Kunstistuudio Bastor näitus “Eesti vanasõnad” võõrkeelse kirjanduse osakonnas

Maikuus saab võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) tutvuda Kunstistuudio „Bastor“ näitusega „Eesti vanasõnad“. Nagu ütleb näituse pealkiri, on tegemist Eesti vanasõnadest inspireeritud kunstiteostega. Näitusega teeb kunstistuudio Eesti Vabariigile ja raamatukogu külastajatele EV100 juubeliaasta raames kingituse.

Näituse tegijad ütlesid ise näituse kohta nõnda:

„Näituse idee küpses stuudio juhendaja Ilona Matsoni peas juba tükk aega ning ootas oma hetke. Juhendaja sooviks oli panna vanad ütlemised ja tarkuseterad illustreeritult lõuendeile. Kogu stuudio kollektiiv tuli selle mõttega õhinal kaasa!

Stuudio liikmed on täiskasvanud harrastuskunstnikud, kes on väga erinevate erialade esindajad ja kellest on saanud aastate jooksul hea sõpruskond.

Näitusel esindatud tööd ei ole lihtsalt akrüülmaalid. Hulgaliselt on kasutatud erinevaid materjale (tekstiili, pitsi, nööri, nööpe jne), mis aitasid tuua esile vanasõnade maaläheduse, arhailisuse ja loodusläheduse. Töödest jookseb läbi ka rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva, samas rõhutades juubeliaasta pidulikkust.

Meie eesmärgiks on seda imeilusat näitust eksponeerida võimalikult suurele hulgale Eesti rahvale ja külalistele nii kodumaal kui ka väljapool Eestit. Praegusel hetkel (02.05.2018–31.05.2018) on näitus üleval Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas. Oleme saanud juba väga palju positiivset tagasisidet!

Meie suureks sooviks oleks leida võimalus viia näitus ka Eestist väljapoole – näiteks välisriikides asuvatesse saatkondadesse ja Eesti majadesse. Me arvame, et see näitus väärib laiemat eksponeerimist! PALJU ÕNNE, ARMAS EESTI!“