Helle Lõhmuse maalinäitus Tallinna Keskraamatukogus

„Marmelaadisuvi“

Minu lapsepõlvekodus ei kasutatud eriti rohelist värvi. Muidugi oli meil palju lilli, kuid sisekujunduses valitsesid teised toonid. Kogesin rohelist ja rohelust enamasti väljaspool koduseinu. Instinktiivne distantseeritus on asendunud inspiratsiooni ammutamisega eelkõige looduses leiduvast rohelisest värvist, selle tundmaõppimisest ja kogemisest. Näitusel esindatud maaliseeria on rõõm ja avastamine, mida läbi värvimängu kujutan. See on nagu hinge paitav suveelamus, mille soojus ja tundesügavus püsib kaua. Loomingunarratiivis on roheline hetkel ainuvalitseja ning iga samm lähemale on kergenduseks sellel läheduseotsingul.

Minu loominguline tegevus kunstnikuna hõlmab põhiliselt joonistamist, graafikat ja maalimist. Elan ja töötan Tartus. Järjepidevalt olen tegelenud kunstiga alates 2004. aastast. Maalikunsti olen õppinud Tartu Ülikoolis.

Valik minu loomingust on Facebook’i lehel: Helle Lõhmus Art

06.09.2017