Tallinna Keskraamatukogu kingib igale sel sügisel Tallinnas esimesse klassi läinud lapsele raamatu

raamatu-esikaasEsmaspäeval, 31. oktoobril kell 14.00 esitletakse Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) lasteraamatut „Härra Klaasi pöörane muuseum“, mille on kirjutanud Kairi Look ja illustreerinud Marge Nelk.

Tallinna Keskraamatukogu välja antud lasteraamatu saavad kingiks 4841 sellel sügisel Tallinnas oma kooliteed alustanud last. Tallinna Keskraamatukogu direktori Kaie Holmi sõnul on keskraamatukogu poolt 2007. aastal algatatud raamatute kinkimise projekti eesmärgiks tagada, et Tallinna koolide kõik I klasside lapsed on koos õpetajatega läbi käinud tee koolist lähimasse raamatukokku ning koos on õpitud tundma raamatukogu teenuseid. „Kinkides lapsele raamatu, mida ei ole vaja raamatukokku tagasi tuua, soovib raamatukogu panna aluse läbi kogu elu kestvale sõprusele raamatute ja raamatukoguga.“

Tallinna Keskraamatukogu tellimusel valminud algupärase lasteraamatu tiraaž on Eesti kontekstis väga suur. Raamat kingitakse kõikide Tallinna linnas tegutsevate nii eesti, vene kui inglise õppekeelega munitsipaal-, riigi- ja erakoolide õpilastele. Raamatu saavad kingiks ka Tallinna koolide raamatukogud. „Tahame raamatu väärtust I klassi õpilaste ja nende perede jaoks tõsta ning nii ei ole kinkeraamatu esmatrükki võimalik kauplusest osta. Raamatut saavad huvilised lugemiseks laenata meie raamatukogudest või e-raamatukogust ELLU “, selgitas Kaie Holm.

Laste poolt armastatud ja mitmeid lastekirjanduse auhindu pälvinud kirjaniku Kairi Loogi raamat „Härra Klaasi pöörane muuseum“ räägib Renest, Annast ja Augustist, kes klassiga muuseumi külastades satuvad pöörastesse seiklustesse. Raamat räägib sõprusest, unistamisest ja avastustest. Kunstnik Marge Nelgi erksavärvilistes ja fantaasiaküllastes illustratsioonides seguneb fantaasia reaalsusega. Nagu raamatus direktor Klaas sõnab: „Kunst on nagu sild kahe kalda vahel: ühel pool fantaasia ja teisel päris maailm. Ja palun väga – minu muuseumis käige mõlemal pool nii palju, kui tahate.”

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Raamat trükiti Tallinna Raamatutrükikojas.

Tallinna koolide esimesi klasse oodatakse raamatu „Härra Klaasi pöörane muuseum“ üleandmiseks koolile lähimasse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonda või haruraamatukokku alates novembrist. Eelnevalt lepivad raamatukoguhoidjad koolidega kokku raamatukogu külastamise ajad.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Maarja Pildrelt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil maarja.pildre@tln.lib.ee

Teate edastaja

Mari Sieberk
Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht
683 0907 Mari.Sieberk@tln.lib.ee
www.keskraamatukogu.ee

 

25.10.2016

Allan Keiani kriminaalromaani „Kuidas rikkalt surra” esitlus

raamatuesitlus_keian_plakat

Allan Keianil esitleb esmaspäeval, 21. novembril kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaalis oma uut kriminaalromaani „Kuidas rikkalt surra”, mis ilmus müügile alles käesoleva kuu alguses. Tegemist on triloogia kolmanda ning ühtlasi viimase osaga. Raamatule on eessõna kirjutanud julgeolekuekspert Eerik- Niiles Kross. Toimetajad on Anneli Sihvart ja Karin Agrov.

Krimiromaan „Kuidas rikkalt surra” räägib ohtlikku elu elavast noormehest nimega Adrian Aus, kes on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ja varjab end välismaal politsei eest. Ta otsib oma ellu uut väljundit ning otsustab Eestisse tagasi tulla ja liituda võimul oleva erakonna noorteorganisatsiooniga. Alustades noortekogu madalaimalt astmelt saab ta peagi nende etteotsa ja liigub sealt edasi suurde poliitikasse. Partei võimuvõitluses saab temast hämara rahastamiskeemi võtmeisik ja ta otsustab erakonnas võimu üle võtta.

Raamatuesitlusel vestleb kirjanikuga Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja Aimur-Jaan Keskel. Esitlusel tuleb eelkõige juttu Allan Keiani viimasest romaanist, aga ka triloogia eelmistest raamatutest. Kuna romaan „Kuidas rikkalt surra”  räägib noore mehe siirdumisest poliitikasse, räägitakse kohtumisel ka noortest Eesti poliitikamaastikul. Samuti sellest, kuidas igapäevaselt reklaamipinde müügiga tegelevast mehest on saanud edukas kirjanik – Allan Keiani esikromaan „Otsetee paradiisi” saavutas suure müügiedu ning tugeva sotsiaalse sõnumi tõttu ka meedia tähelepanu. Mõned aastad peale teose ilumust tõlgiti see ka inglise keelde.

Triloogia esimene osa „Kuidas rikkaks saada” ilmus 2012. aastal, järg „Kuidas rikkaks jääda” aasta hiljem, 2013. aastal.

Allan Keian on lõpetatud Tallinna Ülikooli reklaami ja meedia alal ning sai tuntuks šokeeriva noorteromaaniga  „Otsetee paradiisi”, mis rääkis 16-aastase tüdruku langemisest inimkaubanduse ohvriks. Romaani valisid Delfi lugejad 2010.aastal ilmunud viie enim tähelepanu vääriva teose hulka. Tema teine romaan “Puhtsüdamlik ülestunnistus” ilmus 2011.aastal.

25.10.2016

Sääse raamatukogus kohtub lugejatega Reeli Reinaus

kohtumine_reinaus_16_plakatNeljapäeval, 17. novembril kell 11.00 tutvustab Sääse raamatukogus oma loomingut kirjanik Reeli Reinaus. Üritusel arutatakse ka, kuidas on peegeldub tulevik Põhjamaade noortekirjanduses.

Reeli Reinaus on kirjanik, kes kirjutab nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Temalt on käesolevaks hetkeks ilmunud üle 20 teose. Ta on õppinud folkloori ning teoloogiat ja tänu sellele leidub tema noorteromaanides lisaks elu probleemide kajastamisele ka müstikat ning rahvapärimusi.

2015. aastal võitis Reeli Reinausi käsikiri “Kuidas mu isa endale uue naise sai” lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat”, korraldajad Eesti Lastekirjanduse Keskus, kirjastus Tänapäev ja ajakiri Täheke. Reinaus on lastejutukonkursi võitnud ka 2012. aastal.

Üritusele registreerimine telefonil 683 0990 või e-posti aadressil saase@tln.lib.ee.

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital. Kohtumine toimub Põhjamaade raamatukogunädala raames, vt http://bibliotek.org/et

28.10.2016

Teemaõhtupoolik „Kool ilukirjanduses”

piir_loengusari_11_16Neljapäeval, 10. novembril kell 17.30 on kõik raamatusõbrad oodatud Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) rõdusaali, kus toimub teemaõhtupoolik „Kool ilukirjanduses”​.

Tutvume ilukirjandusteostega, mis ühel või teisel viisil räägivad koolist, haridusest, õpilastest ja õpetajatest. Loeme tekstinäiteid ja arutame tsitaatide üle. Soovi korral võta kohtumisele kaasa mõni teemaga haakuv teos, mida teistele tutvustada.

Kohtumise viib läbi ajaloolane ja kirjanik Milvi Martina Piir.

Ürituse läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu arendusjuhilt Mari Sieberkilt e-posti aadressil Mari.Sieberk@tln.lib.ee ja telefonil 683 0907