Mondo dokfilmiõhtu muusikaosakonna videosaalis 21. novembril kell 17.30

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele. Vaatame filme olulistel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka ekspertidest külalised. Jutu juurde saab teed juua ja pisut näksida.

21. novembril kell 17.30 “ Takso põrgusse ” (Alex Gibney, USA, Afganistan, 2012)

USA terrorismivastases sõjas kinnipeetutest on salapärastel asjaoludel surnud üle saja inimese. Taksojuht Dilawari arreteeriti segastel asjaoludel ja ta sattus vangi. Tema üle ei peetud kohut ning viis päeva hiljem oli ta surnud. Vaid nädal varem oli samas vanglas surnud ka üks teine vang. Lahkamistulemuste järgi olid mõlemad surnud USA sõdurite poolt tekitatud vigastustesse. Filmis kogutakse tõendusmaterjali selle kohta, et piinamisjuhtumid Afganistanis ja Iraagis ei olnud üksikud erandid, vaid Bushi administratsiooni poliitika tagajärg.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

Üritus on tasuta!

Mondo dokfilmiõhtuid viib koostöös Tallinna Keskraamatukoguga läbi raamatukogu vabatahtlik Evelyn Kapp. Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.