Koolitus ja teatmeteenindus

Muusikaline raamatukogutund

Muusikaline raamatukogutund on sulam muusikatunnist ning raamatukogututvustusest, kus läbi kindla muusikalise teema õpetatakse ka raamatukogus vajalikku infot leidma ning teenuseid kasutama.

Tunni programm koostatakse muusikaosakonna kogu põhjal ning sisaldab alati muusika kuulamist, sõltuvalt teemast ka pildi- ja videomaterjale. Tunde korraldatakse nii alg-, põhi- kui keskkooliõpilastele, sõltuvalt teemast on programmi võimalik kohandada vastavalt vanusele ning tellija soovile.

Raamatukogutundide teemad leitakse kokkuleppel tellijaga (õpetajaga) või pakutakse välja muusikaosakonna poolt.

Teenus on tasuta.

Tundide toimumise ajad ning teemad saab kokku leppida muusikaosakonna telefonil 6830 912.

Vaata hetkel pakutavaid muusikalisi raamatukogutunde


Teatmeteenindus

Teatmeteenindus võimaldab raamatukoguhoidja vahendusel leida informatsiooni konkreetse teema kohta, teostada fakti- ja daatumiotsingut, kasutada e-kataloogi, kindlaks teha teaviku olemasolu meie kogus. Päringuid saab esitada nii kohapeal kui ka telefoni ning e-posti vahendusel.


GROVE

Tallinna Keskraamatukogu (nii peamaja, Liivalaia 40 kui harukogude) lugejaarvutitest on kõigile vaba juurdepääs muusikaandmebaasile GROVE Music Online. Grove Music Online on üks maailma autoriteetsemaid muusikaandmebaase, mis sisaldab järgmiste entsüklopeediate täistekste: New Grove Dictionary of Music and Musicians, The New Grove Dictionary of Opera ja The New Grove Dictionary of Jazz, mida täiendatakse regulaarselt.

Andmebaasist leiab infot eri maade muusikaajaloo, pärimusmuusika, klassikalise ja jazzmuusika ning muusikute, instrumentide ja muusikateooria kohta, aga samuti olulisemate popmuusika stiilide ja viljelejate kohta. Põhjalikud artiklid on varustatud paljude illustratsioonide ning ligi 500 helinäitega. Raamatukogus saab andmebaasist teha väljaprinte ning saata infot e-postiga.

Kataloogiotsing

Kõik muusikaosakonda komplekteeritud teavikud on leitavad e-kataloogis ESTER. Otsingu teostamiseks ainult Tallinna Keskraamatukogu teavikute seast valige rippmenüüst kataloogiks Tallinna Keskraamatukogu.

Vaata, kuidas teostada muusika- ja filmiotsingut e-kataloogis ESTER.