Algab taas lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“

Reedel, 20. oktoobril kell 17.30 algab taas noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“ Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis. Külas on kirjanik ja ajaloolane Jaak Juske ja esineb Tallinna Ülikooli vokaalansambel Vox Nova. Üritusel tutvustatakse programmi  ja tänavuse hooaja raamatuvalikut.

Rahvusvahelisel ettelugemise päeval algav ja 2018. a 30. aprillini kestva lugemisprogrammi teemaks on „Eestlased muutuvas maailmas“. Lugemisprogrammi kuues hooaeg on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning tõstab esile eestlastest ja Eestist kirjutatud head kirjandust. Lugemisprogrammi on valitud väärtteosed, mis peegeldavad eestlaste kogemuslugusid nii meil kui ka võõrsil, mõeldes minevikule ja vaadates tulevikku.

Koostöös vabatahtlikega on raamatukoguhoidjad valinud 50 raamatut. Programmis on pandud rõhku kodumaisele kirjandusele – tervelt 30 teost (sh kaks luulekogu ja näidend) on kirjutatud eesti autorite poolt. 20 teost on kirjutatud ameerika, inglise, itaalia, prantsuse, rootsi, saksa, soome ja vene kirjanike poolt. Mitmeid lugemisprogrammi valitud teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU.

Kõigis keskraamatukogu teenindusosakondades, haruraamatukogudes ja raamatukogubussis ootavad huvilisi lugemispassid ja tagasisidelehed. Peale raamatu lugemist ja tagasisidelehe täitmist saab osaleja raamatukogus oma lugemispassi templi. Programmi lõpuüritusele on oodatud kõik, kes on 30. aprilliks 2018. a läbi lugenud 15 teost ja andnud nende kohta tagasisidet.

Kõigi osalejate vahel loositakse kord kuus välja eesti kirjanike uudisteoseid autogrammiga. Lugemisprogrammi toetab Apollo raamatukaupluste kett ja kirjastus Nornberg & Co.

Oma raamatu peaks leidma igaüks. Head avastamis- ja lugemisrõõmu!

Eelmisel hooajal osales „Raamatuga kevadesse“ lugemisprogrammis 101 inimest, edukaid lõpetajaid oli 50. Lugemisprogrammi loetumate raamatute edetabelis jagasid esikohta Jan Kausi „Tallinna kaart“ ja Amélie Nothomb romaan „Jahmatus ja värinad“.

Programmi lisainfo on Tallinna Keskraamatukogu veebilehel http://keskraamatukogu.ee/raamatuga-kevadesse/ ja Facebookis.