Lõppes lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“

Tallinna Keskraamatukogus viidi ajavahemikul 20.10.2017–30.04.2018 läbi noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“, mille eesmärgiks oli tutvustada head kirjandust ja aidata lugejatel orienteeruda tänapäeva kirjandusmaastikul. Lugemisprogrammis osales 134 inimest, edukaid lõpetajaid oli 56. Võrreldes eelmiste hooaegadega oli seekord lugemisprogrammis  rohkem osalejaid, kes andsid palju positiivset tagasisidet.

Kuuendat korda toimunud lugemisprogrammi teemaks oli „Eestlased muutuvas maailmas“ ning see oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Programmi valikus olid teosed, mis peegeldasid eestlaste kogemuslugusid nii meil kui ka võõrsil, mõeldes minevikule ja vaadates tulevikku. Lugemisprogrammi kirjanduse valikus oli põhirõhk kodumaisel kirjandusel, 50-st raamatust 30 teost oli eesti autorite kirjutatud. Lisaks lugemisprogrammi avaüritusele, kus esines ajaloolane Jaak Juske, oli veel üks üritus programmi keskel, 26. jaanuaril kohtus lugejatega Lauri Vahtre.

Lugemisprogrammi loetumate raamatute edetabeli esikoht kuulus Jaak Juske ajaloolisele sarjale „Lood unustatud…“. Eesti autorite valikust eelistasid osalejad ka Lauri Vahtre huumoriga vürtsitatud eestlaste kombestikku „Eestlane seest ja väljast“, Aigi Vahingu romaani „Eestlanna Pariisis“ ja Heljo Männi miniatuure „Elukaarel“. Tõlkekirjanduse valikust loeti kõige enam Andrea Atzori päevikut „Põhjala logiraamat“ ja Richard Milleti reisikirju „Märkmeid Eestist“.

Programmis osalemiseks tuli läbi lugeda programmi nimekirjas olnud raamat ja täita selle kohta tagasisideleht. Iga täidetud lehe eest lisas raamatukoguhoidja osaleja lugemispassi templi. Programmi edukaks lõpetamiseks oli vaja passi koguda vähemalt 15 templit. Programmi kestel loositi osalejate vahel raamatuid. Apollo Holding OÜ toetas lugemisprogrammi kinkekaartide ja meenetega.

Lugemisprogrammi edukalt lõpetanud inimesed olid oodatud Tallinna päeval, 15. mail kell 17.30 lõpuüritusele, mis toimus kohvikus Wabadus. Lõpuüritusel osales ka programmis osaleva teose kaasautor Valdur Mikita. Muusikalise vahepala eest hoolitsesid Vokaalansambel Vox Nova ja raamatukogu noorte vabatahtlike kooslus „Scream Queens“.

Lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse“ raames toimunud kirjanikega kohtumisi toetas Eesti Kultuurkapital.