Lõppes Eduard Uspenski loomingule pühendatud konkurss

Oktoobris ja novembris 2017 toimus Sääse raamatukogus Eduard Uspenski loomingu teemaliste joonistuste ja meisterdiste konkurss lastele. 1. detsembril tähistati Tallinna Sõbrakese ja Pallipõnni lasteaedade lastega kirjaniku 80. sünnipäeva ja konkrusi lõppu, loeti ette katkendeid kirjaniku raamatutest, vaadati laste tehtud töid ning premeeriti parimaid osalejaid.

Parimate valimine oli raske, eriti just meisterduste seast. Tööd olid väga oskuslikult teostatud, näha oli head lapsevanema ja lapse koostööd. Pavel Koemetsa pilt koosnes tillukestest plastiliinipallikestest, millest said kokku onu Teodor, kass ja koer. Martin Šarofosti pilt Potsatajast on tehtud kohviubadest ja savist. Daniel Berhard kasutas Potsataja ja apelsini kujutamiseks tatart ja riisi.

Joonistustest sai esikoha Matvei Ravini erksavärviline töö Onu Teodorist, kassist ja koerast. Matvei oli hästi suutnud tabada tegelaste iseloome. 2. koha sai Nele Pirso ja 3. koha Mila Šaškina.

Eriauhinna said Tallinna Sõbrakese Lasteaia Sipelga rühma õpetajad plastiliinist varese kuju eest.

Näitus vahvatest Potsatajatest, Kübaramooridest, Genadest ja teistest tegelastest on raamatukogus vaatamiseks väljas detsembri lõpuni.

Vaata ka fotogaleriid üritusest ja omaloomingu galeriid konkursi töödega.

Suur tänu Tallinna Sõbrakese Lasteaia ja Tallinna Lasteaia Pallipõnn õpetajatele laste juhendamise eest!

Auhinnad pani välja Mänguasjamaailma kauplus. Suur tänu Andrus Nõulikule Henver OÜst!