Uudistesaal

Estonia pst 8

Tel 683 0908

ls@nulltln.lib.ee

Eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaal asub raamatukogu peahoone keldrikorrusel, sissepääs Inglise Kolledži poolsest külguksest.

Uudistesaali trepikoja seintel on näitus, mis tutvustab Estonia pst 8 hoone ajalugu.

Lehelugejate kasutuses on kaheksa tugitooli ja 18 istekohta laua taga. Tugitoolides istudes saab jälgida Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaateid.

Saalis on WiFi ühendus, kaks internetiühendusega arvutitöökohta ja võimalus laadida isiklikke süle- ja tahvliarvuteid ning muid nutiseadmeid.

Uudistesaalis saab lugeda jooksval aastal ilmunud eestikeelseid ajalehti ja mitmeid ajakirju (üle 40). Saalis on lugemiseks kõik suuremad päeva- ja nädalalehed, näiteks Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Maaleht, Postimees, Äripäev, Õhtuleht. Maakondlike lehtede valikus on Põhjarannik, Pärnu Postimees, Raplamaa sõnumid, Meie Maa, Tallinna Linnaleht, Hiiu Leht, Eesti Kirik ja palju muud. Lisaks on uudistesaalis kättesaadavad venekeelsed ajalehed Postimees, MK Estonia, Delovõje Vedomosti. Vt uudistesaali tellitud nimetusi.

Ajalehtede vanemate aastakäikude lugemiseks tuleb pöörduda lugemissaali.

Uudistesaali saab külastada Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreerumata, kui peetakse kinni meie sisekorra eeskirjast.

Raamatumüük

Uudistesaalis toimub eestikeelse kirjanduse osakonna liigses eksemplaarsuses olevate raamatute müük.

Kaart