Ringid ja klubid

Fotod: Pixabay.com


 

Eestikeelse kirjanduse osakond

Lugemisklubi

Lugemisklubi kohtumised toimuvad üks kord kuus Estonia pst 8 rõdusaalis.

Lugemisklubis räägitakse mitmesugustest raamatutest ja autoritest, jagatakse üksteisele lugemissoovitusi ja tutvutakse uudiskirjandusega. Kõik saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Samuti on kõik oodatud rääkima oma viimase aja lugemiselamustest.

Klubi eestvedajaks on raamatukogu vabatahtlik Triin. Tule kuula ja jaga lugemiselamusi!

Täiendav info: Tallinna Keskraamatukogu arendusjuhilt Mari Sieberkilt, telefon 683 0907, e-post Mari.Sieberk@tln.lib.ee

Luuleklubi

Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Täiendav info: e-postil aimur.keskel@tln.lib.ee või telefonil 683 0917.

Nerdfighterite klubi

Nerdfighterid on 2007. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud liikumine, mis ühe asutaja Hank Greeni sõnul on „kogukond, mis tärkas Youtube´i videode ümber ja põhimõtteliselt me saame kokku ja püüame teha ägedaid asju ning veeta hästi aega ning muuta maailma veidi paremaks“. Klubi ootab ärksaid inimesi. Me loeme huvitavaid raamatuid, räägime maailma asjadest ning püüame läbi väikeste ja suurte heategude maailma paremaks muuta.

Täiendav info: e-postil stiina.sild@tln.lib.ee või telefonil 683 0920.

Ulmeklubi “Mais oui, sci-fantasy”

Klubi noortele, kel huvi fantaasia või ulme eri vormide ja žanrite vastu. Klubi kohtumistel räägime raamatutest, filmidest, mängudest ja kõigest muust, mis teemaga seotud, tutvustame oma lemmikuid ja veedame lihtsalt toredalt aega. Kohtumised toimuvad muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel).

Üritusi viib läbi Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik Agnes. Klubi toimub peamiselt inglise keeles. Vaata ka: www.facebook.com/ulmeklubi

2017. a kevadpoolaastal kohtume iga kuu teisel teisipäeval: 10.01, 14.02, 14.03, 11.04 ja 9.05.

Täiendav info: e-postil merle.tanilsoo@tln.lib.ee või telefonil 683 0919.

Vestlusring “Raamat, mis mind kõnetas”

Huvitavat kirjandust ilmub väga palju ja sageli on lugemisvalikut väga raske teha. Vestlusringis tutvustavad raamatuid ja jagavad oma lugemiselamusi nii raamatukoguhoidjad kui ka lugejad.

Täiendav info: eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutuses kohapeal, telefonil 683 0920 või e-postil eo@tln.lib.ee.

Eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteenindus

Mudilasring

Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Meisterdame, mängime ja tutvume raamatutega. Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti algusega kell 11.00. NB: Eelregistreerimisega!

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on alates 20. jaanuarist avatud igal kolmapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest. Kõige paremini oskavad raamatukoguhoidjad aidata järgmistes valdkondades: eesti keel ja kirjandus, inglise keel, ajalugu, inimese- ja ühiskonnaõpetus, loodusõpetus, bioloogia ja geograafia.

Lauamänguklubi

Kolmapäev on lauamängude päev. Igal kolmapäeval 15.30-17.00. Oodatud on kõik lauamängude huvilised erinevas vanuses ning liituda võib ka poole pealt. Iga kord võtame ette mõne lauamängu mille ühiselt ära õpime ja seejärel koos mängime.

Lugemisklubi

Lugemisklubi ootab kõiki lugemishuvilisi, kes armastavad lugeda. Teha pole vaja muud kui lugeda läbi Kuu Raamat (valitud 7-9 vanuseklassi raamatutest) ning tulla õigel ajal kohale. Räägime sellest, mis kõnetas, mis oli absurdne, millised tegelased olid põnevad ja palju muud.
Kohtumised toimuvad kord kuus neljapäeviti algusega kell 16.00.

Näitering

Näitering kutsub kõiki 8-17 aastaseid, kes soovivad ennast proovile panna erinevates rollimängudes. Rollimäng on lõbus ja mänguline lähenemine näitlemisele. Sealjuures aitab see mõista teisi inimesi ning harjutada probleemide lahendamist. Kohtumised toimuvad kuu keskel neljapäeviti algusega kell 15.15. Igal korral on uued mängud ja uued teemad, eelneva kogemuse puudumise pärast muretsema ei pea. NB: Eelregistreerimisega!

Lisainfo e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

 

Võõrkeelse kirjanduse osakond

Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Lisainfo: vko@tln.lib.ee

Keelekohvik raamatukogus (emakeeleks araabia, inglise, kurdi, prantsuse, saksa vms keel)

Iga kuu teisel neljapäeval kell 17.30 ootame raamatukokku eesti keelt emakeelena mittekõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Oodatud on kõik huvilised, olenemata keeleoskuse tasemest! Osalemine on tasuta. NB! Vajalik on eelregistreerimine! Registreerida saab e-posti aadressil kristel.palk@tln.lib.ee@tln.lib.ee.

Keelekohvik raamatukogus (emakeeleks vene keel)

Igal neljapäeval kell  17.30 ootame raamatukokku vene keelt emakeelena kõnelevaid inimesi, kes soovivad vabas õhkkonnas eesti kõnekeelt harjutada. Oodatud on kõik huvilised, olenemata keeleoskuse tasemest! Osalemine on tasuta. NB! Vajalik on eelregistreerimine! Registreerida saab e-posti aadressil vko@tln.lib.ee.

Mudilaste kool

Kord kuus ootame 2-4 aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga mudilaste kooli. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Lisainfo: vko@tln.lib.ee, tel 683 0961 või 683 0963

Kogupere käsitöötuba “Umelitsa”

Toimub iga kuu teisel laupäeval kell 14.00-16.00. Oodatud on nii noored kui vanad käsitööhuvilised pereliikmed. Käsitöötuba viib läbi meie vabatahtlik Marina Datskovskaja. Vajalik on eelregistreerimine.
Eelregistreerimine ja lisainfo: 5810 0069.

Vaba maalimine

Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma loovust, leida uusi inspiratsioone ja katsetada uusi kunstitehnikaid.

Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Kohtumised toimuvad igal kolmapäeval kell 16.00-17.00 meie rühmatööruumis. Eelregistreerimine ei ole vajalik ja maalimiseks vajalikud vahendid on raamatukogus olemas.

Tundi viib läbi raamatukoguhoidja Eha Elmi.
Lisainfo: eha.elmi@tln.lib.ee

Lugeja neljapäev ehk Читательский четверг

Toimub kuu viimasel neljapäeval kell 17.30 ja on suunatud noortele ja täiskasvanutele (sh eakatele). Kohtutakse huvitavate inimestega, kes on seotud kultuuriga (kirjandus, film jne). Kohtumised toimuvad ürituste saalis (Liivalaia 40), mis asub raamatukogu teenindussaali kõrval. Kohtumistel kõneletakse vene keeles.
Lisainfo: vko@tln.lib.ee, tel 683 0961

Radža jooga meditatsioon

Iga kuu teisel laupäeval kell 14.00 toimub meie Loovuse toas Radža jooga meditatsiooni tunnid. Tundi viib läbi raamatukogu vabatahtlik Ludmila Dombrovska. Osalemine on tasuta. Lisainfo: 5805 0232 või tallinn@ee.brahmakumaris.org.

Naisteklubi “Artemida”

Iga kuu kolmandal laupäeval kell 14.00 toimuvad meie Loovuse toas naisteklubi kohtumised. Arutletakse tervise-, ilu- ja muudel teemadel. Vestluskeeleks on vene keel. Osalemine on tasuta.

Haruraamatukogud

 

Kännukuke raamatukogu

Malering täiskasvanutele

Malering koguneb igal kolmapäeval kell 18.00 – 20.00, tegevus toimub nii eesti kui vene keeles.

Maleteadmisi jagab Tatjana Fomina, rahvusvaheline meister males. Ootame kohale nii algajaid huvilisi kui ka male algõppe läbinud mängijaid. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Nõuandetunnid vanemaealisele arvutikasutajale

Iga kuu teisel ja neljandal reedel kell 10.00 arvutite kasutamise nõuandetunnid vanemaealistele, kus saab:
– oma küsimustele vastuseid spetsialistide abiga,
– täiendavaid teadmisi arvutite ja tarkvarade kasutamiseks,
– tuge oma arvutikasutamise oskustele.

Nõuandetunnid on mõeldud neile, kes ei ole iseseisvalt leidnud oma arvutialastele probleemidele lahendusi või soovivad saada juurde uusi oskusi.

NORA – kirjandushuviliste klubi

Täiskasvanud kirjandushuvilised saavad kokku korra kuus neljapäeval kell 18.00. Millisel neljapäeval kokku saadakse, lepitakse omavahel kokku alati pärast kohtumist. Uued liitujad saavad järgmise kokkusaamisaja kohta infot, pöördudes raamatukogu poole e-posti teel või telefonitsi.

Lisainfo kõigi Kännukuke raamatukogus toimuvate klubide kohta: kannukuke@tln.lib.ee, tel 683 0951

Laagna raamatukogu

Eesti keele vestlusring

Eesti keele vestlusring toimub igal laupäeval eelregistreerimisega telefonil 635 0020

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“

Igal laupäeval kell 12.00. Keeleringi eesmärk on tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Mõeldud algklassides käivatele lastele.

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on avatud igal neljapäeval kell 16.00–18.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

Lisainfo e-posti aadressil laagna@tln.lib.ee ja telefonil 635 0020.

Laagna noorte lugemisklubi

Noorte lugemisklubi kohtumised toimuvad Laagna raamatukogu arvutisaalis kell 16.00 iga kuu esimesel reedel algusega kell 16.00 Meie raamatuklubis kohtuvad 15-18aastased raamatuhuvilised noored, et jagada oma lugemiselamusi, rääkida oma lemmikraamatutest ning uuemast noorsookirjandusest. Vaatame esitlusi ja paneme raamatule oma hindeid, samuti saab iga lugeja proovida ennast raamatu kuraatorina.

Lisainfo: laagna@tln.lib.ee või telefonil 635 0020

Meisterdamistuba

Meisterdamistuba toimub iga laupäev kella 12.30. kuni kella 13.00. Ootame igas vanuses lapsi!

Lisainfo kõigi klubide kohta: laagna@tln.lib.ee, tel 635 0020

Omaloominguklubi

Teretulnud on kõik, kelle hobi saab võtta kokku sõnaga kirjandus (kirjutavad luuletusi, proosat, laule jne).

Kohapeal saab suhelda samade huvidega noortega, jagada üksteisega enda loomingut ning kuulata teiste oma, anda ja saada sõbralikku nõu ning kirjutatut arutada.  Samuti räägime enda eeskujudest ja lemmikutest, loomeprotsessist ja avaldamisest ning nendega seotust, proovime erinevaid žanreid  jms.

Klubi on mõeldud eelkõige noortele vanuses 14-26.

Saame kokku Laagna raamatukogus iga kuu esimesel laupäeval kell 17.00.

Uudiskirjanduse tutvustus

Iga kuu esimesel neljapäeval kell 12.00 tutvustame vene-ja ingliskeelset uudiskirjandust.

Männiku raamatukogu

Kunstiklubi “Kriidikraaps“

Ootame lapsi vanuses 6-13 aastat. Räägime kunstist, joonistame, lõikame, värvime, kleebime.

Kokku saame iga kuu teisel laupäeval. Algus kell 15.00

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, õpime raamatukogutööd.

Ootame lapsi vanuses 5-13 aastat.

Klubi saab kokku iga kuu esimesel laupäeval. Algus kell 15.00

Teatriring „Teeme teatrit“

Räägime näitlemisest, teeme hääleharjutusi, mängime ja improviseerime.

Ootame lapsi vanuses 8-13 aastat.

Saame kokku iga kuu kolmandal laupäeval. Algus kell 13.00

Nurmenuku raamatukogu

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Ootame lapsi iga kuu teisel laupäeval kell 13.00.
Lisainfo: nurmenuku@tln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

Mudilaste hommik

Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame 2-5 aastaseid lapsi koos ema või isaga raamatukokku. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lasteklubi “Raamatusõbrad” vene keeles.

Ootame 1.-4. klasside lapsi iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00.
Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid
raamatuid.

Paepealse raamatukogu

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel.
Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

Laste lugemisminut

Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Loomeklubi

Kokku saadakse iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00. Oodatud on noored isetegijad, kellel on huvi näputöö vastu. Tööks vajaliku materjali palume osalejatel ise kaasa võtta.

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas ja õpime tundma eesti rahvakalendrit. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

Lugemisklubi

Iga kuu neljandal neljapäeval kell 15.00 toimuvasse lugemisklubisse on oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-12 aastat. Lugemisklubis saab suhelda samade huvidega lastega, jagada üksteisega oma lugemiselamusi ning tutvuda uuema lastekirjandusega.

Mangaklubi

Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi – ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid.
Oodatud on lapsed ja noored.
Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Reedene lauamänguõhtu

Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

Reisiklubi

Paepealse raamatukogus tegutseb reisiklubi, mis saab kokku iga kvartali teise kuu teisel reedel.

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Pelguranna raamatukogu

Kirjandusklubi „Harmoonia” luuleõhtud

Kirjandusklubi „Harmoonia” liikmete ja külalisesinejate kohtumised raamatukogu lugejatega.
Esitatakse kirjandusklassikute teoseid ja omaloomingut. Igal kohtumisel osaleb tuntud poeete või kirjamehi.
Üritused toimuvad vene keeles.

Reisisellide klubi

Reisisellide klubi kokkusaamised toimuvad kord kvartalis. Raamatukogu lugejad jagavad oma reisimuljeid ja näitavad kaasatoodud meeneid, pilte ja videosid. Tuleb ette ka kulinaarseid üllatusi. Üritused toimuvad eesti ja vene keeles.

Lisainfo telefonil 683 0931, e-posti aadressil pelguranna@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Pirita raamatukogu

Elutuli

Kirjandusklubi „Elutuli“ ootab kirjandushuvilisi vanuses 60+. Mõnusas kohvipausis arutleme kirjanduse ja kultuuriteemadel. Kirjandusklubi toimub iga kuu kolmandal esmaspäeval, uksed avatud 13.00-15.00.

Mesimummu jututuba

Igal teisel laupäeval ootame raamatuhuvilisi lugemaõppivaid lapsi Mesimummu jututuppa. Ettelugemisele tulevad põnevad lood, meisterdame ja mängime lauamänge.

Lisainfo: pirita@tln.lib.ee või telefonil 683 0955

Pääsküla raamatukogu

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on  avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

Laste raamatuklubi

Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist.

Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad.

Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka.

Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.30.

Lauamängulaupäev kogu perele

Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi!

Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid  lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva!

Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!
Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@tln.lib.ee, raamatukogus kohapeal või Lastelehe ürituste kalendrist.

Nobenäppude Neljapäevad

– Sulle meeldivad isetehtud (ja seega originaalsed) asjad?
– Sulle meeldib meisterdada ja käsitööd teha?
– Usud, et paljud vanad asjad on põnevalt taaskasutatavad?
– Tahaksid saada uusi ideid ja enda omi teistega jagada?

Kui vastasid vähemalt kahele küsimusele JAH, siis on Nobenäppude Neljapäevad just Sinule!
Kokku saame iga kuu neljandal neljapäeval kell 16.00.

Osalemiseks registreeru: 680 3495, paaskula@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Põnnide hommik

Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdamise alal.

Rootsi ring

Lastele ja noortele.

Rootsi Ringis saame teada nii mõndagi Rootsist ja rootsi keele kohta, õpime uusi põnevaid sõnu, vestleme,  loeme, mängime ja laulame.
Kohtume reedeti kell 17.

Ringiga saavad liituda lapsed ja noored, kellel on olemas algteadmised rootsi keelest!

Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

 

Sääse raamatukogu

Inglise keele vestlusring

Vestlusring on suunatud täiskasvanutele. Eesmärgiks on arendada inglise keeles rääkimise ja kõnest arusaamise oskust. Samuti lisada julgust võõrkeeles suhtlemisel. Oodatud on kõik, kes soovivad inglise keeles vestlemist harjutada. Vestlusring on tasuta. Üritused toimuvad kaks korda kuus neljapäeviti algusega kell 17.30.

Noored taibud

Klubi eesmärk on tutvustada lastele teadmiskirjandust. Igas kuus on oma teema, millega tutvume (nt loodus, robotid, kosmos jne), otsime koos põnevaid fakte! Üritusele ootame lapsi vanuses 7-13 aastat. Kohtume kaks korda kuus kolmapäeviti kell 15.00.

Lisainfo Sääse raamatukogust:
saase@tln.lib.ee, tel 683 0990.