Alustab uus kirjanduslike kohtumiste sari „Räägime suud puhtaks!“

Esmaspäeval, 17. aprillil kell 13.30 algab Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis
(Estonia pst 8) laste ja noorte kultuuriaastale pühendatud kirjanduslike kohtumiste sari „Räägime suud puhtaks!“. Projekti, mille pealkiri on sarnane ETV saatesarja omaga, eesmärgiks on siduda raamatutes leiduvad lood reaalsusega ning rõhutada kirjanduslike tekstide aktuaalsust ja päevakajalisust. Igal kohtumisel on erinev teema, mida avavad teemakohase noorteromaani autor ja valdkonna spetsialist. Aktiivselt kaasa rääkima on oodatud ka publikuks kutsutud põhikooli- ja gümnaasiumiklasside õpilased.

Esimese kohtumise teemaks on mõnuained ja sõltuvused. Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi 10. ja 11. klass klassi õpilased kohtuvad noorsooromaani „Ebaõnnestunud“ autori Chris Kalaga. Eksperdina kommenteerib teemat Liisi Sarapuu, perearstikeskuse „Merekivi Perearstid“ pereõde.

Kohtumistesarja „Räägime suud puhtaks!“ järgmise nelja kohtumise (kuupäevad ja kellaajad selguvad kokkuleppel osalistega) teemadeks on vaimne tervis, võõrandumine perekonnas, elu virtuaalses reaalsuses ning stereotüübid ja sildistamine usu, soo, majandusliku sissetuleku jne alusel.

Üritustel osalemisest huvitatud põhikooli- ja gümnaasiumiklasside õpetajad on oodatud ühendust võtma laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidja Maarja Pildrega telefonil 683 0913 või e-posti aadressil maarja.pildre@tln.lib.ee.

Kohtumisi võivad kuulama tulla kõik teemast huvitatud inimesed.

Projekti „Räägime suud puhtaks!“ toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Teate edastaja

Mari Sieberk