Kännukuke raamatukogus avatakse innovatsioonilabor

Neljapäeval, 12. oktoobril avatakse Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) innovatsioonilabor. Laboris on võimalik kasutada 3D-printerit Ultimaker 2+, graafikalauda WACOM Cintiq 22HD, kilelõikurit Roland GS-24 ja termopressi Siser TS-BASE.

Lisaks innovatsioonilabori seadmetele on lastele Kännukuke raamatukogus programmeerimiseks Bee-bot mesimumm-robotid ja Edisoni robotid ning leiutajakomplektid Makey Makey.

Innovatsioonilabori kasutaja peab olema registreeritud Tallinna Keskraamatukogu lugejaks, ning olema vähemalt 12-aastane. 12–17-aastasel on lisaks vaja ka vanema või eestkostja kirjalikku nõusolekut.

Innovatsioonilabori seadmete ja robotite kasutamine on tasuta, tasuda tuleb vaid 3D-printeri filamendi ja kilelõikuri kilede kulu eest.

Innovatsioonilabori inspiratsiooniks on tegevustoad (makerspaces), mille eesmärgiks pole õpetada tipp-tasemel programmeerimist või tehnikaseadmete kasutamist vaid anda võimalus iseseisvalt (raamatukoguhoidja abiga) saada kogemus kaasaegsete seadmete ja arvutiprogrammidega. Innovatsioonilabori seadmed on soetatud Tallinna linna kingiraha eest Tallinna Keskraamatukogu 110. aastapäevaks.

Täpsema info innovatsioonilabori kasutustingimuste kohta leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu teenindusdirektorilt Kristiin Meoselt, telefonil 683 0903 ja aadressil kristiin.meos@nulltln.lib.ee