Lõppes lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“

Tallinna Keskraamatukogus viidi läbi ajavahemikul 20.10.2016–30.04.2017 noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“, mille eesmärgiks oli tutvustada head kirjandust ja aidata lugejatel orienteeruda tänapäeva kirjandusmaastikul. Lugemisprogrammis osales 101 inimest, edukaid lõpetajaid oli 50. Seekord olid osalejad aktiivsemad, andsid palju positiivset tagasisidet ja ka lõpetajaid oli märgatavalt rohkem võrreldes eelnenud lugemisprogrammidega.

Viiendat korda toimunud lugemisprogrammi teemaks oli „Eripalgeline maailm“. Lugemisvalikus olid teosed erinevatest maailmavaadetest ja kultuuridest, peegeldades tänapäeva maailma valupunkte, kuid jäädes siiski optimistlikuks. Lugemisprogrammi kirjanduse valikus oli põhirõhk kodumaisel kirjandusel, 50-st raamatust 30 teost oli eesti autorite kirjutatud.

Lugemisprogrammi loetumate raamatute edetabelis jagasid esikohta Jan Kausi „Tallinna kaart“ ja Amélie Nothomb romaan „Jahmatus ja värinad“. Eesti ilukirjanduse valikust eelistasid osalejad ka Kai Aareleidi jutustust „Vene veri“ ja Riho-Bruno Bramanise reisikirja „Õhk riisiterade vahel: kaheksa aastat Jaapanis“. Tõlkekirjanduse valikust loeti kõige enam Jean-Louis Fournieri jutustust „Issi, kus me lähme?“ ning Philippe Pozzo di Borgo autobiograafiat „1+1. Uus hingamine“.

Programmis osalemiseks tuli läbi lugeda programmi nimekirjas olnud raamat ja täita selle kohta tagasisideleht. Iga täidetud lehe eest lisas raamatukoguhoidja osaleja lugemispassi templi. Programmi edukaks lõpetamiseks oli vaja passi koguda vähemalt 15 templit. Programmi kestel loositi osalejate vahel välja eesti autorite autogrammiga uudisteoseid. Apollo Holding OÜ toetas lugemisprogrammi kinkekaartide ja meenetega.

Lugemisprogrammi edukalt lõpetanud inimesed on oodatud Tallinna päeval, 15. mail kell 17.30 lõpuüritusele, mis toimub kohvikus Wabadus. Lõpuüritusel osaleb ka programmi menukaima teose autor Jan Kaus. Muusikalise vahepala eest hoolitseb Vokaalansambel 25E.

Lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse“ toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Teate edastaja

Mari Sieberk