Naiskodukaitse 90. aastapäeva tähistav näitus Tallinna Keskraamatukogus

Kuni 20. novembrini on võimalik Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis tutvuda Naiskodukaitse Tallinna ringkonna fotonäitusega. Näitus toimub sel aastal 90. aastapäeva tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaürituste raames.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toomingu sõnul esitleb fotonäitus väikest läbilõiget Naiskodukaitse olemusest, annab tunnistust, et me väärtustame oma minevikku, ent samas oleme pidevas arengus. „Eesti riigi kaitse sõltub meist kõigist, meestest ja naistest. Tänu Naiskodukaitsele on ligi 2500 naist vabatahtlikult panustamas turvalisemasse Eestisse. Me oleme uhked ja täname kõiki oma vabatahtlikke liikmeid“, sõnas Tooming.

Veebruarist peale Tallinna erinevates kohtades ringirändaval näitusel saab näha fotosid alates organisatsiooni ennesõjaaegsest tegevusest kuni tänapäevase hästi organiseeritud juhtimisstruktuuri ja väljaõppega Naiskodukaitse ülevaateni.

Naiskodukaitse loodi 2. septembril 1927 ja taasloodi 1991. aastal mitmes Eesti eri paigas. Naiskodukaitse on loomisest peale aidanud kaasa rahva kaitsetahte kasvatamisele ning toetanud naiste ühiskondlikku aktiivsust ja nende sotsiaalsete oskuste arengut. Läbi oma tegevuse toetab Naiskodukaitse Kaitseliidu riigikaitseliste eesmärkide saavutamist.