Konkurss “Tark YouTuber 2017”

Konkurss “Tark YouTuber 2017”

 

27. märtsist kuni 10. aprillini saab hoo sisse tempokas ja põnev vlogide konkurss “Tark YouTuber 2017”. Konkursi eesmärk on pöörata Eesti noorte tähelepanu tehnoloogia arengule ja robootikat võimalustele.

 

Võistlusel osalemiseks tuleb filmida kaheminutiline vlog teemal “Robot” ning võistlustöö registreerida ja saata aadressile gow@nullsmartwork.ee 10. aprilliks 2017.

“Tark YouTuber 2017” vlogide teema on “Robot”. Tehnoloogilised võimalused arenevad üha kiiremini ning robotid meie igapäevaelus ei paistagi enam nii kauge tulevik. Juba praegu võib Tallinna tänavatel ringi kolades juhtuda kokku testsõitu tegeva Starship pakirobotiga. Filmis “Matrix” kujutatud inimeste ja masinate vahelisest konfliktist paistame olevat aga üsna kaugel. Noored Youtuberid kasutavad juba praegu innukalt ära moodsa tehnoloogia võimalusi ja nemad on selle tuleviku maailma elanikud, kus robotitel tõotab olla märksa suurem roll kui see on neil praegu. Kuidas suhtub YouTuber robotisse? Milliseid võimalusi robotid inimestele tulevikus pakuvad, mida neilt ära võtavad? Kas robotites tuleks pigem näha inimeste liitlasi või vaenlasi? Mis kasu võiks olla huvist robootika vastu?

Konkurss on osa rahvusvahelisest “Get Online Weekist 2017”, mis julgustab inimesi üle kogu Euroopa kasutama interneti ja tehnoloogia pakutavaid võimalusi enese hüvanguks. Konkurssi “Tark YouTuber 2017” korraldavad Robotex, Eesti Targa Töö Ühing, Vaata Maailma SA ja Tallinna Keskraamatukogu.

Konkursil osalemiseks tuleb filmida ca 2 minuti pikkune vlog ehk video oma tegemistest, mõtetest, hobidest või lihtsalt päeval tehtust, kuid seejuures tuleb jälgida, et video vastaks interneti turvalisuse reeglitele (reeglid leiad SIIT).

Võistlustööde esitamise viimane tähtaeg on 10. aprill 2017. Filmitud vlogid tuleb saata koos osaleja nimega aadressile gow@nullsmartwork.ee

Kõik saadetud tööd vaadatakse üle ning laetakse üles Tark Youtuber 2017 Youtube’i kanalisse, kus soovijad saavad filmitud vloge vaadata ja hinnata.

Võidutööd kuulutatakse välja 14.  aprillil 2017 Targa Töö Ühingu Facebooki lehel!

Osalema on oodatud kõik kooliastmed üle Eesti alates algkoolist kuni kõrg- ning kutsekoolideni välja. Võistlustöid hinnatakse kolmes kategoorias: I-VI klass, VII-XII klass ja kutsekoolid/kõrgkoolid.

Kõige targem YouTuber saab auhinnaks nutitelefoni. Kõige targem Youtuubiv klass saab auhinnaks ühise kinokülastus (kokku kuni 30-le inimesele). Lisaks kuulutatakse YouTube’is kogutud „meeldimiste“ alusel välja publiku lemmiku auhind!