Laste- ja noorteteenindus

Avatud

E-R 11-19

L 10-17

P suletud

Kontakt

Liivalaia 40

Telefon: 683 0963

vla@nulltln.lib.ee

Tutvuge ka Lastelehega

Lasteteeninduses vormistatakse kohapeal lugejaks kõiki alla 14-aastaseid lapsi. Lugejaks vormistatakse isikut tõendava dokumendi või õpilaspileti ja lapsevanema või hooldaja kirjaliku nõusoleku alusel. Vastava blanketi saab kohapealt.

Lugejad saavad paljudes võõrkeeltes laste- ja noorteraamatuid koju laenata, neid kohapeal sirvida ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Ilukirjandus on paigutatud kahte vanuseastmesse: kuni 3. klassi lastele ja 4.- 6. klassi õpilastele. Teadmiskirjandus on paigutatud UDK liigituse järgi.

Lasteteeninduses saab mängida järgmisi lauamänge: doomino, “Kannst du das ABC?”, “Puslespil”  ja “Sõpradega ümber Eestimaa”.

Noortenurk

7.-9. klasside õpilastele mõeldud noortekirjandus asub eraldi noortenurgas. Noortenurgas on olemas videomängude konsool PlayStation 4, millel on võimalik mängida järgmisi videomänge: „Assetto Corsa“, „Batman: Return to Arkham“, „Titanfall 2“ ja „Uncharted 4: A Thief’s End“.

 

Samuti on noortenurgas võimalik mängida ka erinevaid lauamänge. Raamatukogus on olemas järgmised lauamängud: “100 mängu õues ja toas”, Backgammon, „Carcassonne“, „Dance Macabre“, „Difference“, „Dixit“, doomino, „Dracula Party”, Game of Trains“, “Eesti tähestiku mäng”, „Elas kord“,  kabe, „Kaleva of Finnish forests”, Katani asustajad“, “Kes leiab esimesena?”, „Das magische Labyrinth“, male, „Marrakech“, „Mees, kes teadis ussisõnu“, „Om Nom Nom“, „Operation“, „Reis sõpradega ümber Eestimaa“, „Saboteur“ , „Scrabble“, “Smallworld”, „Sõpradega kooliteel“, “Tähemängud”, “Väike taibu” ja “Väike taibu 2”. Venekeelsetest lauamängudest on raamatukogus „Monopoly“ , „Scrabble“ ja „Жили-были“.

Ekskursioonid

Koostöös erinevate koolide ja lasteaedadega viiakse läbi raamatukoguekskursioone ja- tunde. Koolivaheaegadel toimuvad  erinevad üritused, kus tutvustatakse raamatuid, loetakse jutte, meisterdatakse ja joonistatakse. Korraldatakse ka raamatuväljapanekuid.

Nukuetendused

Võõrkeelese kirjanduse osakonna töötajad pakuvad lastele erinevaid venekeelseid nukuetendusi nii koolivaheajal kui ka erinevatel meie poolt korraldatud üritustel. Eelregistreerimine tel: 683 0963; vla@nulltln.lib.ee

Väljapanekud ja näitused

  • Raamatuväljapanek “80 aastat E. Uspenski sünnist” (01.12.-15.12.2017)
  • Raamatuväljapanek “Tulge meile peole!” (16.12.-30.12.2017)

Kaart