Kalamaja raamatukogu osaleb Kalamaja Päevadel

Üks Eesti suurimaid asumifestivale Kalamaja Päevad toimub juba üheksandat korda. Kohaliku kogukonna korraldatav festival, kus toimub lugematul hulgal sündmusi, nende seas kontserdid, laadad, lasteüritused, giidiga ekskursioonid, etendused jne. Paljud muul ajal suletud hoovid avanevad, et pakkuda maitsvat toitu ja üllatada külastajaid kirbuturgudega.

Täpsem info: www.kalamajapaevad.ee ja www.facebook.com/kalamajapaevad


Kalamaja Päevad Kalamaja raamatukogus laupäeval, 20. mail kell 10-16

 

Slaidiprogramm ja näitus KALAMAJA VANADEL FOTODEL

Tallinna ühe vanema asumina on Kalamaja hoonestatud alates 19. saj. teisest poolest. Suured tehased ja sadamad muutsid rahuliku kaluriküla kiiresti kasvavaks linnajaoks. Teine ilmasõda ja sellele järgnenud nõukogude võim jätsid Kalamajja tugeva jälje. Kogu see Kalamaja lugu on jälgitav vanade fotode kaudu. Näituse koostaja Jaak Juske.

Fotonäitus „MARUKARU SUVE MARU HIIUMAAL“ Kalamaja laste kunstisuvi 2016

Eelmisel suvel valis Kalamaja Laste kunstistuudio MARU KARU peatuspaigaks Hiiumaa metsad. Elati päris ehedat ürgelu, tegeleti koriluse ja küttimisega, uskudes loodusjõududesse ja jumalatesse…

Meeleoluka näitusega tutvustatakse stuudio eelmise suve tegevusi ja tehakse eeloleva suve plaane.

Avatud MÄNGUVÄLI „MERE LAPSED“

Sügisesel koolivaheajal populaarseks saanud mänguvälja saab kogu perega uuesti läbida. Saad tuttavaks nii päris mere asukatega kui ka muinasjutuliste tegelastega. Kõikjal raamatukogus ootavad mängijaid ees ülesanded, ristsõnad, mõistatused, mängud, mis eeldavad raamatutest  küsimustele vastuste otsimist.

RAAMATUTÄIKA

Müüme raamatuid, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Müügil eesti- ja venekeelsed raamatud ja ajakirjad. Hinnad alates 15 sendist.

RAAMATUVAHETUSRIIUL (tänaval ukse ees)

Pea kõigil meist on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut vajab. Tooge raamat raamatuvahetusriiulile ja võtke endale sobiv raamat asemele.

Kell 15 toimub üritus MEISTERDADA ON VAHVA

Ookeanisügavuse salapära

Oled sa kunagi mõelnud …

miks kilpkonnad nutavad?

kas kalad magavad?

kas haid oskavad kõndida?

Avardame silmaringi müstiliste mereolendite kohta. Meisterdame üheskoos imelisi mereloomi.

 

Päeva jooksul vurab ringi raamatukogujalgratas „Raamat paneb rattad käima!“, millega saavad kõik huvilised tutvuda. 

Jalgrattakastist saad laenata raamatuid, koomikseid ja ajakirju, kui Sul on kaasas Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart.

Lisainfo Kalamaja raamatukogust

 

12.05.2017