Algab laste suvine lugemisprogramm “Suvi raamatuga”

 

Juba 15. suve järjest ootame nii eesti kui vene keeles lugevaid lapsi kaasa lööma 1. juunist kuni 31. juulini kestvas suvises lugemisprogrammis „Suvi raamatuga“.

Raamatukoguhoidjad on lugemisprogrammi valinud 26 eestikeelset ja 25 venekeelset lasteraamatut – Eesti 100. sünnipäevale kohaselt ainult eesti autorite sulest! Lisaks raamatukogu riiulitele leiab mõne lugemisprogrammi raamatu ka e-raamatukogust ELLU. Iga läbiloetud raamatu kohta tuleb joonistada pilt või täita küsimustik, mille vastu saab usin lugeja raamatukoguhoidjalt kleebise. „Suvi raamatuga“ programmis  osalevate raamatute nimekirja leiad lastelehelt või uudise lõpust.

Programmis osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad, haruraamatukogud ja raamatukogubuss Katarina Jee. Raamatukogude suvised lahtiolekuajad leiab raamatukogu veebilehelt.

Lapsed, kes koguvad 1. augustiks lugemispassi vähemalt 10 kleebist, on oodatud programmi lõpetamisele, kus pannakse lugemissuvele pidulik punkt ning tunnustatakse tublisid lugejaid ja joonistajaid auhindadega. Parimatest lugemissuve jooksul valminud piltidest tehakse näitus, mida saab näha Tallinna Keskraamatukogu peamajas ja erinevates harukogudes.

Lugemisprogrammi sportlik lõpetamine toimub kolmapäeval, 22. augustil kell 13.00 Sõle Spordikeskuses (Sõle 40a).

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Maarja Pildrelt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil maarja.pildre@nulltln.lib.ee

EESTIKEELSED RAAMATUD:

 

Väiksematele

  1. “Eitahalood” Venno Loosaar
  2. “Katariina ja herned” Kadri Hinrikus
  3. “Kooliraamat” Indrek Koff Loe e-raamatukogust ELLU               
  4. “Kõik minu sugulased” Piret Raud
  5. “Külaskäik” Anti Saar
  6. “Maailma parim dingo” Kiiri Saar
  7. “Ninja” Katre Scott-Hopkins               
  8. “Nähh Pariisis” Kätlin Vainola
  9. “Pelle parim päev” Tiia Selli
  10. “Saada õps Kuu peale!” Heli Illipe-Sootak
  11. “Suusi ja kadunud uni” Reeli Reinaus
  12. “Triinu tomat” Ilmar Tomusk               

Suurematele                                                      

  1. “Eksinud” Helen Käit
  2. “Evert, Elina ja naabermaja pätid” Ülle Kütsen
  3. “Füübits” Heli Lukner ja Mare Müürsepp
  4. “Hobune Henry unenägu” Margus Karu 
  5. SARI: “Isa põnevad unejutud ajaloost” Jaak Juske
  6. “Maarius, Maagia ja libahunt Liisi” Reeli Reinaus               
  7. “Minu koerad” Jaan Rannap
  8. “Salasõna” Wimberg
  9. “Seiklused paralleelmaailmas” Ilmar Tomusk                              
  10. “Tüdruk, kellel oli saladus” Kadri Lepp
  11. “Vääna jäljekütid: salapärase soki juhtum” Hugo Vaher

Luule                                                                                 

  1. “Halloo!” Leelo Tungal                                                                                         
  2. “Laul Eestimaast” Jaanus Vaiksoo
  3. “Tulge eile meile” Joel Sang

 


 

VENEKEELSED RAAMATUD:

  1. “Битва в вороньей роще, или, Деревенские истории” Михаил Стальнухин
  2. “Даниил Второй” Кадри Хинрикус
  3. “Жираф” Андрус Кивиряхк
  4. “Как у нас идут дела” Анти Саар
  5. “Камень времени и кукольный театр мастера Мозера” Михкель Ульман
  6. “Криминальные пирожки с сосисками” Ильмар Томуск               
  7. “Ленни и Таллинн” Рийна Кассер
  8. “Лийсу” Хейки Вилеп
  9. “Мои первые “полосатые”” Эдуард Вильде
  10. “Мортен на корабле дураков” Каспар Янцис
  11. “Мышка, знавшая иностранные языки” Маркус Саксатамм               
  12. “Паула : продолжение” Айно Первик               
  13. “Пинтс и Тутсик. Кн.2” Айди Валлик               
  14. “Путешествие Лотты в тёплые края” Андрус Кивиряхк
  15. “Синяя бабочка” Карл Ристикиви               
  16. “Сказания старого Ханни” Эдуард Конт
  17. “Сказкоешка – Сладкоежка” Реэт Куду               
  18. “Тряпичная кукла и деревянная лошадка” Тийа Тоомет               
  19. “Храбрый Тоомас” Тийя Метс                                                                                                       
  20. “Чудные истории” Пирет Рауд
  21. “Эстонские народные сказки о птицах и животных” Аугуст Якобсон

Luule                                                                                                 

  1. “Все мы умники” Контра
  2. “Ёжики и пингвины”
  3. “Рыба ходит, колобродит” Эно Рауд
  4. “Чем измерить озорство?” Леэло Тунгал              

 

01.06.2018