Lugemisprogramm „Raamatuga kevadesse“

 

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi viies hooaeg kestab 20.10.2016-30.04.2017.

2017. a 30. aprillini kestva lugemisprogrammi teemaks on „Eripalgeline maailm“. Koostöös vabatahtlikega on raamatukoguhoidjad valinud 50 raamatut, mis räägivad erinevatest maailmavaadetest ja kultuuridest, peegeldavad tänapäeva maailma valupunkte, kuid jäävad siiski optimistlikuks. Programmis on pandud rõhku kodumaisele kirjandusele – tervelt 30 teost (sh neli luulekogu ja kaks näidendit) on kirjutatud eesti autorite poolt. 20 teost (sh üks graafiline romaan) on kirjutatud ameerika, araabia, austria, belgia, inglise, iraani, portugali, prantsuse, pärsia, saksa, rootsi ja soome kirjanike poolt. Mitmeid lugemisprogrammi valitud teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU.

Kõigis Keskraamatukogu teenindusosakondades, haruraamatukogudes ja raamatukogubussis ootavad huvilisi lugemispassid ja tagasiside lehed. Peale raamatu lugemist ja tagasiside  lehe täitmist saab osaleja raamatukogus oma lugemispassi templi. Programmi lõpuüritusele on oodatud kõik, kes on 2017. aasta 30. aprilliks läbi lugenud 15 teost ja andnud nende kohta tagasisidet.

Kõigi osalejate vahel loositakse kord kuus auhindadena välja eesti kirjanike uudisteoseid autogrammiga. Tänavust lugemisprogrammi toetab  Apollo Holding OÜ, mis on kõigi osalejate vahel loosimiseks välja pannud Apollo kinkekaardid ja lugemist hõlbustavad meened.

Programmi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eelmisel hooajal osales programmis 101 inimest, kelle poolt täideti 1105 tagasisidelehte. Programmi lõpetas edukalt 39 inimest. Kõige enam lugesid programmis osalejad Rein Raua teost „Hotell Amalfi“.

Programmi lisainfo ja kirjanduse valikuga saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu veebilehel http://keskraamatukogu.ee/raamatuga-kevadesse/ ja Facebookis.