Stuudio Maru Karu näitus „Mis jääb sõelale?” Kalamaja raamatukogus

Kaduvus. Inimene. Olulise eraldamine ebaolulisest. Argipäeva virrvarr. Kiilumine. Lahustumine. Selgroog. Sihikindlus. Aina leidmine ja kaotamine. Mõte ja tegu. Mõtlesin küll, tean küll, aga tegu? Mis jääb sõelale? Mis vajub põhja? Mis jääb tegelikult sõelale, kui kõik läbi sõeluda? Mis jääb, kui meid enam pole?

„Mis jääb sõelale?” on esimene osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud järjenäitusest „Liivalinn ja pisinõud”, mille on valmistanud Stuudio Maru Karu lapsed, keda juhendas õpetaja Agnes Liiv.

Näitus avatakse laupäeval, 3. märtsil kell 16 Kalamaja raamatukogus (Kotzebue 9). Üritusel räägitakse näituse idee sünnist, sellega seotud mõtetest, süüakse üheskoos torti ning kõik armsad raamatukogu ning Stuudio Maru Karu sõbrad saavad Eestile seal ka ise valmistada ühe keraamilise pisinõu.

Väljapanek jääb raamatukogu külastajatele avastamiseks ja kaasamõtlemiseks avatuks kuni 27. aprillini 2018. Stuudio Maru Karu järgmised märkamised on Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumis ja Maru Karu vaateaknal.

02.03.2018