Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) saavad kõik huvilised programmeerida Edisoni, LEGO WeDo2 ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Makey Makey.

Edisoni ja LEGO WeDo2 robotid ning Makey Makey komplektid on mõeldud vähemalt 7-aastastele, Bee-bot robotid väiksematele lastele.

Robotite programmeerimiseks ja leiutajakomplektidega mängimiseks on soovitatav aeg broneerida Kännukuke raamatukogus kohapeal, helistades telefonil 683 0951 või e-posti aadressil kannukuke@nulltln.lib.ee. Aega saab broneerida üheks tunniks. Kui järjekorda ei ole, on võimalik aja lõppemisel seda tunni kaupa pikendada.

Kui robotid ja leiutajakomplektid on vabad, saab neid kasutada ka ilma eelneva broneeringuta.

Edisoni ja LEGO WeDo2 robotite ning Makey Makey leiutajakomplektide kasutamiseks on vajalik esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart.

Robotihuvilise meelespea

  • Robotite ja leiutajakomplektide kasutamiseks esita raamatukoguhoidjale lugejakaart. Kui oled nende kasutamise lõpetanud, tagasta kõik seadmed kindlasti raamatukoguhoidjale!
  • Kui kasutad roboteid või leiutajakomplekte esimest korda, abistab Sind raamatukoguhoidja. Vajadusel saad temalt abi ka edaspidi!
  • Mitmekesi koos mängides jälgi, et lärm ei läheks liiga suureks – muidu segab see teisi raamatukogu külastajaid.
  • Ole tehnika ja muu ruumis oleva kasutamisel hoolikas!
  • Reeglite rikkumisel tuleb lugeda 5 minutit enda valitud raamatut ja tutvustada seda raamatukoguhoidjale. Alles pärast seda võib uuesti seadmeid kasutama hakata. Kes lugeda ei taha või ei viitsi, sel päeval enam roboteid ja leiutajakomplekte kasutada ei saa.

Kännukuke robootikaringide ja mööda linna rändava robotite klassi kohta saab lugeda siit: www.keskraamatukogu.ee/robootikaringid/.