Jutukonkursi “Minu isamaa, minu emakeel” parimad on selgunud.

20. veebruarist 31. märtsini kestis Tallinna algklasside õpilastele suunatud jutukonkurss „Minu isamaa, minu emakeel“. Konkursi eesmärgiks oli panna lapsi mõtisklema kodumaa, riigikeele ja koduse keele üle ning innustada neid oma mõtteid kirjalikult väljendama.

Laste kirjutistest kumasid läbi enamjaolt ühesugused mured ja rõõmud. Kõige enam tundsid lapsed muret puhta looduse säilimise, liigse metsaraie, maailmas möllavate sõdade ja oma vanemate ebatervislike elukommete üle. Head meelt tunti selle üle, et elatakse turvalises riigis, kus on endiselt neli aastaaega, liigirikast ja puhast loodust ning vabadust valida ise oma elutee.

Konkursile laekunud 130 eesti- ja venekeelsele tööle andsid hinnangu raamatukoguhoidjad ning lõplikud võitjad valisid lasteajakirja Täheke toimetajad.

Parimad kirjutajad:

Kaia Tomson (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium)

Ralf-Martin Olev (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Tristan Vaik (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Veronika Kiiski (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium)

Vladislav Gorškov (Ehte Humanitaargümnaasium).

Parimad illustraatorid:

Mia Lucia Liivak (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Stepan Balašov (Ehte Humanitaargümnaasium).

Tublisid kirjutajaid ja andekaid kunstnikke autasustati eile, Tallinna päeval, Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas toimunud lõpuüritusel. Auhinnakottide kokkupanekul pani õla alla Vene Teater, kes kinkis lastele teatripiletid. Võidutööd avaldatakse ka venekeelse Tähekese aprillinumbris ja eestikeelse Tähekese juuli-augusti koondnumbris.

Lõpuüritust väisas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes kohaletulnuile peetud kõnes kiitis laste laia silmaringi ja teadlikkust kodumaal ning laias maailmas toimuvast. Samuti väljendas abilinnapea head meelt selle üle, et lapsed armastavad oma kodumaad, soovivad õppida keeli ja olla tulevikus kasulikud ühiskonnaliikmed.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna juhatajalt Kristel Palkilt telefonil 683 0961 ja e-posti aadressil kristel.palk@tln.lib.ee