E-raamatukogu ELLU

ellu_logo_2

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU pakub raamatukogu kasutajatele võimalust lugeda eesti ja välismaiste autorite teoseid. Valikust leiab nii ilu- kui teadmiskirjandust. E-raamatud on põhiliselt eesti keeles.

Mida on vaja teada ELLU kasutamiseks?

  • E-raamatute laenamiseks ja lugemiseks piisab internetiühendusega arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni olemasolust.
  • E-raamatute laenamiseks ja lugemiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu lugeja. Vt lugejaks registreerimine.
  • Tallinna Keskraamatukogu registreeritud lugejad saavad luua omale isikliku konto e-raamatukogus ELLU. Vt konto loomine
  • E-raamatute laenamisel kehtivad samad põhimõtted kui tavaliste raamatute laenamisel. Kui raamatukogu on ostnud e-teavikule kaks litsentsi, siis saab samaaegselt seda e-raamatut laenata ja lugeda kaks inimest. Lugeja saab e-teavikule tähtajalise juurdepääsu ja tagastustähtaja möödumisel kaob lugejal automaatselt e-raamatu lugemise võimalus. E-raamatut on võimalik tagastada ka enne tagastustähtpäeva.
  • ELLU kasutamistingimused leiate e-raamatukogu ELLU veebilehelt.

Kõik ELLUs olevad raamatud on kajastatud ka elektronkataloogis ESTER. Lihtsaim viis e-kataloogist ESTER e-raamatute leidmiseks on valida kataloogi osaks – TlnKR ELLU (e-raamatud).

Alates 2008. aastast on Tallinna Keskraamatukogu andnud välja erinevaid lasteraamatuid, mis on kingitud Tallinnas esimesse klassi läinud lastele. Raamatute e-versiooniga on võimalik tutvuda ka lastelehel.