Ringid ja klubid

  Ürituste kalenderEestikeelse kirjanduse osakond

Lugemisklubi

Lugemisklubi kohtumised toimuvad üks kord kuus Estonia pst 8 rõdusaalis.

Lugemisklubis räägitakse mitmesugustest raamatutest ja autoritest, jagatakse üksteisele lugemissoovitusi ja tutvutakse uudiskirjandusega. Kõik saavad arutelus osaleda ja oma arvamust avaldada. Samuti on kõik oodatud rääkima oma viimase aja lugemiselamustest.

Klubi eestvedajaks on raamatukogu vabatahtlik Triin. Tule kuula ja jaga lugemiselamusi!

Täiendav info: Tallinna Keskraamatukogu arendusjuhilt Mari Sieberkilt, telefon 683 0907, e-post Mari.Sieberk@tln.lib.ee

Luuleklubi

Luuleklubi toimub kord kuus teisipäeval ning iga kord tuleb oma loomingut tutvustama üks professionaalne luuletaja, kes on avaldanud oma raamatu või luuleblogi. Seejärel järgneb arutelu ja pärast saavad ka teised oma luuletusi esitleda. Esineda võivad kõik soovijad, olenemata vanusest, keeletaustast, sõnakasutusest või muudest teguritest.

Täiendav info: e-postil aimur.keskel@tln.lib.ee või telefonil 683 0917.

Nerdfighterite klubi

Nerdfighterid on 2007. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud liikumine, mis ühe asutaja Hank Greeni sõnul on „kogukond, mis tärkas Youtube´i videode ümber ja põhimõtteliselt me saame kokku ja püüame teha ägedaid asju ning veeta hästi aega ning muuta maailma veidi paremaks“. Klubi ootab ärksaid inimesi. Me loeme huvitavaid raamatuid, räägime maailma asjadest ning püüame läbi väikeste ja suurte heategude maailma paremaks muuta.

Täiendav info: e-postil stiina.sild@tln.lib.ee või telefonil 683 0920.

Vestlusring “Raamat, mis mind kõnetas”

Huvitavat kirjandust ilmub väga palju ja sageli on lugemisvalikut väga raske teha. Vestlusringis tutvustavad raamatuid ja jagavad oma lugemiselamusi nii raamatukoguhoidjad kui ka lugejad.

Täiendav info: eestikeelse kirjanduse osakonna kojulaenutuses kohapeal, telefonil 683 0920 või e-postil eo@tln.lib.ee.

Eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteenindus

NB! Meie klubid ja ringid jätkuvad 2017. a sügisel.

Mudilasring

Ootame kõiki 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega. Loeme raamatuid, mängime ja meisterdame. Kohtume kaks korda kuus teisipäeviti algusega kell 11.00. NB: Eelregistreerimisega!

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on alates 20. jaanuarist avatud igal kolmapäeval kell 15.00–17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest. Kõige paremini oskavad raamatukoguhoidjad aidata järgmistes valdkondades: eesti keel ja kirjandus, inglise keel, ajalugu, inimese- ja ühiskonnaõpetus, loodusõpetus, bioloogia ja geograafia.

Lauamänguklubi

Kolmapäev on lauamängude päev. Igal kolmapäeval 15.30-17.00. Oodatud on kõik lauamängude huvilised erinevas vanuses ning liituda võib ka poole pealt. Iga kord võtame ette mõne lauamängu mille ühiselt ära õpime ja seejärel koos mängime.

Lugemisklubi

Lugemisklubi ootab kõiki lugemishuvilisi, kes armastavad lugeda. Teha pole vaja muud kui lugeda läbi Kuu Raamat (valitud 7-9 vanuseklassi raamatutest) ning tulla õigel ajal kohale. Räägime sellest, mis kõnetas, mis oli absurdne, millised tegelased olid põnevad ja palju muud.
Kohtumised toimuvad kord kuus neljapäeviti algusega kell 16.00.

Näitering

Näitering kutsub kõiki 8-17 aastaseid, kes soovivad ennast proovile panna erinevates rollimängudes. Rollimäng on lõbus ja mänguline lähenemine näitlemisele. Sealjuures aitab see mõista teisi inimesi ning harjutada probleemide lahendamist. Kohtumised toimuvad kuu keskel neljapäeviti algusega kell 15.15. Igal korral on uued mängud ja uued teemad, eelneva kogemuse puudumise pärast muretsema ei pea. NB: Eelregistreerimisega!

Lisainfo e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Võõrkeelse kirjanduse osakond

Eestikeelsed meisterdamistunnid eesti keelt emakeelena mittekõnelevatele lastele

Suvekuudel, juunist augustini, toimub eestikeelne meisterdamistund neljapäeviti kell 12.00.

Toimub igal laupäeval kell 14.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna rühmatööruumis. Meisterdame üheskoos põnevaid asju ja harjutame samal ajal eesti keelt. Oodatud on kõik huvilised – alates lasteaialastest kuni koolilasteni.

Lisainfo: vko@tln.lib.ee

Elektrooniline töökoda

Igal laupäeval kell 10.00-11.30 (I rühm – vanuses 11-13) ja kell 12.00-13.30 (II rühm – vanuses 8-10).

Ühendame käsitöö, elektroonika ja programmeerimise! Arendame loomingulisust ja elektroonika-alaseid teadmisi! Õpime viima ellu põnevaid ideid, mis ühendavad käelist tegevust innovatiivsete tehnoloogiatega! Õpime töötama mitmekeelses ja mitmekesises meeskonnas!

Lapsi juhendavad Marina Datskovskaja (käsitöö) ja Natalja Ivanistseva (tehnoloogia).

Oodatud on eesti ja vene keelt kõnelevad lapsed.

Tähelepanu! Osalemiseks on kohustuslik eelregistreerimine! Lisainfo ja registreerimine: tallinnbricks@gmail.com või telefonidel 58100069, 58059298.

Kogupere käsitöötuba “Umelitsa”

NB! Käsitöötuba jätkub 2017. a sügisel.

Toimub iga kuu teisel laupäeval kell 14.00-16.00. Oodatud on nii noored kui vanad käsitööhuvilised pereliikmed. Käsitöötuba viib läbi meie vabatahtlik Marina Datskovskaja. Vajalik on eelregistreerimine.
Eelregistreerimine ja lisainfo: 5810 0069.

Lugeja neljapäev ehk Читательский четверг

Toimub kuu viimasel neljapäeval kell 17.30 ja on suunatud noortele ja täiskasvanutele (sh eakatele). Kohtutakse huvitavate inimestega, kes on seotud kultuuriga (kirjandus, film jne). Kohtumised toimuvad ürituste saalis (Liivalaia 40), mis asub raamatukogu teenindussaali kõrval. Kohtumistel kõneletakse vene keeles.
Lisainfo: vko@tln.lib.ee, tel 683 0961

Mudilasring

Kord kuus ootame 2-4 aastaseid, koolieelikutest lapsi koos lapsevanemaga mudilaste kooli. Kuulame muinasjutte, mängime ja joonistame. Lisainfo: vko@tln.lib.ee, tel 683 0961 või 683 0963

Naisteklubi “Artemida”

Iga kuu kolmandal laupäeval kell 14.00 toimuvad meie Loovuse toas naisteklubi kohtumised. Arutletakse tervise-, ilu- ja muudel teemadel. Vestluskeeleks on vene keel. Osalemine on tasuta.

Postkaardikogujate klubi

Alates 26.04, 2017, igal kolmapäeval, kell 17.00-19.00 võõrkeelse kirjanduse osakonna (Liivalaia 40) Loovuse toas.

Jagame kogemusi ja infot postkaartide kogumise kohta. Peame sõbralikke vestlusi postkaartidest.

Hindame tasuta postkaartide väärtust. Osalemine on kõigile tasuta!

Lisainfo ja laudade registreerimine: Mati Senkel
tel 5057 452

Radža jooga meditatsioon

Iga kuu teisel laupäeval kell 14.00 toimub meie Loovuse toas Radža jooga meditatsiooni tunnid. Tundi viib läbi raamatukogu vabatahtlik Ludmila Dombrovska. Osalemine on tasuta. Lisainfo: 5805 0232 või tallinn@ee.brahmakumaris.org.

Vaba maalimine

Oodatud on inimesed (nii noored kui täiskasvanud), kes tahavad ennast loovalt väljendada, arendada oma loovust, leida uusi inspiratsioone ja katsetada uusi kunstitehnikaid.

Eelnev kunstikogemus pole vajalik. Kohtumised toimuvad igal kolmapäeval kell 16.00-17.00 meie rühmatööruumis. Eelregistreerimine ei ole vajalik ja maalimiseks vajalikud vahendid on raamatukogus olemas.

Tundi viib läbi raamatukoguhoidja Eha Elmi.
Lisainfo: eha.elmi@tln.lib.ee

Haruraamatukogud

Kännukuke raamatukogu

Malering täiskasvanutele

Malering koguneb igal kolmapäeval kell 18.00–20.00, tegevus toimub nii eesti kui vene keeles.

Maleteadmisi jagab Tatjana Fomina, rahvusvaheline naiste suurmeister males. Ootame kohale nii algajaid huvilisi kui ka male algõppe läbinud mängijaid. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Nõuandetunnid vanemaealisele arvutikasutajale

Iga kuu teisel ja neljandal reedel kell 10.00 arvutite kasutamise nõuandetunnid vanemaealistele, kus saab:
– oma küsimustele vastuseid spetsialistide abiga,
– täiendavaid teadmisi arvutite ja tarkvarade kasutamiseks,
– tuge oma arvutikasutamise oskustele.

Nõuandetunnid on mõeldud neile, kes ei ole iseseisvalt leidnud oma arvutialastele probleemidele lahendusi või soovivad saada juurde uusi oskusi.

NORA – kirjandushuviliste klubi

Täiskasvanud kirjandushuvilised saavad kokku korra kuus neljapäeval kell 18.00. Millisel neljapäeval kokku saadakse, lepitakse omavahel kokku alati pärast kohtumist. Uued liitujad saavad järgmise kokkusaamisaja kohta infot, pöördudes raamatukogu poole e-posti teel või telefonitsi.

Lisainfo kõigi Kännukuke raamatukogus toimuvate klubide kohta: kannukuke@tln.lib.ee, tel 683 0951

Laagna raamatukogu

Keelering „Eesti keel Mõmmiga“ ja meisterdamistund

Igal laupäeval kell 12.00 toimuva keeleringi eesmärk on mänguliselt ja põnevalt tutvustada lastele eesti keelt ja kombeid. Keelering on suunatud algklassides käivatele lastele. Kell 12.30 -13.00 toimub meisterdamine. Meisterdamistunni teemad on seotud keeleringis käsitletud teemadega ning selle käigus korrataks keeleringis õpitut ja tutvustatakse lastele  eestikeelseid meisterdamise teemalisi raamatuid.

Kodutööklubi

Klubi on avatud igal neljapäeval kell 16.00–18.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi koduste ülesannete lahendamisel. Eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

Laagna noorte lugemisklubi

Noorte lugemisklubi kohtumised toimuvad Laagna raamatukogu arvutisaalis kell 16.00 iga kuu esimesel reedel algusega kell 16.00 Meie raamatuklubis kohtuvad 15-18aastased raamatuhuvilised noored, et jagada oma lugemiselamusi, rääkida oma lemmikraamatutest ning uuemast noorsookirjandusest. Vaatame esitlusi ja paneme raamatule oma hindeid, samuti saab iga lugeja proovida ennast raamatu kuraatorina.

Omaloominguklubi

Saame kokku Laagna raamatukogus iga kuu esimesel laupäeval kell 17.00.

Teretulnud on kõik, kelle hobi saab võtta kokku sõnaga kirjandus (kirjutavad luuletusi, proosat, laule jne).

Kohapeal saab suhelda samade huvidega noortega, jagada üksteisega enda loomingut ning kuulata teiste oma, anda ja saada sõbralikku nõu ning kirjutatut arutada.  Samuti räägime enda eeskujudest ja lemmikutest, loomeprotsessist ja avaldamisest ning nendega seotust, proovime erinevaid žanreid  jms.

Klubi on mõeldud eelkõige noortele vanuses 14-26.

Uudiskirjanduse tutvustus

Iga kuu esimesel neljapäeval kell 12.00 tutvustame vene-ja ingliskeelset uudiskirjandust.

Lisainfo kõigi klubide kohta: laagna@tln.lib.ee, tel 635 0020

Männiku raamatukogu
Meie ringid on suvepuhkusel! Kohtume uuesti septembris.

Lasteklubi “Raamatukogu sõbrad“

Ootame kõiki lugemishuvilisi lapsi. Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid raamatuid, õpime raamatukogutööd.

Kohtume iga kuu esimesel ja neljandal laupäeval kell 15.00

Lisainfo: manniku@tln.lib.ee, tel 655 9718 või lastelehe ürituste kalendrist.

Kunstiklubi

Räägime toimuvatest kunstisündmustest ja -näitustest. Vaatame ja loeme koos kunstiraamatuid. Iga kord teeme ka teemaga seotud meisterduse või joonistuse.

Kohtume iga kuu teisel laupäeval kell 15.00

Lisainfo: manniku@tln.lib.ee, tel 655 9718 või lastelehe ürituste kalendrist.

Nurmenuku raamatukogu

Lauamänguklubi

Mängime erinevaid lauamänge ja tutvume uute mängudega. Ootame lapsi igal laupäeval kell 14.00.
Lisainfo: nurmenuku@tln.lib.ee, telefonil 683 0980 või raamatukogus kohapeal.

Mudilaste hommik

Iga kuu teisel kolmapäeval kell 11.00 ootame 2-5 aastaseid lapsi koos ema või isaga raamatukokku. Vaatame ja loeme põnniraamatuid ning proovime kätt meisterdamises.

Lasteklubi “Raamatusõbrad” vene keeles.

Ootame 1.-4. klasside lapsi iga kuu kolmandal laupäeval kell 11.00.
Tutvume uudiskirjandusega, jagame lugemiselamusi, loeme koos põnevaid
raamatuid.

 

Paepealse raamatukogu

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel.
Klubi on avatud igal kolmapäeval kell 14.00-17.00 kuni õppeaasta lõpuni (v.a. vaheajal). Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad õigetele vastustele jälile jõuda ning soovitavad kirjandust ja veebiressursse, mis koduste harjutuste juures kasuks tulevad – kuid ei lahenda ülesandeid õpilase eest.

Laste lugemisminut

Igal kolmapäeval kell 14.30 loetakse Paepealse raamatukogus ette üks pisike jutt või mõni vahva luuletus. Võid ka ise tulla ette lugema oma kirjutatud lühijuttu või luuletust.

Loomeklubi

Kokku saadakse iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00. Oodatud on noored isetegijad, kellel on huvi näputöö vastu. Ideid leiame käsitööteemalistest raamatutest.

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Keelering “Isahiir Huberti jutuhommik” (lastele)

Laupäeviti algusega kell 11.00 õpime isahiir Huberti abiga eesti keelt seigeldes raamatute muinasjutulises maailmas ja õpime tundma eesti rahvakalendrit. Jutuhommiku lõpetuseks proovime oma käteosavust meisterdamises.

Lugemisklubi

Iga kuu neljandal neljapäeval kell 15.00 toimuvasse lugemisklubisse on oodatud kõik raamatu- ja lugemishuvilised lapsed vanuses 7-12 aastat. Lugemisklubis saab suhelda samade huvidega lastega, jagada üksteisega oma lugemiselamusi ning tutvuda uuema lastekirjandusega.

Mangaklubi

Igal reedel kell 17.00 ootame Paepealse raamatukokku koomiksi – ja mangasõpru. Loeme ja joonistame koos mangasid.
Oodatud on lapsed ja noored.
Sinu poolt loovus, meie poolt joonistamisvahendid!

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Reedene lauamänguõhtu

Tule mängi põnevaid lauamänge iga reede kell 16.00. Mängides õpime eesti keelt ja saame uusi teadmisi Eesti kohta. Oodatud lapsed ja noored.

Reisiklubi

Paepealse raamatukogu reisiklubi saab kokku iga kvartali teise kuu teisel reedel kell 17.00. Tutvustame uuemaid reisiraamatuid ning vahetame oma reisimuljeid.

Lisainfo: paepealse@tln.lib.ee või telefonil 632 7463

Pelguranna raamatukogu

Dokfilmiklubi

Klubi ootab kõiki 12-16 aastaseid, kes soovivad end harida päevakajalistel teemadel, arendada suhtlemist ja analüüsivõimet.
Vaatame dokumentaalfilme maailmas toimuvast (ajalugu, geograafia, rahvad, keskkond, jne). Arutleme filmis nähtud teemade üle.
Kohtumised toimuvad iga kuu esimesel neljapäeval algusega kell 15.00, osalemine tasuta.

Eelregistreerimine ja lisainfo e-posti aadressil pelguranna@tln.lib.ee ja telefonil 683 0931.

Kirjandusklubi „Harmoonia” luuleõhtud

Kirjandusklubi „Harmoonia” liikmete ja külalisesinejate kohtumised raamatukogu lugejatega.
Esitatakse kirjandusklassikute teoseid ja omaloomingut. Igal kohtumisel osaleb tuntud poeete või kirjamehi.
Üritused toimuvad vene keeles.

Reisisellide klubi

Reisisellide klubi kokkusaamised toimuvad kord kvartalis. Raamatukogu lugejad jagavad oma reisimuljeid ja näitavad kaasatoodud meeneid, pilte ja videosid. Tuleb ette ka kulinaarseid üllatusi. Üritused toimuvad eesti ja vene keeles.

Lisainfo telefonil 683 0931, e-posti aadressil pelguranna@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Pirita raamatukogu

Elutuli

Kirjandusklubi „Elutuli“ ootab kirjandushuvilisi vanuses 60+. Mõnusas kohvipausis arutleme kirjanduse ja kultuuriteemadel. Kirjandusklubi toimub iga kuu kolmandal esmaspäeval, uksed avatud 13.00-15.00.

Mesimummu jututuba

Igal teisel laupäeval ootame raamatuhuvilisi lugemaõppivaid lapsi Mesimummu jututuppa. Ettelugemisele tulevad põnevad lood, meisterdame ja mängime lauamänge.

Pääsküla raamatukogu

Kodutööklubi

Kodutööklubisse on oodatud kõik 1.–9. klassi õpilased, kes vajavad abi referaatide ja uurimustööde kirjutamisel ning koduste ülesannete lahendamisel. Klubi on  avatud iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval kell 13.00–15.00 kuni õppeaasta lõpuni. Klubiga võib liituda ning sealt lahkuda igal ajal ning eelregistreerimine ei ole vajalik. Klubis aitavad raamatukoguhoidjad ja raamatukogu vabatahtlikud leida kodutöödeks vajalikku kirjandust ja veebiressursse ning abistavad koolitööde tegemisel ja vajadusel nende vormistamisel (NB! Ei lahenda neid ära).

Laste raamatuklubi

Raamatuklubisse on oodatud kõik 1.-4. klasside lapsed, kes armastavad raamatuid ja lugemist.

Räägime raamatutest, mis loetud ning avastame raamatuid, mis veel lugemata. Vaatame koos üle uuemad lasteajakirjad.

Teeme katseid, mängime ja meisterdame ka.

Laste Raamatuklubi saab kokku iga kuu teisel laupäeval kell 12.00.

Lauamängulaupäev kogu perele

Iga kuu esimesel laupäeval kella 15-st on avatud lauamänguklubi!

Lauamänguklubis saavad vahvaid, põnevaid, huvitavaid, naerutavaid ja arendavaid  lauamänge mängida igas vanuses mängusõbrad – raamatukogus on palju lauamänge ja igaüks leiab sobiva!

Alati võib kaasa võtta ka oma mänge ning mängida koos teiste klubilistega ka neid.

Laupäevane jutu- ja meisterdamistuba lastele

Igal laupäeval kell 13.00 on Pääsküla raamatukokku oodatud kõik lapsed, kes armastavad jutte kuulata, raamatuid vaadata ning joonistada ja meisterdada. Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!
Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@tln.lib.ee, raamatukogus kohapeal või lastelehe ürituste kalendrist.

Nobenäppude Neljapäevad

– Sulle meeldivad isetehtud (ja seega originaalsed) asjad?
– Sulle meeldib meisterdada ja käsitööd teha?
– Usud, et paljud vanad asjad on põnevalt taaskasutatavad?
– Tahaksid saada uusi ideid ja enda omi teistega jagada?

Kui vastasid vähemalt kahele küsimusele JAH, siis on Nobenäppude Neljapäevad just Sinule!
Kokku saame iga kuu neljandal neljapäeval kell 16.00.

Osalemiseks registreeru: 680 3495, paaskula@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Põnnide hommik

Iga kuu teisel neljapäeval kell 10.30 saavad Pääsküla raamatukogus kokku kogukonna kõige väiksemad liikmed koos oma vanematega. Väikesed sõbrad saavad omavahel suhelda, tutvuda raamatukoguga ja uute põnniraamatutega. Igal korral harjutame kätt ka meisterdamise alal.

Rootsi ring

Lastele ja noortele.

Rootsi Ringis saame teada nii mõndagi Rootsist ja rootsi keele kohta, õpime uusi põnevaid sõnu, vestleme,  loeme, mängime ja laulame.
Kohtume reedeti kell 17.

Ringiga saavad liituda lapsed ja noored, kellel on olemas algteadmised rootsi keelest!

Lisainfo telefonil 680 3495, e-posti aadressil paaskula@tln.lib.ee või raamatukogus kohapeal.

Sääse raamatukogu

Inglise keele vestlusring

Vestlusring on suunatud täiskasvanutele. Eesmärgiks on arendada inglise keeles rääkimise ja kõnest arusaamise oskust. Samuti lisada julgust võõrkeeles suhtlemisel. Oodatud on kõik, kes soovivad inglise keeles vestlemist harjutada. Vestlusring on tasuta. Üritused toimuvad kaks korda kuus neljapäeviti algusega kell 17.30. Suvekuudel vestlusring puhkab.

Noored taibud

Klubi eesmärk on tutvustada lastele teadmiskirjandust. Igas kuus on oma teema, millega tutvume (nt loodus, robotid, kosmos jne), otsime koos põnevaid fakte! Üritusele ootame lapsi vanuses 7-13 aastat. Kohtume kaks korda kuus kolmapäeviti kell 15.00. Suvekuudel tunde ei toimu.

Lisainfo Sääse raamatukogust:
saase@tln.lib.ee, tel 683 0990.