Raamatuga kevadesse

raamatugakevadesse1

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm “Raamatuga kevadesse”

Tallinna Keskraamatukogu korraldab iga aasta noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse”, mille eesmärk on tõsta esile head kirjandust, aidata inimestel valida raamatuid ja julgustada loetu üle arutlema.

Lugemisprogrammis osalevad Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud, teenindusosakonnad ja raamatukogubuss Katarina Jee.

Väärtkirjanduse lugemist propageeriva programmi „Raamatuga kevadesse“ viies hooaeg algas 20. oktoobril 2016 ja lõpeb 30. aprillil 2017. Ka seekord korraldasime Lugemisprogrammile avaürituse, kus tutvustasime tänavuse lugemisprogrammi kirjanduse valikut ja programmis osalemise tingimusi.

Viienda hooaja avaüritus toimus 20. oktoobril 2016 ja pilte saab vaadata siit.


Kes saavad osaleda?

Osaleda võivad kõik Tallinna Keskraamatukogu noored ja täiskasvanud lugejad,  kes soovivad oma vaba aega sisustada raamatute lugemisega.

Kuidas programm välja näeb?

Tallinna Keskraamatukogu töötajad koostöös raamatukogu vabatahtlikega on koostanud 50 teosega nimekirja. Mitmeid valituid teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU. 

Tutvu raamatuvalikuga

Programmis osalejad saavad raamatukogust lugemispassi ja iga raamatu jaoks tagasiside lehe. Täidetud tagasiside lehe eest saab raamatukoguhoidjalt lugemispassi templi. Tagasisidet saab edastada ka elektrooniliselt täites raamatukogu veebilehel vastava vormi.

Iga kuu loositakse osavõtjate vahel välja auhindu! Võitjate nimed leiab siit.

Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi pass tagab sissepääsu lõpuüritusele. Lugejatelt laekunud parimad lugemissoovitused ja sisukamad kommentaarid avaldatakse Tallinna Keskraamatukogu veebilehel ja ka “Raamatuga kevadesse” Facebooki lehel.

Traditsioonilisele lõpuüritusele, mis toimub 15.05.2017 kell 17.30 Wabaduse kohvikus (Vabaduse väljak 10), kutsutakse lugemisprogrammi edukalt läbinud lõpetajad (osalejad, kes lugesid läbi 15 või enam raamatut). Lõpuüritus kestab orienteeruvalt 3 tundi. Lõpuüritusel tunnustatakse lugemisprogrammis osalenud inimesi ning ärgitatakse neid omavahel kirjanduse üle arutlema. Kokkuvõtte hooajast teevad Tallinna Keskraamatukogu töötajad, kutsutud on esinejad ning kerge suupistelaua juures saab vahetada mõtteid loetud raamatute üle.

Jälgi meid ka Facebookis.

Lisainfo

Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond
Estonia pst 8, 15044 Tallinn

Tel 683 0920
raamatugakevadesse@tln.lib.ee