Reet Pooli terviseloengud Tallinna Keskraamatukogus

reet_pool_loeng_1_17_plakatreet_pool_loeng_2_17_plakat

Jaanuaris ja veebruaris saab keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) kuulata Reet Pooli loenguid liigeste tervisest ja rühist.

Teisipäeval, 17. jaanuaril kell 17.30 Reet Pooli loengu teemaks „Liigeste tervis”.  Loengus selgitatakse, mida saab inimene ise teha oma liigeste tervise heaks ning kuidas sõltub liigeste tervis liigutamisest. Lektor räägib ka seljavaludest ja radikuliidist.

Teisipäeval, 21. veebruaril toimub loeng „Rüht”. Loengus räägib R. Pool kas, mil määral ja millal on rüht korrigeeritav. Loengu märksõnadega on: lülisamba ehitus ja toimimine, lame-, ümar-,ümar-nõgus- ja nõgusselgsus (lordoosid ja küfoosid), vildakselgsus (skolioosid), valud kaela ja selja piirkonnas; miks sõltub meeleolu rühist?; keha asendid erinevates olukordades, lemmikasendid.

Mõlemas loengus tutvustakse koduvõimlemise käsiraamatuid „Treeni terviseks koos minuga” ja „Eakate koduvõimlemine” ning antakse nende põhjal suunavaid näpunäiteid iseseisvalt treenimiseks.

Reet Pool on Tartu Ülikooli haridusega psühholoog ja võimlemistreener. Oma sihikindla ja aktiivse tegevusega on ta koolitanud nii treeneri kui lektorina mitmeid sadu inimesi alates beebidest kui hallpeadeni välja üle Eesti ning ka välismaal. Ta on ellu viinud tervisedenduse projekte, esinenud raadios ja televisioonis ning andnud välja trüki-, heli- ja videomaterjale tervisest.

Loengutest osavõtt on tasuta!

06.01.2016