Lõppes laste lugemisaktsioon “Loe oma tammepuu lehte!” Sääse raamatukogus

1. juunil toimus Sääse raamatukogus Tammepidu, millega lõppes veebruarist maini toimunud laste lugemisaktsioon “Loe oma tammepuu lehte!”. Lugemisaktsiooni käigus kogusid lapsed raagus tammepuu pildile tammelehtede kleepse – iga loetud raamatuga teenis lugeja ühe tammelehe. Kokku osales lugemisaktsioonis 50 last. Lisaks pöördus raamatukogu poole ühe Tartu lasteaia õpetaja sooviga samuti kaasa lüüa. Erikülalisena osaleski aktsioonis Lasteaia Väike Pauline Kollane rühm. Tammepuud said nelja kuu jooksul rõõmsalt roheliseks.

Tammepeol avati laste poolt lehte loetud tammepuude näitus. Näitusel saab uudistada, milliseid raamatuid lapsed lugenud on. Elevust lisab akna avamisel näitusel kaasa lööv tuul, kes justkui tammelehtedega mängida tahaks. Lisaks avati näitus „Kollased tammetõrud Tartust“. Pauline Lasteaia Kollase rühma lapsed maalisid tammepuid ja tammelehe motiivil tehtud vahvaid tegelasi.

Näituse avamisel esitasid Sääse raamatukogu Raamatusõprade klubi lapsed Ivan Krõlovi valmi „Siga tamme all“. Üheskoos meisterdati värvikirevaid tammetõru pildiga märkmike. Peo lõpetas ühine kringlisöömine.

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal rajatakse üle Eesti 100 tamme tammikuid. Sääse raamatukogu elas oma lugemisaktsiooniga tammepuude istutamisele kaasa. Just tamm sobib hästi lapsi lugema innustama, sest lugeva lapse seljatagune on tugev kui tammepuu!

Tammepuude ja laste maalide näitused jäävad avatuks kuni juuli lõpuni.

Pilte peost saab vaadata Lastelehe galeriist.