“Kammermuusikud linnas” sügishooaja viimane kontsert

“Kammermuusikud linnas” lõpetab sügishooaja muusikaõhtuga, kus kõlavad teosed on loodud päikeselistes Itaalias, Hispaanias ja Argentiinas. Klassikalise, romantilise ja tango nuevo ajastute muusika toob oma virtuoossuse ja kaunite meloodiatega vihmasesse advendiaega sära ning tunnete vikerkaare.

Kontsert toimub keskraamatukogu suures saalis esmaspäeval, 18. detsembril kell 18. Esineb flöödi ja kitarri duo Jelena Ossipova – Oksana Sinkova.

Sissepääs tasuta!

Duo Jelena Ossipova – Oksana Sinkova alustas tööd aastal 2011. Nad on ette valmistanud mitmeid erinevaid kontserdiprogramme ning neid iseloomustab maailmakuulsate heliloojate teoste tundeline ja tehniline esitus. Duol on 2012 ilmunud CD-plaat „Across seas and oceans“.

Oksana Sinkova on silmapaistvamaid Eesti flöödisoliste. Ta on võitnud esikohti ning olnud finalistide seas mitmel mainekal konkursil, näiteks üleriigilisel Bachi konkursil (Grand Prix), Con Brio finalist (2000), rahvusvahelise konkursi Jurjanū Andrejs International Competition finalist (Riia 2001), PACEM IN TERRIS konkursi laureaat (Bayreuth 2005). 2008. a pälvis ta esikoha ning enamuse eriauhindadest Eesti Interpreetide Vabariiklikul Konkursil puhkpillimängijatele. Talle on omistatud lord Carlisle’i eriauhind ning tiitel „Noor Muusik 2008”.
Oksana Sinkova lõpetas 2002. a cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) Neeme Punderi ja prof Matti Helini (Sibeliuse Akadeemia) flöödiklassis, 2006. a samas kiitusega magistrantuuri ning jätkab õpinguid doktorantuuris. 2004.-2005. a täiendas ta end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof Moshe Aron Epsteini juures. Lisaks sellele on ta osa võtnud mitmete maailmakuulsate flöödimängijate meistrikursustest.

Aastast 2009 töötab Oksana EMTA õppejõuna. Varem töötanud Vanemuise teatri sümfooniaorkestris flöödirühma kontsertmeistrina ning Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Aastast 1999 teeb koostööd Narva Sümfooniaorkestriga, kus ta on flöödirühma külaliskontsertmeister. Mänginud ka mainekas rahvusvahelises noorteorkestris European Festival Orchestra Helmut Rillingi juhatusel.

Oksana  on läbi viinud meistrikursusi Eestis ja Itaalias, olnud žürii liige mitmel konkursil, esinenud solistina Eesti ja välismaa orkestrite ees. Ta on olnud Tartu Puhkpillikvinteti ja trio „Madrigale” asutajaliige ning mänginud mitmes kammeransamblis. Tema virtuoossus ja loomingulisus on inspireerinud teda tegema seadeid viiulirepertuaari säravaimatest teostest.

Jelena Ossipova alustas kitarriõpinguid Maardu Muusikakoolis osaledes juba õpingute ajal edukalt üleriigilistel konkurssidel. Aastatel 1996 -2000 õppis ta G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal Tiit Petersoni klassis. 2003. a osales Mozarteumi suveakadeemia kursustel Salzburgis prof Alvaro Pierri juhendamisel. Aastail 2000-2005 õppis EMTAs klassikalise kitarri erialal Heiki Mätliku juhendamisel, mille lõpetas magistrikraadiga.
2005. a õppis Jelena vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias Andrzej Wilkuse käe all. Jelena Ossipova oli Hollandi rahvusvahelise kitarrikonkurssi kuue parima hulgas.

Ta on osalenud paljudel meistrikursustel: prof Abel Carlevaro (Urugay), Remi Boucher
(Kanada), Jukka Saviouk (Soome), Per Skareng (Rootsi), David Tanenbaum ( USA), Zoran Dukic (Horvaatia), Andrew York (USA), Pablo Márquez (Argentiina), Benjamin Verdery (USA), Sven Lundestad (Norra), Nikita Koshkin (Venemaa), Jorgos Panetsos (Kreeka), Gerhard Reichenbach (Saksamaa), Eduardo Fernandez (Urugay) jt. Esinenud nii solistina kui ansamblistina Leedus, Soomes, Saksamaal, Poolas ning muidugi Eestis. Tegutseb ka pedagoogina ning olnud žürii liige muusikakoolide konkurssidel.
Jelena Ossipova on esitanud J. Rodrigo kitarrikontserdist „Aranjuez“ II osa Vanemuise teatri sümfooniaorkestri ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus.