Innovatsioonilabor

 

Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) asuvas innovatsioonilaboris ootavad kasutajaid järgmised seadmed ja materjalid:

  • 3D-printer Ultimaker 2+
  • graafikalaud Wacom Cintiq 22HD
  • kilelõikur Roland CAMM-1 GS-24
  • termopress Siser TS-BASE
  • kaks lauaarvutit arvutiprogrammidega GIMP, CorelDraw, AutoCAD ja 3ds Max
  • 3D-printeri PLA filament eri värvides. Tutvu materjalide hindadega
  • kilelõikuri kleepkiled ja kuumpresskiled eri värvides. Tutvu kilede hindadega

Innovatsioonilabori seadmeid saavad kasutada Tallinna Keskraamatukogu vähemalt 12-aastased lugejad, kes on eelnevalt tutvunud innnovatsioonilabori kasutamise eeskirjaga, innovatsioonilabori seadmete kasutus- ja ohutusjuhendiga ning läbinud lühikoolituse.

12–17-aastasel on lisaks vaja vanema või eestkostja kirjalikku nõusolekut.

Innovatsioonilabori seadmete esmakordsel kasutamisel tuleb täita registreerimisvorm, mis annab innovatsioonilabori seadme(te) kasutamise õiguse üheks aastaks.

Innovatsioonilabori seadmete kasutamiseks tuleb edaspidi esitada lugejakaart või ID-kaart, kui lugejakaardina kasutatakse ID-kaarti.

Innovatsioonilabori seadmete broneerimine

Innovatsioonilabori seadmete kasutamiseks on võimalik broneerida aeg kas raamatukogus kohapeal, e-kirja teel aadressil kannukuke@nulltln.lib.ee või helistades telefonil 683 0951. 3D-printerit saab broneerida maksimaalselt viieks (5) tunniks päevas. Graafikalauda ning kilelõikurit ja termopressi saab broneerida maksimaalselt kolmeks (3) tunniks päevas.

Kui innovatsioonilabori seadmed on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.

Veel saavad huvilised Kännukuke raamatukogus programmeerida Edisoni, LEGO WeDo2 ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Makey Makey. Loe täpsemalt.