Väike-Õismäe raamatukogu

Avatud

T, K, R 11-18

N 12-19

L 10-17

P, E suletud

Kontakt

Õismäe tee 115a

Tel 674 0933

oismae@tln.lib.ee

Asukoht kaardil

Laupäeval, 29. aprillil on raamatukogu korrastuspäevaks suletud.

Ühistransport

Raamatukogu juures peatuvad bussid nr 42 ja 43 – Väike-Õismäe peatus. Bussid nr 10, 13, 16, 22, 26, 27, 36, 46. Umbes 100 m kaugusel Rukkilille peatuses 28. liini buss.

Parkimine

Autoga tulija saab tasuta parkida raamatukogust üle tee asuva Kollase Keskuse (Õismäe tee 107 a) parklas.

Tasuta

Internet ja wifi – Kojulaenutuse poolel on 3 arvutitöökohta ning lugemissaalis 4 arvutitöökohta täiskasvanutele. Arvutites saab lisaks internetiotsingule kasutada tekstitöötlus- ja tabelarvutusprogramme ning ID-kaardi lugerit. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida internetis või telefoni teel.
WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot siin).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Tutvu mängudega lastelehel.

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida Xbox One’iga videomänge. Vaata rohkem infot siit.

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Väike-Õismäe raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta.

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20 / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Akupank ROMOSS sailing 3  Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpee-teenusedFacebooki algõpeID-kaardi kasutamineinternet ja infoallikadkontoritarkvara õppeprogrammidtööotsijaile. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpee-teenusedID-kaardi kasutamineinternet ja infoallikadtööotsijaile . Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Ruum rühmatööks – Pakume õpilastele ja üliõpilastele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi õppimiseks. Rühma suurus kuni 6 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida.
Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg. Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 9000F Mark II

Järjekorraraamatu kättesaamise teade – Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse. Teade lauatelefonile 0,20 €,
mobiilile 0,40 €.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 8 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Müüginimekirjadega saab tutvuda rubriigis Raamatumüük.

Kilekott – 0,20 €
Riidest kott – 2 €
Pastakas – 0,80 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €
Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €

Ratastoolis  või lapsevankriga lugeja pääseb raamatukokku trepi parempoolsest küljest. Kaldtee on üpris järsk.

Oleks hea, kui ratastooliga lugejat raamatukogu külastamisel keegi saadaks või kohale jõudes palun helistage telefonil 674 0933 ja Teile tullakse vastu.

Olemas on inva-WC ja mähkimislaud.

  • Meelespea lasteaia Erasmus+ projekti “Laskem lastel muuta maailma” raames valminud joonistuste näitus “Minu pere traditsioonid ehk mida teeme siis kui oleme kõik koos”
    (08.03.–30.04.2017)

Töötajad

Svea Nuoranen

haruraamatukogu juhataja

oismae@tln.lib.ee

Telefon 674 0933

Rita Kaljuste

raamatukoguhoidja

oismae@tln.lib.ee

Telefon 674 0933

Jekaterina Širokova

raamatukoguhoidja

oismae@tln.lib.ee

Telefon 674 0933

Anna Žurba

raamatukoguhoidja

oismae@tln.lib.ee

Telefon 674 0933

Kaart