Algab suur Instagrami fotokonkurss “Minu ilus kodumaa”!

Laste- ja noorte kultuuriaasta tähistamiseks ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eelmänguks korraldab Tallinna Keskraamatukogu noortele fotokonkursi „Minu ilus kodumaa “.

Tegemist on 1327aastastele noortele mõeldud konkursiga, kus tuleb Instagramis avaldada foto, mis väljendab Eesti Vabariigi ilu. Postitusele tuleb lisada konkursile viitavad hashtagid ja mõne Eesti autori tsitaat, mis fotol kujutatu mõtet veelgi illustreerib.

Konkursiga kutsume noori üles vaatama oma kodumaad, kodulinna ja kaasmaalasi värske pilguga. Soovime panna neid otsima seda miskit, mida nad oma kodumaal eelkõige väärtustamist ja kaitsmist väärivaks peavad.  Samuti soovime neid innustada avama Eesti autorite raamatuid, et Vabariigi 100. sünnipäeva eel end kodumaa kirjanduse varamuga tuttavamaks teha.

Konkursi lõppedes koostame parimatest töödest fotonäituse, mis läheb rändama kõikidesse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondadesse ja haruraamatukogudesse. Rändnäitusega tagame, et kogu Vabariigi juubeliaasta jooksul on meie raamatukogu süsteemis võimalik tutvuda kodumaa noorte visiooniga Eesti Vabariigi ilust.

Konkursil osalemiseks:

1. Leia stseen loodusest, inimestest, loomadest, arhitektuurist, vaatamisväärsustest või millestki muust, mis näitab sinu arvates kõige paremini Eestimaa ainulaadset ilu.
  2. Tee sellest paigast foto ja lae see üles oma Instagrami kontole (klassikalises, ruudukujulises formaadis).
  3. Pane pildi pealkirjaks tsitaat mõne Eesti kirjaniku raamatust, mis fotoga kokku sobiks.
  4. Lisa juurde: #mik2017kr
    #tallinnakeskraamatukogu
  5. Oota konkursi tulemusi. Parimad saavad toredad auhinnad ning nende fotodest koostatakse raamatukogust-raamatukokku rändav fotonäitus.

Konkurss kestab 1. juulist 1. augustini. Arvesse lähevad ainult selles ajavahemikus üles laetud fotod ja iga osaleja saab konkursile esitada vaid ühe foto.

Autasustamine ja fotonäituse avamine toimub 26. augustil, Tallinna kultuuriöö 2018 raames Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

Osalejatele vanuses 13 kuni 27 aastat.

Lisainfo: kristel.palk@nulltln.lib.ee või 683 0961

27.06.2017