Nutifototöötoad “Lood läbi piltide”

Maikuus saab Tallinna Keskraamatukogus õppida nutitelefoniga häid pilte tegema.

Noortele suunatud nutifototöötubades „Lood läbi piltide“ vaadatakse üle telefoniga heade piltide tegemiseks vajalik teooria ja seejärel suundutakse koos juhendajaga fotojalutuskäigule, et õpitu proovile panna. Töötoad toimuvad laupäeviti Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Töötubade teemad:

6. mai kell 12-15 Martin Dremljuga „ALGUS JA SEADED“ – Kuidas oma nutitelefonist parimad võimalused välja seadistada ning kuidas kasutada valgust enda kasuks?

Martin Dremljuga alustas pildistamisega 2008. aastal, kui oli otsustanud, et soovib proovida ümbritsevat kaameraga jäädvustada. Ta on Eesti Ajalehtede fotomeeskonna liige ning lisaks põhitööle pildistab erinevaid telesaateid nagu „Eurovisioon“, „Tantsud tähtedega“, „Su nägu kõlab tuttavalt“ jne. Martin Dremljuga portfoolioga saab tutvuda tema kodulehel www.martindremljuga.com.

13. mai kell 10-13 Triin Kerge „DOKUMENTAALFOTOGRAAFIA“ – Saame ülevaate erinevatest dokumentaalfotograafia viisidest. Tutvume kunstnike ja fotograafidega, kes oma praktikas on dokumentaalfotograafiat käsitlenud erisugustes vormides – nii klassikalises mõttes fotoreportaažina kui ka kunstiliste fotoprojektidena.

Triin Kerge on varasemalt Suurbritannias dokumentaalfotograafiat õppinud ja praegu on tal EKA magistriõppes käsil esimene aasta. Oma praktikas huvitub ta igapäevaelu kajastamisest ja kõneleb läbi selle üldisematest teemadest. Tema töödega on võimalik tutvuda lehel cargocollective.com/triinkerge

20. mai kell 13-16 Aili Alber „FOTODE JÄRELTÖÖTUS“ – Saab teada ja katsetada, kuidas viimistleda tehtud fotosid, mida tähendavad erinevad terminid fototöötluse maailmas, kuidas võluda pildist välja parim või kuidas muuta seda omanäoliseks.

Aili Alber on tuntud blogija ning ka fotograaf. Fotograafia ja film on olnud tema kireks juba lapsest peale. Ta on õppinud Balti Filmi- ja Meediakoolis audiovisuaalset meediat, kuid suurem huvi tekkis just fotokunsti vastu. Lisaks tavalisele blogile peab ta ka fotoblogi fotail.ee/, kus saab tema töödega lähemalt tutvuda.

27. mai kell 12-15 Marianna Gunja ja Elo Strauss „KOMPOSITSIOON“ -Koolituse käigus vaatame üle erinevad kompositsiooni võimalused, puhume natuke ka fotoajaloo juttu ning hiljem praktiseerime omandatud teadmisi linnas pildistamisega.

Marianna Gunja ja Elo Strauss on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia teise kursuse tudengid. Neile meeldib fotograafia ning kõik see, mis sellega seotud on. Marianna on tegutsenud rohkem moefotograafias ja Elo dokumentalistikas. Enne EKAsse õppima asumist omandas Marianna fotoalast haridust Tallinna Polütehnikumis ning Elo Balti Filmi- ja Meediakoolis.

Projekti „Lood läbi piltide“ eesmärgiks on tutvustada noortele alates 13. eluaastast fotograafia kui kunstivormi erinevaid võimalusi, kasutades selleks noorte igapäevast vahendit – nutitelefoni. Projekt annab osalejatele teadmisi ja oskusi fotograafiast ja fototöötlusest ning ühtlasi tutvustab noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi fotograafiaga seotud valdkondades.

Ootame osalema 13–26-aastaseid noori.

Lisainfo ja eelregistreerimine e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 683 0914. Osavõtt on tasuta.

Nutifoto töötubade läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.