Alustab sari „Eesti kirjanike kohtumised vene keelt emakeelena kõnelevate õpilastega”

Oktoobris alustab Tallinna keskraamatukogu kohtumisürituste sari „Eesti kirjanike kohtumised vene keelt emakeelena kõnelevate õpilastega”. Sarja kohtumistel tutvustatakse eesti kaasaegset kirjandust vene keelt emakeelena kõnelevatele alg- ja põhikooli ning gümnaasiumiõpilastele. Projekti eesmärgiks on tuua vene keelt emakeelena kõnelevatele lastele ning noortele lähemale eesti kaasaegset kirjandust ning aidata seeläbi paremini mõista kultuuride sarnasust ja erinevust. Kohtumised toimuvad Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas ja koolide läheduses asuvates haruraamatukogudes.

Õpilastega kutsutakse kohtuma kirjanikke, kelle teosed on välja antud viimase viie aasta jooksul. Kohtumistel tutvustavad kirjanikud lisaks enda loomingule ka vähemalt ühte enda poolt valitud eesti vanema põlvkonna teost

Sarja esimene kohtumine toimub neljapäeval, 19. oktoobril kell 13.10 Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8). Külas on luuletaja Jürgen Rooste, kes kohtub Tallinna Läänemere Gümnaasiumi noortega.

Teine kohumine toimub reedel, 20. oktoobril kell 11.40 Imbi Pajuga Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

1. a 30. aprillini kestava projekti raames toimub kokku kaheksa kohtumist.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna pearaamatukoguhoidjalt Nadezhda Geryakilt e-posti aadressil nadezhda.geryak@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0961

Sarja läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.