Lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ võitjad

Tallinna koolide 1.–9. klassidele suunatud lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ toimus sel õppeaastal viiendat korda. Programmis osales 64 klassi ehk 1555 õpilast. Viie kuu jooksul loeti läbi 7472 raamatut.

Lugemisprogrammi jooksul valmis igal klassil „Oma raamat“, mis kujunes A4 formaadis lehtedest, mille õpilased loetud raamatute põhjal koostasid. Raamatukaante vahele jõudsid lood ja joonistused nii kooli kohustusliku kirjanduse loetelust kui ka õpilaste enda valitud lugemisvarast. Loetu põhjal joonistati ja kleebiti pilte, kirjutati kokkuvõtteid, luuletusi ja kirju raamatutegelastele, jagati teistele lugemissoovitusi, toodi välja, mis raamatus meeldis või ei meeldinud.

Lugemisprogrammi võitjaks on igast Tallinna linnaosast klass, kes luges programmi jooksul läbi kõige rohkem raamatuid. Võitjaid ootavad ees auhinnad Eesti Vabaõhumuuseumilt, Eesti Loodusmuuseumilt, Tallinna Kirjanduskeskuselt ja Tallinna Linnamuuseumilt. Kõik lugemisprogrammis osalenud klassid saavad kingiks köidetud „Oma raamatu“.

Lugemisprogrammi võitjad on:

Tallinna Inglise Kolledži 4.K klass – 319 loetud raamatut,

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi 2.C klass – 116 loetud raamatut,

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 5.K klass – 864 loetud raamatut,

Pelgulinna Gümnaasiumi 4.C klass – 157 loetud raamatut,

Pirita Majandusgümnaasiumi 3.B klass – 104 loetud raamatut,

Tallinna Rahumäe Põhikooli 2.B klass – 298 loetud raamatut,

Tallinna Pae Gümnaasiumi 5.C klass – 34 loetud raamatut.

Lugemisprogrammi viienda hooaja pidulik lõpetamine toimub 30. mail kell 15.00 Nõmmel, Vabaduse pargi laval (Sihi 98).

Lõpetamisele on oodatud lugemisprogrammi võitjad. Võitjatele antakse üle peaauhind ja köidetud „Oma raamat“. Muusikalise etteaste teeb Tallinna Keskraamatukogu noortest vabatahtlikest koosnev laulugrupp Scream Queens.

Köidetud „Oma raamatud“ saab alates juunikuust kätte raamatukogust, kuhu programmi jooksul lehti viidi. Täpsemat infot küsi raamatukoguhoidjalt. Oma raamatukogu kontaktid leiab siit.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh kõigile osalejatele!

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee ja 683 0914

Arthur Andreas, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 7.B / Neal Shusterman „Challengeri sügavik“
Kaspar, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.B / Kairi Look „Härra Klaasi pöörane muuseum“
Jessica, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.C / Jaanus Vaiksoo „Kolm sügist“