Eesti lapsed valivad lemmikkirjanikku ja raamatukunstnikku

Algas XIV Nukitsa konkurss!

Lastekirjanduse keskus on taaskord välja kuulutanud Nukitsa konkursi, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja illustraator. Kuni 16-aastasi lapsi oodatakse hääletama raamatukogudes või elektrooniliselt aadressil www.elk.ee.

Tänavu võistlevad 234 raamatut, mis on välja antud aastatel 2016–2017, sealhulgas on võistlemas 136 eesti kirjanikku ja 108 illustraatorit. Hääletamine kestab 20. veebruarini.

XIV Nukitsa konkursi võitjad tehakse teatavaks 7. aprillil lastekirjanduse keskuses toimuval auhinnapeol. Lisaks laureaatidele kutsutakse peole 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Laste lemmikkirjanik ja -illustraator saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju ja rahalise preemia.

Nukitsa konkurssi korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus iga kahe aasta tagant alates 1992. aastast. Varasemad laureaadid leiab siit.

Kohtume raamatukogus!

5.01.2018