Luulekonkurss noortele „EESTI LUULE 100“

Pääsküla raamatukogu ja Pääsküla noortekeskus korraldavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks noortele luulekonkursi.

Luulekonkursiga soovime innustada noori rohkem nii luulet lugema kui ka end luulevormis väljendama. Konkursile on oodatud kõigi 7–26aastaste noorte luuletused. Ootame luuletusi, mis kirjutatud juba varem (kuid ei ole kunagi näinud trükivalgust) või spetsiaalselt selle konkursi jaoks. Temaatika võib autor ise valida, selles osas piiranguid ei ole. Iga autor võib esitada ühe või mitu luuletust, kuid kogu tema esitatav luule peaks ära mahtuma ühele A4 formaadis lehele. Luuletuse juures peab olema autori nimi, vanus ja kontaktandmed.

Töid hinnatakse kolmes vanusegrupis: 7–11aastased, 12–16aastased ning 17–26aastased.

Laekunud tööde hulgast valib žürii igast vanusegrupist välja kolm paremat. Žüriisse kuuluvad noorsootöötaja Pääsküla noortekeskusest ning raamatukoguhoidjad Pääsküla raamatukogust, aga ka tuntud tegijad kirjandusmaailmast – Helga-Johanna Kuusler, Mart Kangur ja Kalju Kruusa. Auhindadega toetavad luulekonkurssi Apollo, REaD ja Keila Tarbijate Ühistu.

Luuletused tuleb saata e-postile eestiluule100@nullgmail.com või tuua kas Pääsküla noortekeskusesse (Rännaku pst 1) või Pääsküla raamatukokku (Pärnu mnt 480a). Luuletusi saab konkursile edastada kuni 1. märtsini 2018. a.

Konkursi lõpuüritus toimub Pääsküla raamatukogus 9. märtsil 2018.a. Meeleolukal luulet täis pealelõunal kuulutame välja võitjad ning jagame auhindu.

Konkursi kohta leiab infot ka Facebookist.