Raamatukogud ehitavad 1000 raamatust lugejale trooni

Täna, 27. novembril ehitavad Tallinna Kunstikooli õpilased Solarise keskusesse 1000 raamatust koosneva installatsiooni, millega kutsutakse üles noori kunstnikke looma Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul oma teostest üle Eesti rahvaraamatukogudes näitusi.

„Eesti rahvaraamatukogud avavad Eesti riigi sajanda sünnipäeva puhul oma näitusepinnad kohalikele noortele ja üle Eesti toimuvad raamatukogudes ainult noorte näitused,“ ütles Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti raamatukogude ühiskingituse „Kunst raamatukokku“ projektijuht Maarja Pildre. „Praegu otsime noori kunstnikke ja paneme kokku näitusekavasid. Eesmärk on korraldada juubeliaasta jooksul üle Eesti raamatukogudes vähemalt 1000 näitust.“

M. Pildre sõnul on praeguseks liitunud raamatukogude ühiskingitusega 255 raamatukogu üle Eesti ja kaetud on kõik maakonnad. Tema sõnul annavad raamatukogud noortele kunstnikele väljendusvahendite valikul vabad käed. „Oodatud on nii ühis- kui ka isikunäitused, samuti looming traditsioonilisest maalikunstist kuni videoinstallatsioonide, häppeningideni ja moekunstini,“ ütles Pildre. Näituse tegemiseks tuleb 14- kuni 26-aastaste kunstnikel võtta ühendust kohaliku raamatukoguga.

27. novembril kell 17.30 alustavad Tallinna Kunstikooli õpilased Solarise keskuses 1000 kasutatud raamatust koosneva installatsiooni tegemist. Valmiv raamatuinstallatsioon kujutab trooni lugejale. Installatsiooni saab näha 27.–28. novembril Solarise keskuses, hiljem aga Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Raamatuinstallatsiooni loomist korraldab Tallinna Keskraamatukogu, Raamatusaatkond, Paberimuuseum ja Tallinna Kunstikool. EV100 kingituse „Kunst raamatukokku” kohta lähemalt www.ev100.ee/et/kunst-raamatukokku

„Kunst raamatukokku” on Eesti raamatukogude kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

Teate edastaja

Mari Sieberk