Debatt „Kas eestlane kardab võõraid kultuure?” Tallinna Keskraamatukogus

Esmaspäeval, 18. septembril kell 17.30-19.00 toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) avalik debatt „Kas eestlane kardab võõraid kultuure?”.

Eesti on rahvastiku mõttes esmapilgul üsna ühetaoline, ent tegelikkuses oleme kirju riik, kus elavad koos paljud erinevad rahvused. Kuidas eestlased rahvusvähemustesse suhtuvad? Kas suudetakse väärtustada seda olemasolevat ja ka aina suurenevat kultuurilist mitmekesisust? Kui lihtne on Eestisse tulla ja siia jääda? Või tagasi tulla? Mida me teeme tulijate tervitamisel hästi, ent mis võiks olla veel paremini?

Debati viib läbi SpeakSmart moderaator Sigrid Solnik. Debatis osalevad Eesti Pagulasabi juht Eero Janson, Eesti Inimõiguste Keskuses võrdse kohtlemise valdkonna ekspert Kelly Grossthal ning Rootsist pärit eesti juurtega pärimusmuusik ja ansambli Naised Köögis liige Sofia Joons.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu arendusjuhilt Mari Sieberkilt e-posti aadressil Mari.Sieberk@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0907.

Debatt toimub rahvuskultuuride nädala raames.

05.09.2017