Kontsert “Tervitustega Austraaliast ja Ameerikast” sarjas “Kammermuusikud linnas”

10. aprillil kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8)

“Tervitustega Austraaliast ja Ameerikast”

Esineb Tallinna Kammerorkestri keelpillitrio: Mari Targo (viiul), Karin Sarv (vioola), Andres Kungla (kontrabass)

Kavas: Davidson, Crosmer, Noren, Schwindt, Proto

 

 Sissepääs tasuta!

 

Kontsert “Tervitustega Austraaliast ja Ameerikast” on uudne ja eriline väga mitmes mõttes. Keelpillitrio koosseisus viiul, vioola ja kontrabass on haruldane ning täiesti võimalik, et kõlab Eestis esmakordselt. Ühtlasi on kontserdi näol tegu ansambli debüüdiga. Sarja  “Kammermuusikud linnas” jaoks on esmakordne ka kontrabassi osalemine.  Lisaks kõlavad kontserdil teosed, mida Eestis kindlasti varem esitatud ei ole.

 

Harvaesineva koosseisu jaoks sobivad palad on interpreedid selle kava jaoks kokku otsinud kaugete maailmajagude heliloojatelt, keda Euroopas peaaegu ei tunta. Kõik lood on väga “noored”, värskeim teos pärineb aastast 2016. Kaasaegne helikeel on kohati põimitud ka džässi ja bluesi kõladega – on ju kontrabass ka klassikaline džässipill. Kava on täis mängurõõmu, positiivsust ja energiat. 

 

 

 

Mari Targo, Karin Sarv ja Andres Kungla on kolm muusikut armastatud Tallinna Kammerorkestrist, kes orkestritöö kõrvalt alati hea meelega ka kammermuusikat esitavad. Esinejad ise tutvustavad endid nii:

 

Mari Targo

 

Marile meeldib seltskondlik musitseerimine, lihtsast duost sümfooniaorkestrini. Olgu rokk või polka, barokk või padumodern – kui muusikas leidub iva, mida publikuga jagada, on see seda väärt. Viiuldamist on Maril nii palju, et pillikastita väljub ta kodust vaid lastega mänguplatsile minnes.

 

 

 

Karin Sarv

Karin on särasilmne tore vioolamängija, kes on õppinud oma pilli vaid Eestis, kuid täiendanud end erinevatel meistrikursustel nii kodumaal kui ka piiri taga. Ta on mänginud pea kõigis Eesti orkestreis ning pidama jäänud Tallinna Kammerorkestrisse. Kammermuusika tervikuna meeldib Karinile väga ja sellega püüab ta tegeleda pidevalt. Vioolat mängib ta rõõmuga ning kirglikult. 

 

 

 

 

Andres Kungla

Andres on oma keskmise pikkusega elu jooksul suutnud läbi käia pea kõik Eesti ja Šoti orkestrid. Kontrabassiga. Tubina kontserdiga Glasgows koos oma kooli tubli orkestriga sai ka esimesena maha. Vabal ajal lahutab meelt sauna, külma vee ja luulega. 

 

 

 

 

 

 

Teiste sarja “Kammermuusikud linnas” kevadpoolaasta kontsertide infot saab vaadata siit.