Jutukonkursil „Minu isamaa, minu emakeel“ osalenud lapsed kirjutasid tõsistel teemadel

Tallinna päeval tunnustati Tallinna Keskraamatukogus laste jutukonkursi „Minu isamaa, minu emakeel“ parimaid autoreid. Tallinna koolide algklasside õpilastele korraldatud konkursi eesmärgiks oli suunata lapsi mõtisklema kodumaa ja koduse keele üle ning innustada oma mõtteid kirjalikult väljendama. Konkursile laekus kokku 130 eesti- ja venekeelset tööd 12 erinevast koolist.

Olenemata sellest, kas jutud olid kirjutatud eesti või vene keeles, kumasid sealt läbi ühesugused mured ja rõõmud. Kõige enam tundsid lapsed muret puhta looduse säilimise, liigse metsaraie, maailmas möllavate sõdade ja oma vanemate ebatervislike elukommete pärast. Rõõmustati selle üle, et elatakse turvalises riigis, kus on endiselt neli aastaaega, liigirikas ja puhas loodus ning vabadus valida ise oma meelepärane elutee.

Konkursile saadetud töödest hulgast tegid raamatukoguhoidjad esmase valiku, nende seast valisid võidutööd lasteajakirja Täheke toimetajad. Parimateks kirjutajateks kuulutati Kaia Tomson (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium), Ralf-Martin Olev (Gustav Adolfi Gümnaasium), Tristan Vaik (Gustav Adolfi Gümnaasium), Veronika Kiiski (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium) ja Vladislav Gorškov (Ehte Humanitaargümnaasium). Parimateks illustraatoriteks valiti Mia Lucia Liivak (Gustav Adolfi Gümnaasium) ja Stepan Balašov (Ehte Humanitaargümnaasium). Võidutööd avaldatakse Tähekese venekeelses aprillinumbris ja eestikeelses juuli-augusti koondnumbris.

Tublisid kirjutajaid ja andekaid kunstnikke tunnustati 15. mail, Tallinna päeval Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas toimunud lõpuüritusel. Lõpuüritusel osales Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes kiitis laste laia silmaringi ning teadmisi meie riigis ja laias maailmas toimuvast. Auhinnakottide kokkupanekul toetas keskraamatukogu Vene Teater, kes kinkis lastele teatripiletid.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna juhatajalt Kristel Palkilt telefonil 683 0961 ja e-posti aadressil Kristel.Palk@nulltln.lib.ee

Teate edastaja

Mari Sieberk