Laste- ja noorteteenindus

Avatud

E-R 10-19

L 10-17

P suletud

Kontakt

Estonia pst 8

Tel 683 0914

laste@tln.lib.ee

Laste- ja noorteteenindus asub peahoone (Estonia pst 8) esimesel korrusel. Teenindatakse kõiki laste- ja noortekirjanduse huvilisi. Raamatute otsimisel on võimalus kasutada e-kataloog ESTER.

lasteosakond

Kohapeal saab lugeda raamatuid ja ajakirju, kasutada iPadi, mängida lauamänge, panna kokku puslesid, joonistada ja nuputada. Nii suuremaid kui väiksemaid külalisi ootab õdusa olemisega noortenurk. Kõige pisemad saavad just neile mõeldud raamatuid uudistada ja joonistada tagumise ruumi madalal laual. Internetis leiavad lapsed meid Lastelehelt, noored aga Facebooki Noortekast.

Kampaania “Raamatuga priiks”

Kõik alla 18-aastased lugejad end võlgnevusest priiks lugeda.

Võlgnevust saad kas omaette või teistele ette lugedes vähendada raamatukogus kohapeal. 1 sent = 1 minut lugemist. Vali endale lugemiseks meelepärane raamat ja registreeri raamatukoguhoidja juures lugemise alustamise ja lõpetamise aeg. Peale lugemist vestle raamatukoguhoidjaga loetud raamatust. Lugemist võid jaotada ka mitmele päevale.

*Lugedes saad võlgnevust vähendada siis, kui raamatu tagastamise tähtajast on üle läinud vähem kui aasta.

*Priiks saavad end lugeda alla 18-aastased lapsed ja noored.

Kinkeraamat “Pisike puu”

„Pisike puu“ on Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud lasteraamat, mis on riigi kingitus kõigile Eestis 2015.-2018. aastal sündinud ja sündivatele lastele. Raamatus on 50 luuletust-juttu nii meie klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest. Raamatu koostas ja andis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Tallinlased, kelle laps on sündinud või sünnib 2015.-2016. aastal, saavad kinkeraamatu kätte Tallinna Keskraamatukogu osakondadest ja haruraamatukogudest, sh laste- ja noorteteenindusest.

Arvutite kasutamine

Lugejaid ootavad kolm internetiarvutit, samuti on võimalik kohapeal kasutamiseks laenata iPadi.

Palume lapsevanemal/eestkostjal, kes soovib oma lapse/eestkostetava arvutikasutust ja/või videomängude mängimise aega raamatukogus piirata, esitada raamatukogule vastav avaldus.

Kaart