Raamatu „Lusti-Leenu menuaarid“ esitlus

Kolmapäeval, 4. oktoobril kell 18.30 esitleb Lusti-Leenu Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8) oma uut tõestisündinud lugudel põhinevat mälestusteraamatud „Lusti-Leenu menuaarid“. Autor sai raamatu idee ajakirja Pilkaja, Rahvaluule arhiivi ja Eesti Kirjandusmuuseumi ühisest üleskutsest saata võitlustele tõestisündinud humoorikaid lugusid. Lood ilmusid ajakirjas Pilkaja. Raamatu toimetaja on Klaire Kolmann.

Mälestusteraamat „Lusti-Leenu menuaarid“ räägib 1960ndatest kuni tänapäevi toimunud juhtumistest, mis on aset leidnud autori enda või tema lähedastega. Juttudes räägib autor oma lapsepõlvest ja täiskasvanuks saamisest Nõukogude Eestis, uue riigi- ja ühiskonnakorraldusega kohanemisest 1990ndatel ning uue ameti õppimisest praegusel aastatuhandel. Raamatu  tegevus  toimub erinevates paikades, nagu näiteks Räpina, nõukogude aegne Leningard ja 1990ndate populaarne ööklubi Dekoltee. Suurima osa raamatust aga moodustavad Nõukogude perioodil toimunud sündmused, kus tolleaegsed seadused ning puudus enamikest kaupadest põhjustaid naljakaid olukordi, mis tänapäeval lugedes võivad tunduda absurdsetena.

Raamatuesitlus vestleb kirjanikuga eestikeelse kirjanduse raamatukoguhoidja Aimur-Jaan Keskel. Esitlusel tuleb juttu raamatu tagasisidest inimeste poolt, keda teoses kujutakse, autori hobist lühijuttude ja luuletuste kirjutamisel ning sellest, kuidas floristina töötav ja varjunime all oma loomingut avaldav naine suhtub avalikku tähelepanusse.

„Lusti-Leenu menuaarid“ on Lusti-Leenu esimene raamat.

06.09.2017