Lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ võitjad on selgunud!

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ on selleks aastaks lõppenud ja võitjad selgunud. Nagu juba traditsiooniks saanud, said programmis kaasa lüüa kõik Tallinna koolide 1.–9. klassid.

Kuna sel korral kestis lugemisprogramm lühemat aega, jäi osalejate ja loetud raamatute hulk väiksemaks kui eelmisel aastal. Sellele vaatamata osales programmis suur hulk usinaid klasse ehk 62 klassi. Neljandal hooajal loeti läbi 7571 raamatut. Lugemisprogrammi jooksul valmis igal klassil „Oma raamat“, mis kujunes A4 formaadis lehtedest, mille õpilased loetud raamatute põhjal koostasid.

Loetud raamatutest kirjutati kokkuvõtteid ja luuletusi, joonistati ja kleebiti pilte, koostati mõistekaarte ja nuputamisülesandeid, joonistati koomikseid, kirjutati räpilugusid ja humoorikaid müügikuulutusi.

Tallinna linnaosade kõige tublimaid klasse ootab peaauhind, milleks on Tondiraba Jäähalli külastus. Kõik osalenud klassid saavad kingiks köidetud „Oma raamatu“.

Lugemisprogrammi võitjad on:

Jakob Westholmi Gümnaasiumi 2.A klass – 251 loetud raamatut,

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 3.A klass – 385 loetud raamatut,

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 6.A klass – 1009 loetud raamatut,

Pelgulinna Gümnaasiumi 3.C klass – 249 loetud raamatut,

Pirita Majandusgümnaasiumi 2.B klass – 117 loetud raamatut,

Tallinna Kivimäe Põhikooli 6.A klass – 100 loetud raamatut.

Lugemisprogrammi neljanda hooaja pidulik lõpetamine toimub 2. juunil kell 15.00 Toompargis Snelli tiigi ääres.

Lõpetamisel antakse võitjatele üle peaauhind ja kõik programmis osalenud klassid saavad kingiks köidetud „Oma raamatu“. Vana Vabriku Kinoteater lõbustab võitjaid etendusega „Sokisööjad“. Etendus toimub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Lõpuüritusele on oodatud kõik programmis osalenud klassid.

Tallinna Keskraamatukogu on Tallinna Vanalinna Päevade lastealal 2. juunil kell 15.00–19.00. Meie juures saab meisterdada, nuputada, lauamänge mängida ja palju muud vahvat ette võtta!

Klassid, kellel pole võimalik lugemisprogrammi lõpuüritusel osaleda, saavad auhinna ja köidetud raamatud hiljem kätte raamatukogust, kuhu programmi jooksul lehti viisid. Täpsemat infot saab küsida raamatukoguhoidjalt. Oma raamatukogu kontaktid leiab siit.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh kõigile osalejatele!

Lugemisprogrammi viies hooaeg algab sügisel. Kohtumiseni!

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee ja 683 0914.