ID-kaardiga lugejaks registreerumine ja digiallkirjastamine on ajutiselt häiritud

Inimesed, kelle ID-kaardi sertifikaadid on peatatud, ei saa ID-kaardiga Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreeruda alates 4. novembrist.

Inimesed, kellel on ID-kaardi sertifikaadid uuendatud, ei saa ID-kaardiga lugejaks registreeruda ajutiselt. Teavitame oma veebilehel, kui uuendatud sertifikaatidega ID-kaardiga on võimalik lugejaks registreeruda. Kõikidele soovijatele vormistame lugejakaardi isikut tõendava dokumendi alusel.

Lugejail, kelle ID-kaardi sertifikaadid on peatatud, ei ole võimalik Minu ESTERit ID-kaardiga kasutada. Minu ESTERisse sisse logimiseks saab endiselt kasutada teisi võimalusi (Mobiil-ID, kasutajatunnus/salasõna). Minu ESTERi kaudu saab lugejaks registreeruda Mobiil-ID abil.

Raamatukogudes kohapeal ei saa lugejaarvutites peatatud sertifikaatidega anda digiallkirja ja kasutada e-teenuseid (näiteks eesti.ee, internetipankadesse sisselogimine jms).

Ajutiselt ei ole meie raamatukogudes (v.a Estonia pst 8) võimalik ka ID-kaardi sertifikaate kauguuendada.

Palume vabandust ebamugavuste pärast.

3.11.2017