab lugejaks registreeruda Mobiil-ID abil.

 

05.12.2017

Raamatutäika Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8)

Esmaspäeval, 11. detsembril, kell 11.00 – 17.00 müüb Tallinna Keskraamatukogu täikal eestikeelset ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Samuti saab osta vanemaid ajakirju. Raamatute ja ajakirjade hinnad on soodsad (alates 0,15 €).

Raamatuid müüakse Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis. Kõik huvilised on oodatud!

Täiendav info Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna juhatajalt Reet Ojasoo´lt, telefon 683 0919, e-post reet.ojasoo@nulltln.lib.ee.

 

07.11.2017

 

Kodanikupäeva aumärgi pälvis pearaamatukoguhoidja Nadezhda Geryak

Foto autor Annika Haas

27.11.2017. a toimus kodanikupäeva tänuüritus Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones.

Üritusel anti kodanikukohuse silmapaistvalt hea täitmise eest kodanikupäeva aumärk Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna pearaamatukoguhoidja Nadezhda Geryakile. 

Nadezhda Geryak pälvis aumärgi väsimatu töö eest lõimumise edendamisel raamatukogus. Muuhulgas on ta vedanud projekti „Eesti kirjanike kohtumised vene keelt emakeelena kõnelevate õpilastega” ning alustanud keelekohvikute korraldamist raamatukogudes.

 

30.11.2017

KoodiTund 2017 Tallinna Keskraamatukogus

4.10. detsembril 2017 toimub rahvusvaheline algatus KoodiTund (Hour Of Code), mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima üks tund koodi kirjutada, et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õpisündmuseks. KoodiTunnis kasutatakse lõbusaid programmeerimise mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke. Mängud, mis on kättesaadavad ka eesti keeles, leiad code.org veebilehelt.

Eestis veavad KoodiTunni tegemisi: Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli, ITL, MTÜ Robootika. Sel aastal on kohalikud KoodiTunni tegevused pühendatud Eesti 100. sünnipäevale. Loe lisaks

 

Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) 6. detsembril kell 13 ja 8. detsembril kell 15.
Registreerimine ls@nulltln.lib.ee.

 

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) 7. detsembril kell 13.30 ja 14.30.
Registreerimine kannukuke@nulltln.lib.ee.

 

Sõle raamatukogus (Sõle 47b) 8. detsembril kell 10 ja 16. detsembril kell 11.
Registreerimine sole@nulltln.lib.ee.

 

Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) 5. detsembril kell 14 ja 8. detsembril kell 15.
Registreerimine pirita@nulltln.lib.ee.

 

24.11.2017

Tunnike tervise heaks: I tüüpi diabeet

Esmaspäeval, 4. detsembril kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8)  suures saalis Annika Härmitsa loeng „I tüüpi diabeet“.

Loengus tuleb juttu sellest, mis on I tüüpi diabeet, millised on veresuhkru soovituslikud väärtused ja haigusega toimetulekuks vajalikud abivahendid.

Annika Härmits töötab Sihtasutuses Tallinna Koolitervishoid kooliõena ning on  Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingus diabeediõde.

Loeng toimub Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu koostöös algatatud sarjas „Tunnike tervise heaks”.

Hoidke tervist ja tulge raamatukokku.

 

14.11.2017

Luuleklubi külaline on Lauriito Meriloo

Esmaspäeval, 4. detsembril kell 18.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaalis luulehuviliste kohtumine „Luuleklubi“.

Üritusel loeme luuletusi, räägime luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest. Seekordsel üritusel esitleb luuletaja Lauriito Meriloo oma uut luulekogu “Üüpäävitus”. Tegemist on autori 4. luulekoguga. Lauriito Meriloo on võitnud Delfi valentipäeva luulevõistluse kahel korral ning esinenud oma luuletustega rohketel kirjandus- ja meelelahutusüritustel.

„Luuleklubi“ toimub üks kord kuus, iga kuu teisel nädalal. Igal klubi kohtumisel tutvustab üks professionaalne luuletaja oma loomingut – raamatut või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu. Kõikidel osalejatel on võimalus enda või teiste autorite luuletusi esitada.

Osavõtt on tasuta ja oodatud on kõik, kellele luule huvi pakub.

Lisainfo: aimur.keskel@nulltln.lib.ee ja 683 0917

Liitu „Luuleklubiga“ Facebookis.

 

21.11.2017