Steven Vihalemi ulmeromaani „6ism2e_dpi_error:_unsupported_personality“ esitlus

6ism2e-dpi-error-unsupported-personalitySteven Vihalem esitleb kolmapäeval, 11. jaanuaril kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis oma ulmeromaani „6ism2e_dpi_error:_unsupported_personality“. Tegemist on luuletaja ja kultuuriürituste korraldaja Steven Vihalemi esimese romaaniga.

Ulmeromaan „6ism2e_dpi_error:_unsupported_personality“ räägib noorte elust Tallinna magalarajoonis aastal 2086. Kuigi tegemist on kauge tulevikuga, ilmnevad seal peagi paralleelid tänase eluga. Kindlasti pole tegemist klassikalise ulmeteosega ning raamatu tegelased sattuvad korduvalt olukordadesse, mis on tuttavad ka praeguse aja teismelistele ja noortele täiskasvanutele.

Raamatuesitlusel vestleb autoriga Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja Aimur-Jaan Keskel. Lisaks loeb Steven Vihalem raamatust ette mõned peatükid. Esitlusel tutvustatakse ka S. Vihalemi korraldatavat üritust „Viimane neljapäev“, mis pakub luuletajatele, kirjanikele ja muusikutele võimalust oma loomingut esitleda. Räägime ka Steven Vihalemi tegevusest islami kultuuri uurijana ning tema igapäevatööst Pääsküla Noortekeskuses, kus talle omistati käesoleva aasta parima noorsootöötaja tiitel.

30-aastane Steven Vihalem on kirjandusürituste sarja „Viimane neljapäev“ peakorraldaja. Ta on tõlkinud eesti keelde islamiusuteemalised raamatud „Lohutuseks haigestunutele: kahekümne viies sähvatus Risale-i Nuri kogumikust ja mõned lisad“  ja „Loodus – looja või loodu: kahekümne kolmas sähvatus Risale-i Nuri kogumikust“ ning võtnud meedias korduvalt sõna kultuuriürituse ja islami teemadel.

14.12.2016