Mondo dokfilmiõhtu “Terveilm – algharidus kõigile”

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel või viimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele. Vaatame filme olulistel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka ekspertidest külalised. Jutu juurde saab teed juua ja pisut näksida.

24. oktoobril kell 18.00 “Terveilm – algharidus kõigile” (Kadriann Kibus ja Riho Västrik, Eesti-Kambodža, 2008)

Pol Poti punakhmeeride verine eksperiment 1975-79 hävitas praktiliselt kogu Kambodža intelligentsi. Tapatalgutest pääsenud inimesed küüditati maale, kus nende ainus ülesanne oli teha põllutöid. 30 aastat hiljem võitleb Kambodža selle nimel, et kasvatada uus põlvkond, kes suudaks riigi vaesusest välja tuua. Vaja on rahvuslikku intelligentsi. Vaesus aga on nõiaring, mis ei lase oma haardest nii lihtsalt lahti.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit

Üritus on tasuta!

Mondo dokfilmiõhtuid viib koostöös Tallinna Keskraamatukoguga läbi raamatukogu vabatahtlik Evelyn Kapp. Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.