Tallinlased saavad Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreeruda internetis

Alates 28. augustist saavad kõik tallinlased end Tallinna Keskraamatukogu lugejaks registreerida internetis e-kataloogi ESTER vahendusel.

Lugejaks saavad registreeruda kõik tallinlased, kellel on olemas Eesti isikukood ja isikut tõendav dokument. Digitaalseks allkirjastamiseks on vaja ID-kaardi või Mobiil-ID kehtivaid sertifikaate ja PIN-koode. Alla 18-aastastele lastele ja noortele annab laenamise õiguse vanema või eestkostja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis antud nõusolek (nõusoleku vorm ja vajalikud kontaktid on lisatud registreerumisvormile).

Tallinna Keskraamatukogu kasutajaks saab registreerida või sisse logida siit.

Veel on lisaks senisele kasutajatunnusele ja salasõnale võimalik Minu ESTERisse sisse logida ka Eesti ID-kaardi/Digi-IDga ja Mobiil-IDga. Minu ESTERis on võimalik vaadata ja uuendada oma lugejaandmeid, valitud kirjed kausta salvestada, teavikuid hinnata ja kommenteerida jne.

E-kataloog ESTER on konsortsiumiga liitunud raamatukogude ühiskataloog, mida kasutatakse 1999. aastast. Arvestades kõigi seotud ja allasutuste – instituutide, kolledžite jt – raamatukogudega, haarab e-kataloog ESTER rohkem kui 80 raamatukogu. Seisuga 24.08.2017 on e-kataloogiga liitunud raamatukogudes kokku ligi 9,6 miljonit teavikut ja ligi 174 000 kehtivate õigustega kasutajat (lugejat).

E-kataloogi ja ühise infosüsteemi haldamise ja arendamise eest Eestis vastutab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium ELNET. Loodud arendus valmis koostöös tarkvarafirma-ga OÜ Mindworks Industries (Eesti) ja infosüsteemi tarkvara omanikfirmaga Innovative Interfaces Inc. (USA).

28.08.2017