Loovuslaager VASS ehk Väikeste Autorite Salaselts

Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab koos Lastekaitse Liiduga 21.-26. augustil 2017 Pivarootsis 9-13-aastastele lastele loovuslaagri nimega VASS ehk Väikeste Autorite Salaselts.

VASS-i kuue laagripäeva tegevus keerleb lugude loomise ja kirjanduse ümber, seda aga loomulikult mõnusas suvises võtmes.

Iga laagripäev on sisustatud läbi eriliste päevateemade:

  • Terepäeval tutvume laagrialaga ja saame omavahel tuttavaks.
  • Loovkirjutamise päeval aitab meid oma parimate mõtete kirjapanemisel lastekirjanik Kätlin Vainola.
  • Matkapäeval võtame koos lastekirjanike Jaanus Vaiksoo ja Aidi Vallikuga ette loominguliste pausidega retke.
  • Pörköltipäeval annab kõhedamateks lugudeks ideid lastekirjanik Heli Illipe-Sootak ja päevateemat aitab omakorda kunstis väljendada illustraator Marion Undusk.
  • Impropäeval improviseeritakse nii sõnas kui muusikas. Lapsed näitlevad improteatris Rahel Otsa juhendamisel ja väljendavad oma lugude meeleolu trummidel koos Reigo Ahvenaga.
  • Laager lõpeb tordipäevaga.

Igapäevaselt on oluline osa looduses liikumisel ning harival ja põneval mängul. Iga laagripäev lõpeb õhtuse üritusega, mille korraldavad õpetajate juhendamisel laagrilised ise.

Pivarootsi õppe- ja puhkekeskus asub Lõuna-Läänemaal, Hanila valla lõunapiiril Pivarootsi külas, kadakate ja mändide vahel kaunis mereäärses looduses. Laagrialal asub ka kiviaed, mis on ühtlasi Lääne- ja Pärnumaa piiriks.

Laagri maksumus osalejale on 170.- eurot.

Ootame laagrisse lapsi kõikjalt Eestist. Tule VASSi liikmeks, sest meie laager annab kuhjaga uusi oskusi, loomisrõõmu ning toredaid sõpru!

 

Täpsem teave Eesti Lastekirjanduse Keskuse loovuslaagri programmijuhtidelt:
Katrin Tõnisson, tel 5559 4314, e-post tonissonkatrin@nullgmail.com
Anneli Kengsepp, tel 5340 5529, e-post anneli@nullelk.ee

Lisainfo ja registreerumine: http://lastelaagrid.eu/lastelaagrid/21-26-august-loovuslaager-vass