„Kääbikute päev” Tallinna Keskraamatukogus

22. septembril on rahvusvaheline „Kääbikute päev”. „Kääbikute päeva” kehtestas USA Tolkieni Ühing ametlikult 1978. aastal ja nüüdseks on päeva tähistamine muutunud rahvusvaheliseks. „Kääbikute päeva” tähistatakse 22. septembril, sest just sel päeval on  J. R. R. Tolkieni loodud tegelaskujude Frodo ja Bilbo Paunaste sünnipäevad ning 21. septembril 1937. aastal (80 aastat tagasi) ilmus Londonis „Kääbiku” raamat.

Eesti nerdfighterid tähistavad seda päeva Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) laupäeval, 23. septembril kell 11-15 toimuva „Kääbikute päeva” korraldamisega.

Päeva raames toimub kell 11-13 Keskmaast inspireeritud teadusteater. Teeme katseid, mis aitavad end kaitsta ja vaenlasi hirmutada/petta.

Kell 13-15 toimub LARP ehk füüsilises maailmas toimuva rollimäng, milles osalejad püüavad kehastada Keskmaa tegelasi, neid pärismaailmas välja mängides. Selleks on vajalik eelregistreerimine kuni 20. septembrini aadressil eo@nulltln.lib.ee

Üritustele on oodatud lapsed ja noored.

Nerdfighterid on 2007. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud liikumine, mis ühe asutaja Hank Greeni sõnul on „kogukond, mis tärkas Youtube´i videode ümber ja põhimõtteliselt me saame kokku ja püüame teha ägedaid asju ning veeta hästi aega ning muuta maailma veidi paremaks”. Klubi ootab ärksaid inimesi. Me loeme huvitavaid raamatuid, räägime maailma asjadest ning püüame läbi väikeste ja suurte heategude maailma paremaks muuta.

Päeva korraldamist toetab Eesti laste- ja noortekultuuri aasta 2017 „Mina ka!”

 

31.08.2017