Paepealse raamatukogu

Avatud

T-R 11-20

L 10-17

P, E suletud

Kontakt

P. Pinna 8

Tel 632 7463

paepealse@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

HTML tutorial Facebook

23.12.2017 on raamatukogu avatud kell 10–14

24.–26.12.2017 on raamatukogu suletud

Laupäeval, 30. detsembril on raamatukogu suletud korrastuspäevaks.

Raamatukogu hoones toimuvad mürarikkad remonditööd, mis kostuvad ka raamatukokku.
Palume vabandust tekkinud ebameeldivuste pärast. 

Ühistransport

Lähim bussipeatus on P. Pinna, kuhu pääseb bussidega nr. 19, 31, 35, 50, 58.

Parkimine

Autoga raamatukokku tulles tuleb keerata Punaselt tänavalt P. Pinna tänavale. Tasuta parkida on võimalik P. Pinna 8 hoone ümbruses.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles)  arvuti algõpee-teenusedFacebooki algõpeID-kaardi kasutamineinternet ja infoallikadkontoritarkvara õppeprogrammidraamatukogu veebilehttahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpetööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpee-teenusedID-kaardi kasutamineinternet ja infoallikadtööotsijaile. Koolituse toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Koolinoortele tutvustame koomiksi ajalugu ja tegelasi koomiksitunnis „Ohoo, koomiksid!“ ning lahendame koomiksitegelaste viktoriini. Koolituse aja saab kokku leppida raamatukogu e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefoni teel 632 7463.

Internet ja wifi – Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti, telefoni teel või raamatukogus kohapeal. WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot siin).

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Rohkem infot lastelehel.

Muinasjuttude kuulamine – Lasteteeninduses saavad lapsed läbi kõrvaklappide muinasjuttu kuulata.

Ringid ja klubid

Ruum rühmatööks – Pakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie saali õppimiseks. Meie soe ja valge saal mahutab 20 inimest. WiFi olemas! Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida.
Rühmatööruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Skaneerimine – Internetisaali ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg).

Spordivahendid

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida Xbox One’iga videomänge. Vaata rohkem infot.


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel lugeja isiklikule andmekandjale või saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade – Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse. Teade lauatelefonile 0,20 €, mobiilile 0,40 €.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 8 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €. Müüginimekirjadega saab tutvuda rubriigis raamatumüük.

Ruumi rent – Võimalik kasutada raamatukogu saali (40m²). Mahutab 20-30 inimest. Vt rohkem infot siit.

  • Jõuluootus (01.12.–29.12.2017)
  • Lastele: Salm jõuluvanale (01.12.–29.12.2017)
  • Lastele: Jõulujuttude seiklusrikkas maailmas (01.12.–29.12.2017)
  • Mängukarud, kaisukarud kunstiõpetaja ja kollektsionääri Heli Männi erakogust (01.12.2017–30.01.2018)

Paepealse raamatukogus on lai valik koomikseid, mangasid ja graafilisi romaane. Paepealse raamatukogu koomiksikogu loomine on osa Tallinna Keskraamatukogu plaanist avada lähiaastatel Lasnamäel koomiksitele keskendunud haruraamatukogu.

Kuni uue raamatukogu rajamiseni leiab huviline koomiksikogusse kuuluvad raamatud Lasnamäel asuvast Paepealse raamatukogust. Kogu loomist alustasime 2012. aasta sügisel ning nüüdseks on sinna kogunenud arvestatav hulk koomikseid, graafilisi romaane ja mangasid. Koomiksikogu komplekteerimisel on raamatukogu eesmärgiks pakkuda võimalikult laia valikut nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Uute koomiksite tutvustused leiab huviline Tallinna Keskraamatukogu Noorteka Facebooki lehelt.

Koolinoortele tutvustame koomiksi ajalugu ja tegelasi koomiksitunnis „Ohoo, koomiksid!“ ning lahendame koomiksitegelaste viktoriini. Koolituse aja saab kokku leppida raamatukogu e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee või telefoni teel 632 7463.


Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) saavad lapsed ise teatrit teha. Raamatukogus ootavad noori isetegijaid nukulava ning mitmed käpiknukud, erinevad kübarad ja keep, mida saab kasutada mitmesuguste fantaasiaküllaste tegevuste ja tegelaste kehastamisel.

Nukuteatri kasutamine on tasuta ning aega broneerima ei pea.

Töötajad

kõrgharidus

infoteadus

Piret Martinov

haruraamatukogu juhataja

paepealse@nulltln.lib.ee

Telefon 632 7463

kõrgharidus

infoteadus

Brigit Bakhof

raamatukoguhoidja

paepealse@nulltln.lib.ee

Telefon 632 7463

kõrgharidus

raamatukoguteadus ja bibliograafia

Irina Barovskaja

raamatukoguhoidja

paepealse@nulltln.lib.ee

Telefon 632 7463

kõrgharidus

raamatukogundus ja bibliograafia

Maimu Johannson

raamatukoguhoidja

paepealse@nulltln.lib.ee

Telefon 632 7463

kõrgharidus

infoteadus

Ülle Kütsen

raamatukoguhoidja

paepealse@nulltln.lib.ee

Telefon 632 7463

Kaart