Raamatukoguratas

Kevadest sügiseni võib ilusatel ilmadel kohata linnas sõitmas raamatukogu jalgratast nimega „Raamat paneb rattad käima“.

Jalgrattal väntav raamatukoguhoidja vastab erinevatele infopäringutele (sh aitab eksinud Tallinna külalistel leida üles õige tänava), õpetab tahvelarvutil kasutama infoallikaid, jagab infot raamatukogus toimuvate koolituste, näituste jt sündmuste kohta, loeb möödaminnes lastele ette muinasjuttu, lahendab lastega koos ristsõnu jpm.

Vahel saab jalgrattakastist ka kirjandust laenata. Teavikute valik on piiratud, aga midagi huvitavat leiab sealt alati. Teavikute laenamiseks peab kaasas olema Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Vt Lugejaks registreerimine. Teavikute tagastustähtaega saab pikendada Minu ESTERis, laste@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0914.

Raamatukogujalgratast võib kutsuda erinevatele kesklinnas toimuvatele üritustele, messidele jm raamatukogu ja kirjandust tutvustama ning lastega koos jutte lugema.
Lisainfo telefonil 683 0914 või e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

Raamatukogujalgratta tunneb ära sini-valge kujunduse järgi, rattal on raamatukogu logo ja kiri „Raamat paneb rattad käima“.

Marsruut

Kindlat marsruuti jalgrattal ei ole. Jalgratast võib näha liiklemas siis, kui väljas on ilus ilm. Enamasti liigub jalgratas Tallinna kesklinnas, aga ka teistes linnaosades, parkides, mere ääres, ligipääsetavatel tänavasündmustel, festivalidel jm avalikus linnaruumis. Hooajavälisel ajal on jalgratast võimalik uudistada Tallinna Keskraamatukogu peahoones III korruse fuajees.
Kui ratast tänaval märkad, astu julgelt ligi.

Ajalugu

Raamatukogujalgratas on rännanud Eestisse Soomest, Espoo linnaraamatukogust.

Rõdusaal

Vanade raamatute kogu asub peahoone kolmandal korrusel rõdusaalis (rõdusaali viiv trepp asub kojulaenutuse ruumis).

Rõdusaalist leiab eesti- ja võõrkeelset kirjandust aastatest 1802-1940. Vanemaid raamatuid on kogus ligi 2 100 eksemplari, nimetusi umbes 1 800. Võõrkeelsetest raamatutest on ligi pooled saksakeelsed ning enamik originaalköites. Raamatutest leiab ka huvitavaid autograafe ja sissekirjutusi.

Lisaks asub rõdusaalis erinevatest August Mälgu teostest koosnev kogu (47 raamatut, 2 personaalnimestikku ja lühimonograafia), mille seas on nii eesti- kui ka saksakeelseid versioone. Koguga tutvumiseks tuleb pöörduda lugemissaali raamatukoguhoidjate poole.

Vanade raamatute kogu on lugejatele kohapeal kasutamiseks. Väljaspool lahtiolekuaegu on rõdusaali raamatutega võimalik tutvuda kohapeal lugemissaalis.

Laste- ja noorteteenindus

Lasteteeninduses vormistatakse kohapeal lugejaks kõiki alla 14-aastaseid lapsi. Lugejaks vormistatakse isikut tõendava dokumendi või õpilaspileti ja lapsevanema või hooldaja kirjaliku nõusoleku alusel. Vastava blanketi saab kohapealt.

Lugejad saavad paljudes võõrkeeltes laste- ja noorteraamatuid koju laenata, neid kohapeal sirvida ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Ilukirjandus on paigutatud kahte vanuseastmesse: kuni 3. klassi lastele ja 4.- 6. klassi õpilastele. Teadmiskirjandus on paigutatud UDK liigituse järgi.

Lasteteeninduses saab mängida järgmisi lauamänge: doomino, “Kannst du das ABC?”, “Puslespil”  ja “Sõpradega ümber Eestimaa”.

Noortenurk

7.-9. klasside õpilastele mõeldud noortekirjandus asub eraldi noortenurgas. Noortenurgas on olemas videomängude konsool PlayStation 4, millel on võimalik mängida järgmisi videomänge: “Assassin’s Creed: Chronicles”, „Assetto Corsa“, „Batman: Return to Arkham“, “Rayman Legends”, „Titanfall 2“ ja „Uncharted 4: A Thief’s End“.

Samuti on noortenurgas võimalik mängida ka erinevaid lauamänge. Raamatukogus on olemas järgmised lauamängud: “100 mängu õues ja toas”, Backgammon, „Carcassonne“, „Dance Macabre“, „Difference“, „Dixit“, doomino, „Dracula Party”, Game of Trains“, “Eesti tähestiku mäng”, „Elas kord“,  kabe, „Kaleva of Finnish forests”, Katani asustajad“, “Kes leiab esimesena?”, „Das magische Labyrinth“, male, „Marrakech“, „Mees, kes teadis ussisõnu“, “Nobedad sõnad”, „Om Nom Nom“, „Operation“, „Reis sõpradega ümber Eestimaa“, “Rory’s Story Cubes”, “Rory’s Story Cubes: actions”, „Saboteur“ , „Scrabble“, “Smallworld”, „Sõpradega kooliteel“, “Tähemängud”, “Väike taibu”, “Väike taibu 2” ja “Äsk”. Venekeelsetest lauamängudest on raamatukogus „Monopoly“ , „Scrabble“ ja „Жили-были“.

Ekskursioonid

Koostöös erinevate koolide ja lasteaedadega viiakse läbi raamatukoguekskursioone ja- tunde. Koolivaheaegadel toimuvad  erinevad üritused, kus tutvustatakse raamatuid, loetakse jutte, meisterdatakse ja joonistatakse. Korraldatakse ka raamatuväljapanekuid.

Nukuetendused

Võõrkeelese kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid venekeelseid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel. Eelregistreerimine tel: 683 0963; vla@nulltln.lib.ee

Väljapanekud ja näitused

 • Raamatuväljapanek “Tormas tuppa lumepall…” (02.01.-16.01.2018)
 • Raamatuväljapanek “Talvised rõõmud” (16.01.-31.01.2018)

Lugemissaal, internet

Lugejatele on 7 internetiarvutit, mille kasutamiseks saab eelregistreeruda kohapeal või telefoni teel. Lugejate käsutuses on kõik arvutid kontoritarkvaraga Libre Office. Kõikides arvutites on ID-kaardi lugeja kasutamise võimalus.

Abistame lugejaid artiklite ja õigusaktide otsingul ning vastame teemapäringutele.

Perioodika

Lugemissaalis on võimalik kohapeal kasutada suurt valikut erinevates keeltes ajakirju ja ajalehti. Täpsem ülevaade tellitud perioodikast.

E-teenindus

Vastame teemapäringutele, faktipäringutele ja lühipäringutele trükiste olemasolu kohta meie kogus e-posti aadressil.

Koolitused

Korraldame koolitusi nii üksiklugejatele, kui ka gruppidele.

Pakume vanemaealistele arvutikasutamise algõpet ja info otsimise koolitust e-kataloogist ESTER. Samuti korraldame Facebooki kasutamise koolitusi, pilditöötlemise koolitusi, tahvelarvutite kasutamise koolitusi ja vastavalt vajadusele ka muid arvutikoolitusi. Eelregistreerimine ja lisainfo telefonil 683 0962.

Raamatukogudevaheline laenutus

On võimalik kasutada ka raamatukogudevahelise laenutuse ehk RVL-i teenust. Meie raamatukogu lugejad saavad tellida teavikuid teistest Eesti raamatukogudest (v.a Tallinn). Tellimusi vormistatakse lugemistoas. RVL-iga saabunud kirjandust koju ei laenutata ning lugejatel on võimalik sellega kohapeal tutvuda 30 päeva jooksul.

Uudiste vaatamine

Raamatukogu fuajees on lugejatel võimalus mugavalt tugitoolis istudes jälgida ETV, ETV2, Euronews ja BBC World News telekanalitelt uudiseid.

Akupank ROMOSS sailing 3

Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Kojulaenutus

Lugejatel on võimalus ise teavikuid avariiulitelt valida või varukogust tellida. Peasaalis on lugejatel võimalus kasutada kahte töökohta infootsinguks e-kataloogis ESTER. Koju on lugejatel õigus laenata korraga 30 teavikut 21 päevaks (vt kojulaenutus). Tagastamise tähtaega saab pikendada telefonil 683 0960 või e-kataloogis ESTER alajaotise Minu ESTER kaudu 3 korda, kui teavikuid ei vaja teised lugejad. Tagastustähtaega ei pikendata lugejal, kes on muutunud võlglaseks, st pole õigeaegselt teavikuid tagastanud ega tagastustähtaega pikendanud. Vt tagastustähtaja pikendamine

Järjekorda lisamine

Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Selleks tuleb täita vastav tellimisleht ja esitada see raamatukogutöötajale. Soovitud raamatu saabumisest teavitatakse lugejat e-posti või telefoni teel (kulud tasub lugeja). Tellitud teavikuid hoitakse 2 päeva.

Kodu-ja rändkoguteenindus

Pakume eakatele ja liikumispuudega inimestele koduteenindust. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab raamatukoguhoidja Jelena Sakovskaja, telefon 683 0960

Ühtlasi pakume rändkoguteenust meditsiini- ja hooldusasutustele. Täiendavat informatsiooni rändkoguteeninduse kohta annab osakonna juhataja Kristel Palk (telefon 683 0961).

Vanema ja beebi tuba

Raamatukogu fuajeest pääseb vanema ja beebi tuppa, kus saab segamatult last imetada või tema mähkeid vahetada. Toas on olemas mugav tugitool, mähkimislaud, kraanikauss ja kaanega prügikast. Tuba võivad kasutada kõik lapsevanemad, kes kesklinnas lapsega liikudes seda vajavad.

Väljapanekud ja näitused

 • Maalinäitus Radža joogast (02.01.–31.01.2018)
 • MTÜ Art Stuudio Gallox käsitöönäitus (02.01.-31.01.2018)
 • Linda Triinu Altnurme maalinäitus (08.01.-31.01.2018)
 • Raamatuväljapanek “Selle kuu autor – Edgar Allan Poe” (02.01.-31.01.2018)
 • Raamatuväljapanek “Pildistamine on valgusega maalimine” (01.01.-31.01.2018)
 • Raamatuväljapanek “Minevikust tulevikku” (02.01.-16.01.2018)
 • Raamatuväljapanek “Tere, minu nimi on…” (16.01.-31.01.2018)

Raamatukogubuss

Teavikute tagastustähtaja pikendamine: Minu ESTERbuss@nulltln.lib.ee või telefonil 5303 7737 (E-N 13-17). Raamatukogubussis kehtib Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart, vt lugejaks registreerumine, ja raamatukogu kasutamise eeskiri. Ratastoolis liikujale on raamatukogubussil olemas invatõstuk.

Juhime tähelepanu, et raamatukogubuss on huvilistele avatud vaid raamatukogubussi peatustes ja avalikel üritustel.

 

Raamatukogubussist

Raamatukogubussi on oodatud nii suured kui väiksed lugejad. Kogust, mille suuruseks on ~4000 teavikut, leiab lisaks eesti- ja venekeelsele uuemale kirjandusele ka klassikalist, sh koolikohustuslikku kirjandust. Samuti on võimalik raamatuid bussi tellida varukogust. Kõik bussis ja selle varukogus olevad raamatud on leitavad e-kataloogist ESTER.

 

Tasulised teenused

NB! Arveldamine toimub sularahas

Sooduskaardi saamiseks vajalikke dokumente vaata siit.

Teenus Ühik Hind
Lugejakaart ja lugejakaardi asendamine kaardi kulumise, kaotamise, rikkumise või varguse korral tk 1 €
Soodushinnaga lugejakaart 17-19-aastasele (k.a), üliõpilasele, pensionärile, töövõimetuspensioni saavale, osalise või puuduva töövõimega isikule ja tööotsijale või töötule (tõendava dokumendi alusel) ning soodushinnaga lugejakaardi asendamine. tk 0,50 €
Viiesendine lugejakaart kuni 16-aastasele (k.a) isikule, viiesendise lugejakaardi asendamine kaardi kulumise, kao­tamise, rikkumise või varguse korral. tk 0,05 €
Must-valge koopia – tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
Must-valge koopia – pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
Kilekott 0,20 € / tk
Pastakas 0,80 € / tk
Riidest kott 2 € / tk

Raamatukogubussi tellitud perioodika

Bussist leiab laenamiseks ka eesti-, inglise- ja venekeelseid ajakirju, nii lastele kui täiskasvanutele.

 

Uudised

Katarina Jee tegemisi saab jälgida sotsiaalvõrgustikus Facebook.

 

Marsruut

bussisilt2Raamatukogubuss peatub tabelis toodud aadresside läheduses.
Esmaspäev  Lasnamäe
13.30-14.00 Mõigu Kaabli 6
14.15-14.45 Majaka Peterburi tee 14a
14.55-15.25 Pae Pae 43
15.45-16.15 Mahtra Mahtra 9
17.00-17.30 Ümera Ümera 13a
17.45-18.15 Priisle Linnamäe tee 37a
18.30-19.00 Katleri Martsa 2a
 
Teisipäev – Haabersti
13.15-13.45 Kolde Kolde pst 42
14.10-14.40 Astangu Astangu 22
15.05-15.30 Pikaliiva Hargi 2
16.25-16.50 Tiskre Taludevahe 116
17.05-17.30 Lesta Lesta 1a
17.55-18.20 Piibelehe Piibelehe 3
18.30-19.00 Humala Mureli 5
 
Kolmapäev – Nõmme
13.40-14.10  Raudalu Viljandi mnt 36 b1
14.25-15.00  Nurme  Nurme 40
15.10-15.40  Jannseni  J. V. Jannseni 35
16.30-17.00  Pääsküla  Pärnu mnt 453e
17.15-17.45  Laagri  Paplite pst 1
18.00-18.30  Lauliku  Lauliku 4b
 
Neljapäev – Pirita
13.40-14.10  Teletorn Kloostrimetsa tee 56
14.25-15.00  Maarjamäe  Urva 5
15.10-15.45  Vabaõhukooli  Vabaõhukooli tee 62
16.55-17.25  Mähe  Padriku tee 10
17.45-18.15  Merivälja  Haaviku tee 16
18.25-19.00  Väina  Väina tee 11

Uudistesaal

Eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaal asub raamatukogu peahoone keldrikorrusel, sissepääs Inglise Kolledži poolsest külguksest.

Uudistesaali trepikoja seintel on näitus, mis tutvustab Estonia pst 8 hoone ajalugu.

Lehelugejate kasutuses on kaheksa tugitooli ja 18 istekohta laua taga. Tugitoolides istudes saab jälgida Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaateid.

Saalis on WiFi ühendus, kaks internetiühendusega arvutitöökohta ja võimalus laadida isiklikke süle- ja tahvliarvuteid ning muid nutiseadmeid.

Uudistesaalis saab lugeda jooksval aastal ilmunud eestikeelseid ajalehti (üle 40). Saalis on lugemiseks kõik suuremad päeva- ja nädalalehed, näiteks Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees, Äripäev, Õhtuleht. Maakondlike lehtede valikus on Põhjarannik, Pärnu Postimees, Raplamaa sõnumid, Meie Maa, Tallinna Linnaleht, Hiiu Leht, Eesti Kirik ja palju muud. Lisaks on uudistesaalis kättesaadavad venekeelsed ajalehed Postimees, MK Estonia, Delovõje Vedomosti. Vt uudistesaali tellitud nimetusi.

Ajalehtede vanemate aastakäikude lugemiseks tuleb pöörduda lugemissaali.

Uudistesaali saab külastada Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreerumata, kui peetakse kinni meie sisekorra eeskirjast.

 

Raamatumüük

Uudistesaalis toimub eestikeelse kirjanduse osakonna liigses eksemplaarsuses olevate raamatute müük.

Lugemissaal

Lugemissaalis saab kohapeal kasutada teatmeteoseid, sõnaraamatuid, käsiraamatuid, õpikuid, teadmiskirjandust ja õigusakte. Lugemiseks on nii selle kui ka eelmiste aastate ajakirjad ja ajalehtede vanemad aastakäigud. Jooksva aasta ajalehtedega saab tutvuda uudistesaalis.

Lugemissaali töötajad juhendavad lugejaid info otsingul ning andmebaaside kasutamisel. Samuti vastavad lugemissaali töötajad infopäringutele. Infopäringu saab esitada kohapeal, telefonil 683 0917, kirjutades ls@nulltln.lib.ee või veebilehe kaudu.

Internet ja WiFi

Lugejate kasutuses on 12 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal.

Litsentsiandmebaasid

Raamatukogus kasutatavate andmebaaside lingid.

Tahvelarvutid Google Nexus 7

Lugemissaalis on võimalik kohapeal tahvelarvuteid kasutada. Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Raamatukogu nutitelefonid

Lugemissaalis on võimalik kohapeal ja nutiseadme kasutamise koolitusel kasutada raamatukogu nutitelefone Samsung Galaxy S6 edge, iPhone 6 ja Nokia Lumia 930.

Akupank ROMOSS sailing 3

Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Skannerid CanoScan LiDE ja Canon CanoScan 9000F Mark II

Lugejatel on võimalik iseseisvalt kasutada lauaskannerit CanoScan LiDE 210 ja professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet). Lugejad võivad skannereid kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg).

Elektrooniline joonistuslaud Wacom Intuos Pro M

Võimalik kasutada joonistuslauda Wacom Intuos Pro M (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet)

Tasulised teenused

Lugemissaalis on võimalik teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.

RVL-teenus

Loe lähemalt RVL teenuse kohta.

 • Ants Laaneots 70
 • Kolmekuningapäev
 • Püsiväljapanek uudiskirjandusest (01.01.31.12.2017)

Laste- ja noorteteenindus

lasteosakond

Laste- ja noorteteenindusse ootame kõiki laste- ja noortekirjanduse huvilisi. Internetis leiate meid Lastelehelt, noored aga Facebooki Noortekast.

E-raamatukogust ELLU  saab laenutada põhiliselt eestikeelset ilu- ja teadmiskirjandust.

OverDrive’i e-raamatukogust leiab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Eekskursioonid ja raamatukogutunnid õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Ekskursioonide sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Rohkem informatsiooni rubriigis õpetajale.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Rohkem infot lastelehelt.

Muinasjuttude kuulamine – Lasteteeninduses saavad lapsed läbi kõrvaklappide muinasjuttu kuulata.

„Mesilase Miti raamatutaru lasteaias“ on teenus, mille raames saavad Tallinna munitsipaalllasteaiad endale regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Rohkem informatsiooni lasteaedadele leiab siit.

Ringid ja klubid 

Kooliõpikud – meilt leiate kojulaenutuseks valiku algklasside- ja põhikooli õpikuid. Gümnaasiumiõpikud asuvad eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutuses.

Fotokomplektid sõnavara õppimiseks – Koju saab laenutada kuus fotokomplekti, mis on sobivaks õppevahendiks nii laste kommunikatsioonioskuste arendamisel, kõnepuudega täiskasvanute kõne taastamisel kui ka võõrkeele õpetamisel. Komplektid on koostanud Eesti Logopeedide Ühing.

Lugemismängud – Kohapeal on kasutamiseks 5 lauamängude kogumikku, mille eesmärgiks on kaasa aidata laste lugemisoskuse kujunemisele, lugemisvilumuse tekkele ning võimaldada omandatud lugemisoskust kasutada. Kogumikes esitatud mängud on loonud Eestis töötavad lugemisoskust arendavad spetsialistid – õpetajad, logopeedid, eripedagoogid. Kogumiku panid kokku Eesti Lugemisühingu düsleksia osakond koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Logopeedide Ühingu ja kirjastusega Koolibri.

Dilesy digitaalne jutupliiats – jutupliiatsiga saab helindatud mängukaartidelt kuulata põnevaid küsimusi ja toredaid vastuseid teemal „inimene ja loodus“. Mäng aitab valmistuda kooliks, toetades lugemise, matemaatika, võõrkeelte õpet ning seda saab mängida üksi või koos sõpradega. Mängu saab kasutada raamatukogus kohapeal.

Internet ja WiFi – Lugejate kasutuses on 2 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Üks arvutikoht on varustatud ID-kaardi lugejaga. Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal. 

Palume lapsevanemal/eestkostjal, kes soovib oma lapse/eestkostetava arvutikasutust ja/või videomängude mängimise aega raamatukogus piirata, esitada raamatukogule vastav avaldus.

Tahvelarvutid – Kohapeal on võimalik kasutada tahvelarvutit Asus (Zenpad 3S 10LTE) ja Apple iPad (2010). Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Robotid – kohapeal saab kasutada Lego WeDo2 roboteid, kui neid ei kasuta parasjagu robootikaring “Rändav robotite klass” – robotite kohaolekut küsi raamatukoguhoidjalt.

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Kõik alla 18-aastased lugejad end võlgnevusest priiks lugeda.

Võlgnevust saad kas omaette või teistele ette lugedes vähendada raamatukogus kohapeal. 1 sent = 1 minut lugemist.

Vali endale lugemiseks meelepärane raamat ja registreeri raamatukoguhoidja juures lugemise alustamise ja lõpetamise aeg. Peale lugemist vestle raamatukoguhoidjaga loetud raamatust. Lugemist võid jaotada ka mitmele päevale.

 • Lugedes saad võlgnevust vähendada siis, kui raamatu tagastamise tähtajast on üle läinud vähem kui aasta.
 • Priiks saavad end lugeda alla 18-aastased lapsed ja noored.

Vanema ja lapse tuba – vanema ja lapse toas  saab segamatult beebit toita ja tal mähkmeid vahetada. Tegevust jätkub ka beebi õdedele ja vendadele, sest toas on lastele raamatuid ja joonistamisvahendid.

Mudilasring – kaks korda kuus ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega mudilasringi, et koos raamatuid lugeda, mängida ja meisterdada. NB: Eelregistreerimisega!

Kinkeraamat “Pisike puu” – „Pisike puu“ on Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud lasteraamat, mis on riigi kingitus kõigile Eestis 2015.-2018. aastal sündinud ja sündivatele lastele. Raamatus on 50 luuletust-juttu nii meie klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest. Raamatu koostas ja andis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Tallinlased, kelle laps on sündinud või sünnib 2015.-2016. aastal, saavad kinkeraamatu kätte Tallinna Keskraamatukogu osakondadest ja haruraamatukogudest, sh laste- ja noorteteenindusest.

Noortekirjanduse raamatud leiab nii laste- ja noorteteenindusest kui eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutusest. Eestikeelseid e-raamatuid saab laenutada e-raamatukogust ELLU ja inglise- (ning vene-) keelseid e-raamatukogust OverDrive.

Alla 18-aastane isik registreeritakse lugejaks isikut tõendava dokumendi alusel, kuni 15-aastane õpilane ka õpilaspileti alusel. Laenutusõiguse saamiseks on vajalik vanema või eestkostja kirjalik nõusolek. Nõusoleku lehe saad raamatukogust, aga võid selle ka siit välja printida ja raamatukokku tulles täidetult kaasa võtta või paluda täita siin, digiallkirjastada ja e-postiga meile saata.

Facebookis leiab meid Tallinna Keskraamatukogu Noortekast.

 • “Nukitsa” konkursi raamatud ja hääletus.
 • “Hammasrattad ragisevad”
 • “Mina oskan”

 

Kojulaenutus

Virtuaaltuur Tallinna Keskraamatukogu ruumides koos hoone ajaloo tutvustusega.

Teavikute otsinguks e-kataloogist ESTER on lugejaile fuajees kolm arvutit.

Koduteenindust pakume eakatele ja liikumispuudega inimestele. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab raamatukoguhoidja Alvar-Jaanus Tamm, telefon 683 0920.

Rändkoguteenus võimaldab asutustel laenata kuni 40 teavikut (raamatuid, ajakirju, heli- ja videosalvestisi jmt) kuni 63 päevaks. Teavikutele tuleb laenajatel ise järgi tulla. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse raamatukogu ja asutuse vahel leping. Täiendavat informatsiooni annavad eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Reet Ojasoo, telefonil 6830 919.

Mesilase Miti raamatutaru lasteaias on teenus, mille raames toimetab Tallinna Keskraamatukogu regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatuid. Teenuse kasutamiseks sõlmitakse lasteaia ja raamatukogu vahel Rändkoguteenuse leping. Korraga saab ühe kastiga laenutada kuni 40 raamatut kuni 63 päevaks. Raamatukastid toimetab lasteaeda raamatukogu.

20.10.2017-30.04.2018 Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse” VI hooaja raamatud